Перша ластівка зимового сезону - Hakkapeliitta R3 від Nokian Tyres
Дивитися всі Новини

Перша ластівка зимового сезону - Hakkapeliitta R3 від Nokian Tyres

Зовсім скоро прийде час міняти літню гуму на зимову і цієї зими Nokian Tyres пропонує автомобілістам випробувати нову нешипованну покришку Hakkapeliitta R3.

Будова і характеристики новинки

Фактично, ця фрикційна зимова шина була презентована під кінець зими 2018 року і стала флагманською моделлю виробника. Головною перевагою виробу творці називають технологію Arctic Sense Grip, яка допомагає досягти першокласного зчеплення зі слизькою трасою. Крім високих тягово-зчіпних характеристик новинка також може похвалитися чудовою керованістю і комфортабельністю.

Згідно із запевненнями виробника, опір коченню нової шини нижче, ніж у деяких літніх моделей. А якщо порівнювати цей показник з аналогічним параметром попередниці (Хаккапелітта Р2), то він виявляється нижче на 5%.

Протектор Nokian Hakkapeliitta R3 має складний малюнок і цілий ряд функціональних елементів. Дизайн став агресивнішим і отримав більшу кількість V-образних дренажних каналів, які проходять від центральної зони покришки до її боковин. Крім того, мережа ламелей, що покриває верхні межі блоків, стала більш щільною і густою.

Ці удосконалення безпосередньо впливають на якість контакту шини з дорожньою поверхнею. Не менше значення для зчіпних характеристик має склад гумової суміші. Компаунд містить спеціальні морозостійкі присадки, які зберігають його еластичність при похолоданні і допомагають гасити поштовхи і коливання при їзді по неякісних дорогах.

Цікаву будову мають ламелі-насоси, за їх рахунок вода і талий сніг швидше виводяться з контактної області, а якість зчеплення зростає. Зі збереженням стійкості на слизьких поверхнях ефективно справляються Снігові Кігті шини, вони істотно підсилюють «чіпкість» гуми.

Модифікація для позашляховиків

Для власників повнопривідних транспортних засобів, позашляховиків і кросоверів Нокиан розробив зимову модель Hakkapeliitta R3 SUV.

Головними особливостями шини стали наступні характеристики:

  •  стабільна керованість на зимовій дорозі;
  •  швидкий розгін і ефективне гальмування;
  •  відмінний їздовий комфорт;
  •  економність паливних витрат;
  •  висока зносостійкість.

Спеціально для оснащення потужних автомобілів з високим центром тяжіння виробник забезпечив шини укріпленими боковинами. Поряд з міцною внутрішньою конструкцією бічні стінки посилені за технологією Aramid Sidewalls. Замість шипів про якісне зчеплення зі слизькою трасою піклуються частки Cryo Crystal 3. Їх наявність в компаунді підвищує курсову і поперечну стійкість авто, а висока стійкість до аквапланування забезпечена вмістом в гумі силики.

Цікаво, що компаунд моделі складається з двох шарів: базовий є досить жорстким і гарантує стабільність при їзді, а верхній істотно м'якше (підвищує якість зчеплення з дорогою).

05 вересня 2018 р.