Чи потрібна ротація шин?
Дивитися всі Поради

Чи потрібна ротація шин?

Багато виробників рекомендують водіям періодично робити ротацію шин. На думку фахівців, цей захід дозволить продовжити життя і функціональність покришок на триваліший термін. Існує декілька правил, як і коли переставляти шини, а також в яких випадках цю процедуру не потрібно.

Навіщо потрібна ротація шин?

Одна з причин швидкого зниження керованості і стійкості транспортного засобу, у тому числі погіршення гальмування - нерівномірний знос покришок. Це явище пояснюється звичайними фізичними процесами і особливостями руху автомобіля. Так, передня вісь машини отримує велике навантаження - на неї доводиться близько 60% ваги усього автомобіля. Другий чинник впливу - при маневруванні передні шини беруть на себе усе основне навантаження, що в результаті призводить до швидшого зносу. Різні для передніх і задніх коліс і установки розвалу-сходження.

Ще одна важлива причина, по якій не варто нехтувати ротацією, - цей процес дозволяє зберегти безпеку і комфорт руху. Якщо усі покришки мають однакову глибину малюнка протектора, рух буде м'якшим і плавнішим. У складних погодних умовах транспортний засіб з однаково зношеними покришками почуватиме себе упевненіше. Тому особливо важливо правильно і своєчасно переставляти всесезонні шини .

Правила ротації

Основні правила перестановки шин такі:

  • Якщо автомобіль передньопривідний, задні шини треба поставити замість передніх, при цьому помінявши сторону установки. Шини, які раніше знаходилися спереду, необов'язково переставляти на іншу сторону;
  • Повно- і задньопривідні машини передбачають дещо іншу схему ротації. Перший варіант аналогічний передньопривідним - перестановка може бути перехресною. Другий спосіб - міняють місцями тільки передні покришки, встановлюючи їх на задні колеса;
  • Якщо шини мають спрямований малюнок, передні колеса міняють місцями із задніми, не змінюючи при цьому сторону; - Якщо використовується найбільш популярний тип малюнка шин – асиметричний, міняти покришки можна будь-яким з існуючих способів. Але заздалегідь, при установці їх на диски слід звернув увага н важливу деталь: лицьова сторона шини має бути поєднана з лицьовою стороною диска. Тоді при будь-якому типі ротації зовнішня сторона шини буде на своєму місці.

Існують деякі виключення, коли самостійно зробити ротацію водій не може унаслідок відмінностей в конструкції покришок авто. Один з таких випадків - використання різновеликих шин . Це властиво спортивним моделям машин: для збільшення продуктивності на задні колеса встановлюють ширші в діаметрі покришки. Шини з асиметричним ненаправленим малюнком в подібних випадках можна поміняти місцями в кожній з осей. При використанні спрямованого малюнка це неможливо, значить, при необхідності ротації доведеться звертатися в шиномонтажну майстерню.

Для зручності варто об'єднати ротацію із заміною олії, оскільки ці процедури рекомендується проводити з однаковим інтервалом.

21 лютого 2019 р.