Чому свистять шини?
Дивитися всі Новини

Чому свистять шини?

Часто рух автомобіля супроводжує неприємний свист покришок. Ця не просто побічна дія високої швидкості або проходження поворотів. Коли шини видають сторонні звуки, у тому числі свист, це може свідчити про серйозні неполадки або необхідність термінової заміни покришок.

Причини виникнення свисту шин

Незалежно від обставин виникнення свистячих звуків природа їх виникнення схожа: зчеплення покришки з поверхнею дороги порушується, і гума прослизає. В результаті виникають свистячі або скрипучі звуки. Сила звуку при цьому буде більше у тому випадку, якщо підвищується швидкість, а також коли покришки мають широку пляму контакту.

Головних причин виникнення свисту декілька:

  • Порушення кутів установки коліс. Якщо збито сходження або розвал, характерний звук буде чутний навіть на невеликій швидкості. Ще одно наслідок такого порушення - швидше і нерівномірне зношування покришок. Своєчасна діагностика і ремонт допоможуть позбавитися від свистячих звуків і продовжити термін служби покришок;
  • Зношені елементи підвіски і рульового управління. Цей дефект зазвичай проявляється у вигляді свисту на поворотах, причому, як правило, тільки в один бік;
  • Порушення тиску в колесах. Якщо підвищений тиск поєднується з високим профілем шин, досягши високої швидкості шини можуть втрачати зчеплення з асфальтом. Якщо не вжити заходи з усунення цього дефекту, з часом може погіршати стійкість і керованість транспортного засобу.

Будь-яка з перерахованих ситуацій вирішується зверненням в майстерню і усуненням первинних причин виникнення сторонніх звуків.

Інші причини свисту шин                                        

Один з можливих чинників - спочатку невірний вибір покришок. Якщо гума недостатньо якісна або має заводські дефекти або просто виготовлена без урахування існуючих стандартів, єдиний спосіб позбавитися від свисту - замінити її. Як правило, ризик виникнення свисту і інших сторонніх звуків підвищується при купівлі покришок бюджетного цінового сегменту.

Іноді свист вказує на знос шин. Навіть якісні покришки з часом втрачають свої первинні якості, втрачається стійкість і виникає ковзання. Слід пам'ятати і про те, що літні шини взимку не мають потрібного зчеплення. Те ж стосується і зимових покришок, використовуваних не по сезону. Тому треба своєчасно здійснювати сезонну заміну гуми.

Погодні умови - один з чинників, які істотно впливають на якість зчеплення. На мокрій, засніженій або слизькій дорозі навіть правильно підібрані і встановлені покришки можуть прослизати і посвистувати на поворотах або при перевищенні швидкості. У складних погодних умовах зазвичай досить знижувати швидкість і акуратно заходити в повороти.

Однією з банальних причин, по якій шини свистять, вважаються помилки в управлінні. Частіше увесь цей звук вказує на надмірне використання можливостей автомобіля, передусім - перевищення швидкості.

У будь-якому разі, почувши неприємні звуки під час руху, варто ретельно обстежувати свій автомобіль і стан шин на предмет зношування або ушкоджень, а також переглянути стиль їзди.

28 лютого 2019 р.