Пусто
Шини для поганих доріг: що потрібно знати?
Дивитися всі Новини

Шини для поганих доріг: що потрібно знати?

Жителі сільської місцевості, а також любителі провести вихідні подалі від міста, стикаються з проблемою бездоріжжя. Вона актуальна практично для всіх регіонів нашої країни, тому виникає питання: як вибрати автомобільні шини, які гідно витримають це випробування.

Як вибрати шини для бездоріжжя?

Багато виробників рекомендують свій продукт для умов бездоріжжя. Однак насправді це не завжди так, оскільки в Україні і країнах Західної Європи дорожні умови істотно розрізняються. Тому необхідно звертати увагу на особливості будови протектора та маркування виробника.

Один з частих наслідків невідповідності покришок дорожнім умовам, в яких вони працюють – швидка поява пошкоджень на поверхні шини. Найчастіше через порушення цілісності виникає грижа, або розшарування бокової частини покришки і розрив нейлонового каркаса. Нерідко зустрічаються бічні порізи або деформація в результаті частих ударів.

Правильно підібрані параметри покришок - ключовий момент. Для складних доріг не варто обирати шини типу XL, тобто що володіють підвищеною стійкістю до навантажень. До ям, каміння та інших дефектів поверхні цей показник не має прямого відношення.

Замість цього краще зупинити свій вибір на покришках з високим профілем. Такі моделі значно менш схильні до пошкоджень. Правда, низькопрофільні шини більш точно і легко контролюються кермом.

Рекомендації фахівців

Іноді трапляється так, що шини обрані вірно, але з причини неправильної експлуатації вони служать недостатньо якісно. Один з найважливіших рад експертів - постійно стежити за підтримкою тиску в шиною. В першу чергу потрібно вивчити рекомендації виробника в Інструкції або на двері водія в автомобілі. У зв'язку з цим важливо пам'ятати і про вплив температури повітря на рівень тиску в шиною. При зниженні температури навколишнього середовища щільність повітря, тобто тиск, також знижується, пряма пропорційність спостерігається і при підвищенні температурних показників. Щоб тиск в шині не стало критично низьким, можна спочатку встановити цей показник приблизно на 10% вище рекомендованого.

Ще один критерій, на який потрібно звертати увагу - наявність жорсткої боковини. Багато виробників, розробляючи літні або всесезонні шини , приділяють увагу зміцненню бічних частин покришок, збільшуючи щільність гумового шару або використовуючи інноваційний компаунд, більш стійке до можливих пошкоджень. Жорсткі боковини мають свої недоліки - такі шини мають більшу вагу і часто програють у комфорті. Збільшений вага своєю чергою підвищує паливний витрата, тому над удосконаленням цього аспекту вже працюють провідні шинні компанії. Вже сьогодні в асортименті найбільш прогресивних брендів маються високотехнологічні моделі з щільним і водночас легким компаундом, одночасно що демонструють високий рівень комфорту.

Щоб убезпечити свої шини від пошкоджень, а заодно гарантувати безпеку машині і пасажирам, обов'язково використовувати покришки по сезону, а також не забувати своєчасно змінювати їх після закінчення терміну придатності.

03 травня 2019 р.