З ювілеєм, Росава! Вітчизняному бренду – 45 років!
Дивитися всі Новини

З ювілеєм, Росава! Вітчизняному бренду – 45 років!

Українські шини торгівельної марки Rosava добре відомі багатьом водіям. Сьогодні цей бренд пропоную продукцію європейської якості за доступними цінами. Компанія пройшла довгий шлях, щоб вийти на високий рівень та зуміти скласти конкуренцію відомим імпортним виробникам. Почався він у 60-х роках минулого століття, коли локацію для відкриття нового комбінату шин обирали з декількох міст-претендентів с Івано-франківської, Рівненської, Донецької та інших областей. Зрештою зупинилися на невеличкому містечку Біла Церква, що на Київщині.

Чому саме Росава?

Через назву бренду недосвідчені покупці помилково вважають, що це російська компанія, але це омана. Вона була обрана на честь річки Рось – величезного водного басейну, важливого для забезпечення технологічного процесу виробництва шин. Близькість міста до цієї водойми також зіграло вирішальну роль у неймінгу. На рахунок вибору місця будування нового комбінату можна сказати, що основними аргументами були вдале географічне розташування та близькість до залізничних та автомобільних магістралей.

Як усе починалося

Кошторисна вартість будівництва комбінату становила 306,22 мільйонів радянських рублів. Перші елементи каркасу були встановлені у 1967 році. На будівництво з'їхалися спеціалісти з усіх куточків колишнього СРСР. Коли завод був построєний, для нього закупалося найсучасніше обладнання з європейських країн – Польщі, Чехословакії, Болгарії. Урочисте відкриття відбулося у лютому 1972 року, а вже менш ніж за рік (22 грудня 1972 року) була виготовлена перша шина.

Сучасне обладнання, молодий колектив, високий рівень ентузіазму – усе це завдало високу планку заводу Росава. На ньому встановлювали рекорди та впроваджували прогресивні технології.

Історія комбінату

Впродовж 70-80-х років курс на вдосконалення, взятий на початку, стабільно утримувався. Не відхилилися від нього і у 90-х: були створені нові моделі шин радіальної конструкції (більше 40 модифікацій), перша у СРСР легковантажна гума на 15 і 16 дюймів.

У двохтисячних роках для заводу настав складний період. Але він змусив відкрити нові перспективи для розвитку. Якщо раніше виробництво було орієнтовано на комплектування продукції АвтоВАЗ, то нова епоха вімагала шукати нові канали і ринки збуту. Тоді комбінат компенсував втрати попиту на шини 13 дюйма пропозицією моделей 15-16 дюймів. Також був розширений асортимент гуми для автотранспорту і сільськогосподарської техніки.

shiny​У період кінця 90-х та початку 2000-х Росава розробила та запровадила власну систему контролю та управління якістю, а також технологічною і нормативною документацією підприємства відповідно до вимог ISO 9001: 2000.

Rosava сьогодні

Виробник продовжує прямувати шляхом розвитку та модернізації. Запускаються лінії, вдосконалюютсья технології вулканізації, розробляються нові гумові формули та малюнки протекторів, а вимоги до контролю якості ростуть. Завод розширяє асортимент сучасними моделями шин з поліпшеними експлуатаційними характеристиками, які успішно конкурують з закордонними.

20 грудня 2017 р.