Незвичайні еко-технології і пошуки нових матеріалів для виробництва шин штовхають виробників на використання незвичайної сировини. І поки Continental видобуває каучук з кульбаб, Michelin збирається робити шини з... дерева! Деревина планується до використання для заміни нафтопродуктів, які застосовуються у виробництві шин. Таким чином французька корпорація намагається скоротити свою залежність від викопних матеріалів.
Легкові шини на основі деревних продуктів можуть з'явитися вже зовсім скоро. Зараз Michelin працює над створенням і тестуванням еластомерів з трісок, які повинні будуть прийти на заміну нафтопродуктів в гумовій суміші для виробництва шин.
Як зазначає директор з наукових розробок Michelin Сиріл Рожье, компанія має намір запустити нову технологію у виробництво до 2020 року. Після цього вона може стати повсюдною і невід'ємною частиною всієї галузі. Рожье також підтвердив, що робота над проектом ведеться в повному обсязі.
Французька корпорація також активно працює в області 3D-друку. Основна ідея полягає в тому, щоб використовувати для автомобіля всього один комплект шин, який в процесі зносу можна наростити. Таку технологію майбутнього Michelin вже презентувала на форумі Movin'On - прототип «вічних» покришок Michelin Visionary Concept.
Щоб домогтися успіху в поставленій меті, корпорація почала активну співпрацю з фірмою AddUP - лідером в області 3D-друку виробів з металу. Крім того, зараз вона працює над використанням даної технології для друку каучуку і інших полімерів. На даний момент ведуться роботи з удосконалення технології. Однак в Michelin відзначають, що в подальшому буде можлива її індустріалізація і вивід на промисловий масштаб. 3D-друк шин в тому вигляді, в якому він існує зараз, буде доступна не раніше, ніж через 10-15 років. Хоча активний розвиток передових технологій може наблизити цю подію.
Французький шинний гігант давно відомий неперевершеною якістю автомобільних покришок. Однак причина його популярності не тільки в цьому. Справа в тому, що корпорація постійно працює над удосконаленням своєї продукції, робить її все більш економічною і екологічною, стійкою до зносу і такою, що має неперевершені експлуатаційні якості.
Питанням екології приділяється дуже багато уваги. Так, Michelin неодноразово заявляла про амбітні плани створювати шини, що повністю складаються з перероблюваних матеріалів. Сьогодні ця мета досягнута лише частково, але активні дослідження в цій області показують, що незабаром корпорація з успіхом вирішить поставлену задачу.