Michelin оснастила новий Ford самоклеючими шинами
Дивитися всі Новини

Michelin оснастила новий Ford самоклеючими шинами

Нова модель Ford Explorer отримала у свою базову комплектацію шини, здатні самостійно відновлюватися після проколів. Інноваційна гума, що здатна самозаклеюватися, була надана брендом Michelin, який розробив унікальний у своєму роді продукт. Новий Ford став першим позашляховиком, який їздитиме на покришках з використанням цієї технології.

Комплектація Michelin SelfSeal для Ford Explorer

При розробці свого нового позашляховика фахівці компанії Ford прийняли рішення про необхідність забезпечити водіям більший рівень комфорту і надійності. Оскільки прокол шин - одна з поширених проблем на дорозі, було прийнято рішення у базовій комплектації взути автомобіль в шини, що самозаклеюються. Для цієї мети були вибрані покришки компанії Michelin. Модель Michelin SelfSeal створена за інноваційною технологією і здатна вмить заклеювати до 90 відсотків невеликих ушкоджень. Відновленню підлягають усі проколи, в діаметрі що становлять до 6,3 мм.

Як повідомляють представники автомобільною і шинною компаній, нова гума не боїться потрапляння у протектор цвяхів і інших гострих предметів. Вона забезпечена надійним захистом - шаром натурального герметика, який вмить заклеює усі виникаючі отвори. Конструкція покришки передбачає подальше її використання без заміни покришки.

Літні шини Michelin SelfSeal братимуть участь в комплектації Ford Explorer в двох варіаціях - Platinum і Limited Hybrid.

Технологія шин, що самозаклеюються

Покришки, що самозаклеюються, набувають своїх властивостей завдяки використанню гумової суміші унікального складу. При виникненні ушкодження воно автоматично заповнюється герметиком. При цьому покришка залишається легкою і зручною у використанні - наявність спеціального шару герметика не знижують її ходимість і безпеку.

Формат самозаклеювання став хорошою альтернативою іншої технології - Run - Flat, яку він багато в чому перевершує. Так, після ушкодження покришка Run - Flat здатна працювати нетривалий період, а потім все одно вимагає заміни або ремонту. Функція самозаклеювания не вимагає термінової заміни і дозволяє автомобілю рухатися ще тривалий час. Гума за технологією Run - Flat програє і унаслідок своєї великої маси, тоді як шини, що самозаклеються, практично не відрізняються за вагою.

Інформація про створення нової моделі, що самовідновлюється, в Michelin  з'явилася ще в 2015 році. Тоді розробники анонсували цей продукт і попередили, що проколи, що становлять більше 6 мм, можуть бути проблематичними для заклеювання. Особливо складна зона - стик протектора і бічної стінки. Творці Michelin SelfSeal в подібних випадках все ж рекомендують замінити покришку з міркувань безпеки.

Схожі технології є присутніми і в розробках інших шинних флагманів ринку. Проте Michelin- перша компанія, що забезпечила шинами, здатними самовідновлюватися, позашляховики.

14 березня 2019 р.