ADAS провів тестування літніх шин
Дивитися всі Новини

ADAS провів тестування літніх шин

Автомобільний клуб ADAS провів традиційне тестування літньої гуми у розмірі 185/65 R15. У тесті взяли участь 16 легкових новинок і вже відомих моделей малого класу від світових шинних брендів. Експерти ADAS повідомили про підсумкові результати, охарактеризувавши в цілому усі представлені шини як що відповідають нормам безпеки і комфорту.

Критерії оцінки легкових шин ADAS

Відомий автомобільний клуб ADAS регулярно проводить тестування покришок - флагманів в кожній з існуючих категорій. Один з останніх тестів був присвячений літнім шинам у розмірі 185/65 R15. У цій категорії взяли участь 16 різних моделей малого класу, представлені відомими світовими брендами. Основні учасники тестування : Turanza T005 від Bridgestone, Continental ContiPremium Contact 5, Ziex ZE310 Ecorun від Falken, а також останні моделі, представлені Firestone, Goodyear, Hankook і іншими брендами.

У тестуванні брали участь літні шини , тому експерти перевіряли їх за стандартними критеріями: керованості на сухій і мокрій поверхні, тривалості гальмівної дистанції на різних видах поверхні, економічності у витраті палива і акустичному комфорту.

Результати тестування

В цілому, за результатами тестування, експерти залишилися задоволені властивостями, які продемонстрували представлені шини. Проте жодна модель не отримала оцінку "відмінно" і тільки дві з них в загальному заліку заслужили "добре", що свідчить про необхідність доопрацювання і удосконалення.

Найкращий результат в середньому по підсумках тестуванні показали Bridgestone. Turanza T005 виявилися кращими і на мокрій, і на сухій поверхні, продемонструвавши хороший баланс експлуатаційних властивостей.

Друге місце присвоїли Vredestein Sportrac 5. Цей продукт відрізняється високими показниками за зчіпними властивостями, загальною збалансованістю руху і поліпшеною зносостійкістю. Саме ці дві моделі заслужили оцінку "добре".

На третьому місці з вердиктом "задовільно", за версією експертів ADAS, виявилися літні всесезонні шини Michelin CrossClimate+. В переліку їх експлуатаційних властивостей найістотнішим і ефективнішим визнали високий показник зносостійкості. З усіх представлених моделей ця модель виявилася лідером по зносостійкості. Michelin CrossClimate+ продемонстрували також хороше зчеплення з мокрим асфальтом.

У першу п'ятірку увійшли також Goodyear EfficientGrip Performance. Вони виявилися на четвертому місці. Саме на цю позицію експерти поставили EfficientGrip Performance, оскільки вони мають хорошу керованість і баланс на сухій дорозі, але при цьому їм властива недостатньо висока якість зчеплення після дощу.

П'яту сходинку розділили відразу декілька моделей. Firestone Roadhawk виявилися лідером в умовах сухої дороги. А Maxxis Mecotra 3 відмітили як кращі за показниками економії палива. Як підсумували експерти свої враження, усі моделі були недостатньо сильні в зчепленні на мокрому асфальті. Саме невідповідність вимогам за цим критерієм стало причиною заниження оцінок більшості моделей. Окремі учасники в поточному році опинилися істотно нижчі в рейтингу порівняно з попередніми сезонами. Один з них - шина Continental Premium Contact 5. Ця вже відома модель в нинішньому році зайняла усього лише 9 місце унаслідок низької зносостійкості. Три роки тому в аналогічному тесті експерти поставили її на друге місце.

20 лютого 2019 р.