Goodyear збирається випробовувати нові технології в космосі
Дивитися всі Новини

Goodyear збирається випробовувати нові технології в космосі

Зовсім недавно в американському місті Сан-Франциско пройшла конференція, в рамках якої різні компанії і організації представили свої новітні розробки. Як не дивно, але в коференції взяв участь і відомий виробник шин, Goodyear Tyre & Rubber. Представники компанії оголосили про те, що інноваційні матеріали і різні окремі компоненти полімерних сумішей будуть відправлені на Міжнародну космічну станцію для випробувань і тестів.

Суть цих незвичайних перевірок з тому, що саме мікрогравітація дозволить шинникам отримати інформацію про те, як утворюються частинки діоксиду кремнію (який також називають силікою). Крім того, будуть проведені експериментальні дослідження з метою створити унікальні формули силики. Вчені отримали завдання оцінити, яку цінність мають нові компоненти і склади для шинної промисловості і кінцевого споживача, адже головною умовою кожної інновації є підвищення якості та основних характеристик продукції.

Чому в космосі?

Перш ніж відправляти на космічну станцію компоненти гумових сумішей і фахівців-шинників, були проведені підготовчі тести. Їх результати підтвердили, що мікрогравітація дозволяє досягти унікальних результатів при змішуванні різних речовин на молекулярному рівні. Очікується, що нові склади і матеріали допоможуть виготовити зимові та літні покришки з більш високою продуктивністю.

Якщо грандіозна місія Гудієр на МКС буде успішною, то споживачі зможуть користуватися найбільш інноваційною, вдосконаленою гумою з чудовою ефективністю, раціональним паливним витратою і цілим рядом інших важливих характеристик.

Перші дослідження і тести будуть розпочаті вже в кінці 2018 року.

Космічна історія Goodyear

Для американської шинної компанії вихід за межі Земної кулі не є новинкою. Фактично, виробник став першопрохідцем в області створення космічних шин. Електромобіль, яким користувалися астронавти під час висадки на Місяць (1970 р), був оснащений саме гумою Гудієр.

Співпраця з NASA і розробка спеціальних покришок тривали і в наступні роки. Виробник займався виготовленням авіаційних шин для військового флоту і пасажирських літаків, велися розробки по непневматичним шинам для їзди по Місяцю і Марсу.

Цікаво, що атмосферні особливості на супутнику Землі не дозволяють використовувати звичайні пневматичні шини. Крім того, застосування традиційних моделей неможливо через відсутність доріг на Місяці. Гума, якою буде оснащена космічна техніка, повинна бути міцною (щоб не втрачався тиск при пошкодженні), витривалою (адже переміщатися доведеться по нерівній поверхні) і гарантувати дійсно якісне зчеплення з піщаної місцевістю при зниженій силі тяжіння.

Успіх інженерів Goodyear забезпечений досвідом участі в попередніх космічних програмах, а також величезними можливостями в сфері комп'ютерного моделювання. Важливу роль зіграв також творчий підхід майстрів компанії до вирішення найрізноманітніших проблем.

30 липня 2018 р.