Пусто
До 2021 року Формула-1 перейде на 18-дюймові покришки
Дивитися всі Новини

До 2021 року Формула-1 перейде на 18-дюймові покришки

Легендарне автомобільне змагання Формула-1 починає використання шин нової специфікації з 2021 року. Зокрема, планується перейти на шини з посадочним діаметром 18 дюймів.

Нова платформа

Міжнародна автомобільна федерація Federation Internationale de l'Automobile оголосила тендер, в якому всесвітньо відомі шинні виробники будуть боротися за право монополізувати поставки для Формули-1 на чотири роки - з 2020-го по 2023-й. Умови конкурсу були опубліковані на офіційному сайті федерації. Крім іншого, там говориться про еволюцію Технічного регламенту до 2021 року. Дії, спрямовані на досягнення поставленої мети, передбачають підвищення видовищності гонок. Одним з кроків на цьому шляху якраз і стане зміна розмірності покришок .

Зараз Формула-1 використовує покришки з посадковим діаметром 13 дюймів. В майбутньому планується повсюдний перехід на 18-дюймові шини. Також зменшиться і ширина передніх покришок - з 305 до 270 мм. Задні шини залишаться колишньої ширини 405 мм. Крім того, федерація планує заборонити використання термочохлів, які використовують для прогріву гуми перед початком гонки.

Як проходить тендер

Заявки на участь в конкурсі будуть прийматися до 31 серпня 2018 року. Далі FIA буде їх детально вивчати, і вже на 14 вересня буде визначено переможця. Саме його шини, що відповідають технічним вимогам федерації і відповідні стандартам безпеки, будуть використовуватися в гонках.

Також всі заявки учасників тендеру будуть передані Liberty Media, і з кожним з них керівництво Формули-1 буде проводити комерційні переговори. Остаточний вибір буде зроблений лише після цього. Виробник, якого вибере Liberty Media, буде запропонований федерації для остаточного затвердження. Саме з цією компанією-виробником автогуми і буде підписаний контракт на поставку шин командам чемпіонату.

Бренд-постачальник проінформують про те, які саме вимоги пред'являються до гоночної гуми. Йдеться про такі параметри, як:

  • деградація;
  • передбачуваний ресурс;
  • діапазон робочих температур;
  • характеристики зносу.

У документі конкурсу окремо згадується про те, що FIA залишає за собою право раз в сезон вносити корективи в зазначені вимоги до легкових шин .

Нововведення торкнеться і терміну контракту - раніше його укладали на три роки. Попереднім офіційним постачальником Формули-1 була італійська компанія Pirelli, яка отримала цей статус в 2011 році. Експерти відзначають, що у Pirelli є перевага перед іншими учасниками тендеру, так що, не виключено, що саме її 13-дюймові шини будуть використовуватися в перший рік дії нового контракту.

26 липня 2018 р.