Pirelli активно переходить на зелені технології
Дивитися всі Новини

Pirelli активно переходить на зелені технології

Зелені шини - одне з досягнень, яким пишається італійська компанія Pirelli. На сьогоднішній день бренд повідомив про те, що половина продаваної ним продукції належить до цієї категорії. Це властивість оцінили провідні автомобільні корпорації, оскільки застосування зелених технологій знижує навантаження на екологію і скорочує витрата енергії.

Зелені шини Pirelli: динаміка і прогнози

Як повідомляють у Pirelli, ще 10 років тому з усього свого асортименту компанія випускала тільки п'яту частину шин, що відповідають зеленим стандартам. Станом на 2019 рік енергозберігаюча та екологічна частина продукції становить половину всіх продаваних шин.

Екологічні досягнення Pirelli не обмежуються включенням в асортимент зелених шин . Серед технологічних інновацій, яких компанія досягла протягом року, що минув, - скорочення витрат води при виготовленні шин, утилізація відходів і зниження викидів вуглекислого газу в атмосферу. У багатьох напрямках Піреллі досягла успіху, виконавши намічений план раніше терміну. Так, мета щодо утилізації відходів в розмірі 96% була досягнута компанією на рік раніше наміченої дати.

У перспективі італійський бренд планує досягти ще більш високих показників у зниженні опору коченню. До 2025 року, за планом, для шин легкових авто цей показник повинен бути покращено на 20% у порівнянні з 2009 роком. На 14% планують знизити опір коченню для покришок преміум-класу.

З важливих цілей, анонсованих Піреллі на найближчі роки - покращення ефективності і впевненості шин на мокрій поверхні на 15% у порівнянні з нинішнім становищем. Планується також попрацювати над зниженням шумності легкових моделей на 15%.

Green Performance: суть технології та реалізація

Green Performance - спеціальна технологія, розроблена компанією Pirelli. Вона орієнтована на створення автомобільної гуми, яка буде надавати мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.

Головний метод досягнення цієї мети - створення і використання спеціальної гумової суміші при виготовленні компаунда шин. Гума складається виключно з екологічно чистого матеріалу. Завдання готових шин, створених з використанням технології Green Performance - максимально знижувати показник опору коченню. Успіх у цьому напрямку дозволяє значно скоротити витрати палива і, отже, мінімізувати викиди шкідливих речовин в атмосферу.

Технологія Green Performance передбачає також внесення змін в структуру каркаса шини, який не тільки сприяє більш економічною роботі покришок, але й підвищує безпеку і комфорт руху.

З останніх розробок Піреллі користуються визнанням літні шини Cinturato P1 Verde. Екомоделі присутні також в зимових і всесезонних лінійках бренду. Поступово  екотенденції переходять у технологічні розробки інших відомих брендів і найближчих конкурентів італійської компанії. Однак Pirelli рухається в цьому напрямку найбільш активно.

30 квітня 2019 р.