infoshina.ua
пошук
Пусто
Як правильно обрати зимові шини для позашляховиків?

Як правильно обрати зимові шини для позашляховиків?

Зима - складний період для автомобілістів, яким доводиться вирішувати непросте питання: які шини поставити на свій автомобіль, щоб забезпечити безпеку і прохідність в будь-яких погодних умовах. Позашляховики часто краще за легкові автомобілі справляються зі сніговими заметами та ожеледицею. Але багато в чому їхні характеристики визначає правильний вибір зимової гуми.

Зимові шини для позашляховиків: основні вимоги

Існує думка, що позашляхові автомобілі, які мають підвищену прохідність, не вимагають уважного підходу до вибору гуми. Більше того, багато власників взагалі не вважають за необхідне встановлювати окремий екземпляр шин на зимовий сезон. Це помилка: спеціальна зимова гума для автомобілів цієї категорії забезпечує зчеплення на дорогах, занесених снігом або покритих льодом, а також вона покликана зберегти стійкість транспортного засобу в умовах низьких температур. Другий важливий аспект - зимові шини скорочують гальмівний шлях, який на літніх шинах буде значно довшим.

Під час пересування містом, особливо за наявності великої кількості теплих днів шиповані шини можуть бути незручними і неактуальними. Гідною альтернативою для позашляховиків, так само, як і для легкових авто, можуть стати фрикційні шини, інакше - липучки. Основна їх відмінність - за зовнішнім виглядом і експлуатаційними властивостями вони схожі на ошиповані моделі. Цей ефект створюється завдяки великій кількості спеціальних ламелей. "Липучки" вважаються більш універсальними, оскільки відзначаються високою продуктивністю на снігу і льоду і при цьому завдяки наявності великої кількості прорізів ефективно відводять воду, а тому безпечні в мокру погоду. У сильний мороз гума фрикційних покришок зберігає свою еластичність, не твердіє. Добре реагують вони і на підвищення температури до 10 градусів.

Фрикційні шини мають і деякі мінуси. Наприклад, вони потребують початкової обкатки. Крім того, ламелі "липучок" схильні до зміни розташування, якщо водій часто різко прискорює автомобіль або гальмує на високій швидкості. Але загалом цей тип покришок вважається універсальним і найбільшою мірою пристосованим для автомобілів позашляхового типу.

Як обрати шини для їзди бездоріжжям?

Автовласникам, які використовують позашляховики за прямим призначенням, тобто за межами асфальту, варто приділити особливу увагу вибору шин. Експерти рекомендують керуватися наступними правилами:

  •  обирати шини максимально великого розміру, які допоможуть легше проходити глибокі замети;
  •  віддавати перевагу високопрофільним моделям. Такі покришки у трохи спущеному стані за своїми властивостями нагадують гусениці і підвищують загальну прохідність автомобіля, рідко застрягаючи в глибокому снігу;
  •  підбирати шини з дрібним і частим, але при цьому глибоким і агресивним малюнком протектора. У такому випадку прохідність також підвищується;
  •  шипи будуть давати додаткову перевагу на засніженому бездоріжжі, особливо за наявності обледенілих підйомів і спусків.

Часто автовласники допускають серйозну помилку, залишаючи на зиму грязьові шини і вважаючи, що вони впораються з будь-якими дорожніми умовами. На практиці часто виявляється, що покришки категорії М/Т на мокрому асфальті при температурі, що наближається до нуля, дуже погано гальмують, оскільки їх гума твердіє і повністю втрачає еластичність. Схожа ситуація на льоду або укатаному снігу - шини ковзають, слабо утримуючи зчеплення. Грязьові шини ефективні в умовах зимової сльоті, однак розраховувати, що така погода протримається всю зиму, не варто.

 

 

Сподобалося? Поділіться з друзями.
08 жовтня 2020 р.