Michelin дивує шинами з деревини
Дивитися всі Новини

Michelin дивує шинами з деревини

Незвичайні еко-технології і пошуки нових матеріалів для виробництва шин штовхають виробників на використання незвичайної сировини. І поки Continental видобуває каучук з кульбаб, Michelin збирається робити шини з... дерева! Деревина планується до використання для заміни нафтопродуктів, які застосовуються у виробництві шин. Таким чином французька корпорація намагається скоротити свою залежність від викопних матеріалів.

Детальніше про технологію

Легкові шини на основі деревних продуктів можуть з'явитися вже зовсім скоро. Зараз Michelin працює над створенням і тестуванням еластомерів з трісок, які повинні будуть прийти на заміну нафтопродуктів в гумовій суміші для виробництва шин.

Як зазначає директор з наукових розробок Michelin Сиріл Рожье, компанія має намір запустити нову технологію у виробництво до 2020 року. Після цього вона може стати повсюдною і невід'ємною частиною всієї галузі. Рожье також підтвердив, що робота над проектом ведеться в повному обсязі.

Інші інновації від Michelin

Французька корпорація також активно працює в області 3D-друку. Основна ідея полягає в тому, щоб використовувати для автомобіля всього один комплект шин, який в процесі зносу можна наростити. Таку технологію майбутнього Michelin вже презентувала на форумі Movin'On - прототип «вічних» покришок Michelin Visionary Concept.

Щоб домогтися успіху в поставленій меті, корпорація почала активну співпрацю з фірмою AddUP - лідером в області 3D-друку виробів з металу. Крім того, зараз вона працює над використанням даної технології для друку каучуку і інших полімерів. На даний момент ведуться роботи з удосконалення технології. Однак в Michelin відзначають, що в подальшому буде можлива її індустріалізація і вивід на промисловий масштаб. 3D-друк шин в тому вигляді, в якому він існує зараз, буде доступна не раніше, ніж через 10-15 років. Хоча активний розвиток передових технологій може наблизити цю подію.

Michelin - лідер шинного ринку

Французький шинний гігант давно відомий неперевершеною якістю автомобільних покришок. Однак причина його популярності не тільки в цьому. Справа в тому, що корпорація постійно працює над удосконаленням своєї продукції, робить її все більш економічною і екологічною, стійкою до зносу і такою, що має неперевершені експлуатаційні якості.

Питанням екології приділяється дуже багато уваги. Так, Michelin неодноразово заявляла про амбітні плани створювати шини, що повністю складаються з перероблюваних матеріалів. Сьогодні ця мета досягнута лише частково, але активні дослідження в цій області показують, що незабаром корпорація з успіхом вирішить поставлену задачу.

12 липня 2018 р.