Що таке шини Run-Flat?
Дивитися всі Новини

Що таке шини Run-Flat?

Більшість автовласників знають про існування покришок Run-Flat, проте в чому саме полягає ця технологія і якими перевагами вона відрізняється, відома не усім. Шини Run-Flat передусім мають підвищену міцність і, відповідно, триваліший термін експлуатації. Проте перед їх придбанням необхідно з'ясувати усі особливості цієї технології.

Особливості технології Run-Flat

На ринку регулярно з'являються нові моделі шин за технологією Run-Flat. На сьогодні це найбільш надійний спосіб попередження проколу покришки і позбавлення водія від необхідності постійно возить з собою запаску.

Головна технічна особливість конструкції - наявність посилення у вигляді спеціального бортового кільця. Це доповнення дає можливість покришці триматися на колісному диску до того моменту, поки автомобіль доїде до автосервісу. Окрім кільця, конструкція включає також термостійкого бортового наповнювача. Сама гума бічної частини покришки має щільніший, посилений склад, що надає велику міцність.

Цією технологією оснащені літні і зимові шини Pirelli, Goodyear і багатьох інших відомих на ринку компаній. Визначити шину Run-Flat можна за спеціальним маркуванням, яке виробник обов'язково наносить на її поверхню.

Шини Run-Flat: плюси і мінуси

Технологія Run-Flat стала кращим рішенням для компаній, які шукали спосіб створити шини, стійкі до проколу. Завдяки ущільненої структури покришки водій може не турбуватися про постійну наявність запаски, адже навіть якщо прокол станеться, він зможе доїхати на пошкодженому колесі до найближчого СТО.

Застосування шин Run-Flat передбачає і деякі нюанси і недоліки. Наприклад, автомобіль обов'язково повинен мати систему, контролюючу рівень тиску в шинах. У тому числі з цією метою окремі виробники попереджають про необхідність наявності спеціалізованої системи ESP. Ці додаткові складнощі проте компенсуються надійністю, яку водій отримує при установці шин Run-Flat.

Головний недолік шин цієї категорії - їх висока вартість. Їх ціна перевищує звичайні покришки приблизно в 2 - 3 рази. Другий мінус має технічний характер - посилена жорсткість боковини робить усю конструкцію масивнішою і важчою. Особливо помітна ця якість при їзді на поганих дорогах: якість амортизації істотно знижується, в результаті на покришці можуть з'являтися грижі. Ця особливість може скоротити експлуатаційний термін гуми. Крім того, високий рівень відчувається під час руху - водії помічають зниження комфорту під час проходження нерівностей.

Багато водіїв відмічають і швидший знос гуми Run-Flat. А через високий рівень жорсткості швидше виходить з ладу підвіска, що в результаті призводить до необхідності швидшого проведення сходу-розвалу. У зв'язку з особливостями конструкції нерідко після ушкодження покришки Run-Flat не піддаються ремонту, тому доводиться міняти одночасно дві шини, що призводить до додаткових витрат. Після аналізу властивостей і якостей покришок Run-Flat можна дійти висновку про те, що вони призначені для рівних і якісних доріг. На нерівних дорогах з розбитим асфальтом вони незручні, але проте знижують ризик проколу колеса. Багато компаній пропонують альтернативу таким шинам, роблячи покришки, посилені зсередини герметиком. У разі проколу він уповільнює процес втрати повітря, фактично виконуючи ту ж функцію, що і технологія Run-Flat.

14 лютого 2019 р.