Плюси і мінуси відновлених шин
Дивитися всі Поради

Плюси і мінуси відновлених шин

Велика кількість використаних автомобільних покришок і необхідність економії ресурсів призвела до такого явища, як виготовлення відновлених шин. Багато автомобілістів приходять до рішення використати таку гуму з фінансових міркувань. Проте раніше треба з'ясувати, наскільки виправдані в сучасних умовах відновлені шини і до яких наслідків вони можуть привести.

Як виробляють відновлені шини?

Відновлена, або наварена гума - це результат з'єднання каркаса використаної шини і нового матеріалу для відновлення протектора і надання йому заводського виду. Оскільки найбільш дорога частина шини - її каркас, такі вироби дозволяють компаніям, що займаються виробництвом автомобільної гуми за мінімальні засоби робити практично нові вироби.

Процес відновлення припускає строгий алгоритм дій. Спочатку за допомогою спеціальних інструментів зрізують старий шар протектора і відшліфовують поверхню до отримання ідеально рівної основи. Далі з використанням екструдера заповнюються пошкоджені ділянки поверхні. Після готується новий протектор і із застосуванням спеціальних технічних засобів і комп'ютерних технологій створюється новий шар гумового покриття. Потім уся конструкція проходить процес вулканізації - новий шар закріплюється і витримується в певних температурних умовах. На відновлених виробах, на бічній частині покришки, завжди є певний покажчик, що повідомляє про спосіб виготовлення.

Переваги і недоліки

На користь наварених шин говорить той факт, що бренди, що лідирують у своєму сегменті ринку, відкривають цехи, що займаються виробництвом відновлених покришок. Подібною діяльністю займаються Michelin і Bridgestone.

Однозначним плюсом використання наварених шин вважається фінансова економія. У цьому сенсі відмічають такі переваги відновлених шин :

  • Ресурс такої конструкції при дотриманні технології практично рівний новою, при значно нижчій вартості;
  • Можливість багатократного відновлення шини на одному каркасі;
  • Високий рівень безпеки використання таких виробів;
  • Універсальність. Таким методом відновлюються як літні і зимові шини для легкових автомобілів, так гума для вантажного, великовантажного або сільськогосподарського транспорту.

Головний ризик - можливість браку. Але, придбаваючи відновлені вироби у перевірених виробників, ризик браку мінімальний і складає менше 0,1%.

Незважаючи на істотні достоїнства, недоліки все ж є. По-перше, є вірогідність, що шини-донори перед відновленням були не в кращому стані. Це може відбитися на терміні і якості експлуатації оновленого виробу. Ще один нюанс - наварені шини мають велику масу порівняно з оригіналом. Ця якість може зробити негативний вплив на властивості розгону і плавність ходу автомобіля. У будь-якому разі, вирішуючи придбавати відновлені покришки, необхідно звертатися до відомих і перевірених компаній, які дають тривалу гарантію на вироби. Незважаючи на велику кількість переваг експерти рекомендують на економити на "взутті" для автомобілів, особливо в регіонах із складними погодними умовами, і придбавати нові покришки.

08 лютого 2019 р.