Пусто
Moottori протестував шини середнього цінового діапазону
Дивитися всі Новини

Moottori протестував шини середнього цінового діапазону

Фінський журнал Moottori провів тестування літніх покришок середнього цінового сегменту. У перевірці взяли участь шини восьми моделей, представлених як відомими флагманами шинного ринку, так і бюджетними брендами другої лінії.

Критерії тестування шин

Перед початком літнього сезону фінське профільне видання Moottori провело власний тест покришок, призначених для теплої пори року. Експерти зосередилися на покришках середнього цінового сегменту. Тому в тісті беруть участь моделі відомих компаній і брендів так званої другої лінії, які при створенні своєї продукції орієнтуються на тенденції лідерів ринку.

Підбираючи учасників для тестування, експерти орієнтувалися на вартість в межах 60 - 80 євро. Саме вироби в цьому діапазоні вважаються бюджетними і при цьому забезпечують необхідний рівень безпеки при їзді. Оскільки тестувалися літні шини , основними критеріями оцінки стали керованість на мокрому і сухому асфальті, тривалість гальмівного шляху, точність реакції на дії керма, економічність і шумність.

Результати тестів

При оцінці управління Dynaxer HP3 бренду Kleber і Nordman SX2 фінського виробника Nokian. Ці шини краще за інших проявили себе на швидкісних поворотах і у бічній стійкості. Недостатньо добре у бічній стійкості показали себе покришки американського виробника Cooper, тому в загальному заліку їх позиція була понижена.

Один з найважливіших параметрів в оцінці літніх шин - рівень керованості на мокрій дорозі. Кращими за цим критерієм були визнані Presto HP від Debica і фінському Nordman. Не занадто добрі результати продемонструвала продукція брендів Maxxis і Semperit. Найбільш слабкою керованість в умовах мокрої дороги опинилася біля шин виробництва Sumitomo і Cooper.

У подовжньому і поперечному акваплануванні практично усі учасники проявили себе з кращого боку. Проте за обома показниками найкращими були визнані Семперит і Нордман. До визначальних критеріїв оцінки літніх покришок відноситься стійкість до аквапланування. Це завдання краще всього виконують вироби Nordman і Semperit. За показниками економічності найкращими були визнані Maxxis, а найвищий акустичний комфорт забезпечують американські покришки Купер.

По загальних підсумках експерти розподілили позиції в рейтингу шин вибраного сегменту таким чином:

  • 1 місце - Speed - life 2 бренди Semperit;
  • 2 місце - Premitra HP5 від Maxxis, а також Nordman від Nokian;
  • 4 місце - Presto HP Debica;
  • 5 місце - покришки від Kleber.

Інші учасники тестування - Cooper, Sumitomo і Dayton, отримали відповідно до 6, 7 і 8 позицію в рейтингу.

07 березня 2019 р.