Як заощадити пальне у тривалих поїздках? Як на це впливають шини?

Кожен автомобіліст час від часу відправляється у тривалі подорожі. Тому не зайвим буде дізнатися, як можна зменити витрати на пальне у таких поїздках. Зокрема, чи може у цьому допомогти правильний вибір шин? На це питання відповідають спеціалісти шинних компаній, які проводять чимало досліджень для підвищення економічності та екологічності використання автомобільної гуми.
Фактори, що впливають на зниження витрат пального
У першу чергу зверніть увагу на такі критерії:
- Правильний тиск у покришці. Жорстка шина має менший опір коченню, тому перед далекими поїздками трасами варто додавати до вашого звичайного рівня тиску 0,2-0,3 атм. Ще більше повітря додавати не потрібно, тому що транспорт може втратити значну долю керованості. Крім зниження витрат палива, сильніше накачані шини краще захищені від пошкоджень у зоні боковини.
- Приділити увагу стилю водіння. Обов'язково уникайте різких розгонів, які суттєво підвищують витрати. Згідно сучасних досліджень, найбільш економічний режим руху - зі швидкісними обмеженнями 90-110 км/год.
- Планування маршруту руху. Його важливо прокладати не по найкоротшій лінії, а ділянками траси з максимально рівним рельєфом і незначним трафіком. Зрозуміло, що менше пального витрачається на рівній дорозі.
- Навантаження. Чим важчий автомобіль, тим більше бензину він витрачає при прискореннях і на підйомах.
- Використання спеціальних енергоощадних компонентів. У першу чергу це новітні шини з низьким опором коченню. Вони мають особливий аеродинамічний дизайн, полегшений каркас і особливу формулу гумової суміші, орієнтовану на зменшення опору коченню навіть за високих навантажень.
Що не рекомендують робити перед тривалими поїздками?
Дуже важливо пам'ятати, що ставити на авто нові шини або нові диски небажано безпосередньо перед самою поїздкою. Рекомендують покришки попередньо обкатати. Крім того, будь-яку можливу помилку шиномонтажників краще виявити не на швидкісній трасі, а одразу після встановлення. Спеціалісти радять випробувати нові колеса хоча б пару днів у звичайних умовах. Це стосується будь-яких оновлень автомобіля - краще не робити ремонт його деталей - двигуна або підвіски, якщо на це немає серйозних підстав, щоб у випадку неприємності не шукати СТО по дорозі.
Звичайно, дуже не рекомендується також виїжджати у тривалу подорож на старих майже стертих шинах. Якщо покришки мають нерівномірний знос або наближаються до мінімально допустимого рівня, про їх заміну варто подбати заздалегідь. В іншому випадку автомобіль не лише витрачає більше бензину, але й стає менш керованим і безпечним.