Чи корисні екошини?
Дивитися всі Новини

Чи корисні екошини?

Використання екошин - один з рекомендованих способів економії палива. У зв'язку з постійним підвищенням цін на нафтопродукти ця проблема не втрачає своєї актуальності. Тому всі відомі виробники випускають шини еко-класу. Експерти дають рекомендації, оцінюючи їх реальну користь і ефективність.

Переваги та недоліки

Відомі шинні виробники знайшли спосіб знизити викид вуглекислого газу в атмосферу, джерелом якого стають автомобільні вихлопи. Для цього були винайдені екошини - покришки, в складі якого замість традиційного техвуглецю використовується більша кількість кремнію. Згодом були розроблені деякі додаткові способи підвищити економічність і екологічність автомобільної гуми.

Головна перевага екошин очевидна - вони знижують кількість використовуваного палива, тим самим сприяючи матеріальній вигоді. Це ж властивість допомагає зберігати екологію, оскільки знижується загальна кількість використаного палива і скорочується викид відходів в атмосферу. Ще одна матеріальна сторона цього питання - більш тривалий ресурс експлуатації. При плавній неквапливої ​​їзді такі покришки зношуються значно довше.

Екошини мають мінімальну вагу, а також м'які деталі протектора. Це означає високі можливості для розгону, комфортний рух і м'яке проходження нерівностей на дорозі.

Екошинам притаманні деякі недоліки:

  •  Якість управління на сухій або мокрій дорозі може бути дещо гірше в порівнянні зі звичайними покришками;
  •  М'якість бічній частині протектора і відсутність спеціальних підсилювачів означає недостатній рівень захисту від пошкоджень;
  •  Тривалий гальмівний шлях - поширена проблема екошин.

У зв'язку з цим вони більш підходять для руху по хорошим міських дорогах або шосе.

Чи варто купувати екошини?

Перш ніж купувати гуму цієї категорії, потрібно вивчити всі основні параметри, на підставі яких приймати рішення. Екошини в чистому вигляді підходять зазвичай неквапливим і акуратним водіям в тих випадках, коли щоденний пробіг становить не більше 20- 30 км. Якщо автовласник потребує ідеальному зчепленні, точності управління і спортивної швидкості, цей варіант здасться незручним.

Перш за все потрібно розуміти, в яких дорожніх і погодних умовах екошини будуть ефективні. Як відомо, витрата палива значно підвищується при різкому розгоні автомобіля. Тому найбільш дієві такі покришки при їзді по шосе на швидкості від 80 км / год. Ще один фактор швидкого витрати палива - дія низької температури. Тому в мороз, особливо для коротких поїздок екошини будуть малоефективні.

Найбільш корисними, згідно проведеним тестам і дослідженням, є літні шини з екотехнологій. Саме такі пропозиції поширені в лінійках багатьох флагманських брендів.

Що стосується фінансової складової, недостатньо міцні і схильні до проколів і порізів екошини можуть привести до серйозних витрат при необхідності заміни. З цієї ж причини не кращим варіантом така гума буде і при їзді на низькопрофільних шинах. Особливо актуальним буде це правило при частій їзді по поганих дорогах і бездоріжжю.

З огляду на особливості і недоліки повноцінних екошин, більшість виробників сьогодні впроваджують елементи цієї технології в звичайні покришки. Це дозволяє зберегти функціональність шин, одночасно підвищивши їх економічність.

15 березня 2019 р.