Експерти порівняли всесезонки для позашляховиків: оцінка Auto Bild Allrad
Дивитися всі Новини

Експерти порівняли всесезонки для позашляховиків: оцінка Auto Bild Allrad

У 2019 році експерти німецького автожурналу Auto Bild Allrad вирішили не обмежитися дослідженням здібностей літньої гуми і провели порівняльну характеристику всесезонних моделей. До переліку учасників увійшли шини відомих виробників, призначені для позашляховиків.

Тест від Auto Bild Allrad : критерії і учасники

Шини цілорічного використання поступово витісняють з ринку своїх моносезонних конкурентів. Проте навіть до моделей відомих виробників пред'являють немало претензій по рівню продуктивності і безпеки в різних погодних і дорожніх умовах. Щоб розібратися в цьому питанні, спеціалізоване видання Auto Bild Allrad провело тест популярних всесезонних шин і новинок сезону-2019.

Об'єктом пильної уваги експертів видання стали всесезонні шини для компактних позашляховиків. Усі моделі, що взяли участь в тісті, мали типорозмір 235/55 R19. За основними показниками було оцінено всього 7 моделей, представлених брендами-лідерами ринку. У тісті брали участь покришки від Continental, Goodyear, Falken, Gripmax, Nokian, Michelin, Vredestein.

Усі представлені моделі оцінювалися з точки зору ефективності і безпеки в літніх і зимових погодних умовах. Тому була важлива здатність гуми зберігати свою еластичність і цілісність як при високій літній температурі, так і при лютому морозі.

Обов'язковими пунктами тестування стали якість гальмування і керованості на сухій дорозі і ті ж якості на мокрому асфальті. При цьому особливу увагу приділяли і поведінці шин на снігу - оцінювалися тягове зусилля, гальмування і керованість в умовах засніженої дороги. Додаткові параметри - рівень шуму і економічність шин.

Результати і висновки

Не усі розглянуті моделі показали відмінні результати в процесі тестування. Більшість розглянутих шин виявилися як і раніше не задовольняють уявленням про ідеальну все сезонну гуму. Практично все вивчені всесезонки виявилися ефективними в одних умовах і недостатньо продуктивними в інших. Проте основна маса вивчених покришок отримали оцінки "зразково", "добре" і задовільно.

Найвищим результатом за підсумками усіх проведених тестів відрізнилися покришки виробника Vredestein. Модель цього бренду Quatrac 5 має необхідне співвідношення основних характеристик. Особливу увагу експерти приділили якісному гальмуванню цієї покришки на будь-якій поверхні.

На другий ступінь експерти поставили Michelin CrossClimate SUV. Таку ж оцінку шини Мішлен заслужили завдяки керованості і безпеці на сухому і мокрому асфальті. Основна критика покришок торкається їх високої вартості.

Бронзу заслужили AllSeasonContact від Continental. Якщо шини Мишлен визнані сильнішими на сухій поверхні, то специфіка всесезонок Continental - їзда в дощ або снігопад. Правда, з урахуванням низького опору коченню і недостатньо високій керованості в сухих умовах їх оцінили не на максимальний бал.

Наступні позиції в тісті розподілилися таким чином: на четвертій позиції і з оцінкою "добре" і "задовільно" виявилися Goodyear Vector 4seasons SUV Gen - 2 і Weatherproof SUV від Нокіан. Шосте місце віддали гумі EuroAll Season AS210, яка виявилася придатною до експлуатації, але в цілому визнана значно слабкішою за конкурентів. З усіх учасників тесту фахівці Auto Bild Allrad не рекомендують тільки Status AllClimate SUV китайського виробника Gripmax.

10 квітня 2019 р.