infoshina.ua
пошук
Пусто
Дата виготовлення шин – міф чи реальність?

Дата виготовлення шин – міф чи реальність?

​Купуючи новий комплект автогуми зі складу, багато водіїв звертають увагу на дату виготовлення. Вони впевнені, що, чим «свіже» шини, тим краще. Але чи так це насправді? Адже, якщо покришка зберігається в правильних умовах, без експлуатації, вона може зберігати свої основні показники дуже довго. Про це свідчать і експерименти, проведені компанією Мішлен. Отже, чи є у шин, які з конвеєра відразу потрапили на склад, термін придатності? Спробуємо розібратися в цій статті.

Дослідження Michelin

Серед автовласників побутує думка, що у шин є термін придатності, і комплектуючі, вироблені нещодавно, краще тих, що пролежали на складі деякий час. Чи так це насправді? Адже покришки не належать до категорії швидкопсувних товарів, як, наприклад, продукти харчування. Ось чому французькі шинники вирішили раз і назавжди розвінчати міф про важливість дати виготовлення шин.

В першу чергу, фахівці відзначають, що важлива дата початку експлуатації автогуми. Як тільки ви встановили новий комплект і виїхали на асфальт, починається старіння покришки. Однак, цього не відбувається, якщо вона лежить на складі, потрапивши сюди відразу з заводу. Бажаючи показати споживачам, як це працює на практиці, Michelin провела експеримент, в якому брали участь шини, ледь зійшли з конвеєра, і шини, що пролежали на складі три роки.

Тести проводилися в декількох категоріях - швидкісне управління, опір коченню, гальмування, розгін на різних типах поверхні. Виявилося, що шина, яка пролежала на складі протягом трьох років, не поступається нової ні в одному з параметрів. Для контролю результатів у випробуваннях також брали участь покришки, що пробули в експлуатації рік, і ті, що потрапили на склад відразу після випуску, де пролежали протягом десяти років. Вони також показали практично ідентичні результати.

Крім того, були проведені наукові дослідження в Кореї та Німеччини, які показали, що шини, які лежали на складі в належних умовах протягом трьох років, і шини, які щойно зійшли з конвеєра, не мають різниці в характеристиках. Це ще один аргумент на користь того, як важливо правильно консервувати покришки.

Експерти відзначають, що при покупці комплектуючих слід орієнтуватися не на дату виробництва нової гуми, а на те, в яких умовах ви будете її використовувати. Крім того, потрібно буде правильно доглядати за покришками, стежити за рівнем тиску і глибиною протектора. І, звичайно ж, не слід забувати про те, що правильне зберігання шин поза їх профільного сезону дозволить значно продовжити термін їх служби.

Рекомендації з консервації шин

Коли ви купили новий комплект автогуми, важливо якомога довше зберегти його експлуатаційні показники. Для цього потрібно приділити багато уваги правилам консервації шин. Знявши покришки після закінчення сезону, потрібно:

  •         очистити їх від бруду і пилу;
  •         обробити гуму і метал (якщо ви зберігаєте шини на дисках);
  •         упакувати в спеціальні кофри;
  •         встановити на стелажах або підвісити на кронштейнах;
  •         уникати хімічних і механічних впливів.

Важливо, щоб в приміщенні, де зберігається комплект, було сухо і прохолодно, не потрапляло сонячне світло. Бажано, щоб ці умови були стабільними і не змінювалися в залежності від погоди. Ось чому не можна зберігати шини на балконі, в сирому підвалі або в гаражі з протягами.

Обов'язково обробляйте гуму і диски спеціальними консервантами в аерозолях. Не складайте шини стопкою, не кладіть на них зверху нічого, що могло б спровокувати деформацію. Якщо у вас немає відповідного приміщення, краще звернутися в сервіси для зберігання літніх і зимових шин. . Там за вашими комплектуючими будуть доглядати належним чином, і ви отримаєте шини в ідеальному стані до початку їх профільного сезону.

Як бачимо, дата виробництва не так важлива. А ось від того, наскільки правильно зберігаються шини, залежить і їх функціональність, і термін використання гуми. Якщо ви створите оптимальні умови консервації, ви будете їздити на цих колесах не один сезон і зможете повністю виробити ресурс покришки, закладений її виробником.

 

Сподобалося? Поділіться з друзями.
30 вересня 2020 р.