Корисні поради з догляду за дисками
Дивитися всі Поради

Корисні поради з догляду за дисками

Кожен елемент автомобіля є важливою складовою безпеки водія і пасажирів. Тому догляд за дисками, наприклад, так само важливий, як і стан мотора. Існує багато видів автомобільних комплектуючих даного типу. Кожен з них має свої плюси і мінуси. Крім того, слід знати основні правила і вимоги по догляду за ними - як правильно зберігати диски, як їх очищати і які в підсумку підійдуть саме для вашого авто. На ці питання ми і спробуємо відповісти в даному матеріалі.

Які бувають диски

За типом виготовлення розрізняють штамповані, литі, ковані і збірні диски. Перші два типи - зустрічаються найчастіше, проте ми розповімо трохи про кожен з видів.

Штамповані диски - найбільш бюджетний і простий у виготовленні варіант. Такі диски виготовляються з прокатної вуглецевої або, як кажуть в народі, «чорної» сталі шляхом штампування окремо обода і лицьової частини і їх подальшого з'єднання зварюванням. Після виготовлення диски фарбуються емаллю, яка захищає їх від агресивного зовнішнього середовища. Серед переваг тут можна назвати доступну вартість, а також відносно легке відновлення в разі пошкоджень.

Литі диски виробляються шляхом лиття в заздалегідь виготовлену форму. Матеріалом для них служать алюмінієві, магнієві або титанові сплави. Після виготовлення автомобільні диски можуть додатково фарбуватися, поліруватися або покриватися лаком.

На відміну від штампування даний тип комплектуючих має меншу вагу. Крім того, лиття дає можливість створити будь-який унікальний дизайн і підкреслити вашу індивідуальність поряд з іншими авто. Разом з тим, такі диски можуть коштувати досить дорого.

Ковані диски відносяться до розряду елітних і зустрічаються набагато рідше через складності виготовлення і високу ціну. Їх створюють з легких алюмінієвих сплавів з вмістом магнію і титану шляхом об'ємного штампування і подальшої механічної обробки. Вони виходять дуже потужними, легкими і мають привабливий зовнішній вигляд. Також такі диски дуже пластичні - при механічних пошкодженнях вони не ламаються і не тріскаються, що дуже полегшує відновлення.

Найменш часто зустрічаються збірні диски. Вони складаються з декількох частин - обода і лицьової частини, яка кріпиться до обода бовтами. Виготовляються, як правило, з титанового сплаву. Перевагою даного типу комплектуючих можна назвати можливість заміни будь-якої з частин в разі потреби.

Правила догляду за дисками

Серед основних вимог по догляду за цим типом комплектуючих можна виділити:

  •       мийку і чистку;
  •       полірування;
  •       напилення;
  •       правильне зберігання;
  •       балансування.

Розглянемо ці пункти більш докладно.

Миття і чищення дисків

Ця процедура дозволяє не тільки підтримувати належну чистоту диска, але і забезпечити правильну технічну складову. Зробіть акцент на внутрішній частині автомобільного диска, адже тут накопичується налиплий бруд і сніг, що може стати однією з причин биття керма. Крім того, зайвий вантаж у вигляді бруду може спотворити показники балансування. Так що водні процедури перед поїздкою в шиномонтаж - обов'язкові.

Профілактика іржі і корозії

Коли ви ретельно очистили диски від бруду, можна переходити до полірування. Якщо ви не відмиєте диски перед цією процедурою, уникнути дрібних подряпин від осілого пилу, піску і іншого не вдасться. Поліроль наноситься акуратно і в невеликих кількостях. Щоб спростити завдання, розділіть поверхню диска візуально на кілька частин і обробляйте їх по черзі, поки не з'явиться характерний блиск. Періодичне проведення цієї процедури допоможе захистити метал від згубного впливу вологи.

Після поліролі на диск можна нанести спеціалізоване напилення, яке також допоможе захистити метал від іржі і продовжить життя ваших дисків.

В обов'язковому порядку слід періодично перевіряти штамповані диски на наявність вогнищ іржі. Якщо плями все-таки з'явилися, то диск необхідно обробити спеціалізованими засобами проти корозії. Іншим варіантом вирішення може стати шліфування диска металевою щіткою, після чого його необхідно відшліфувати і пофарбувати. Слід зазначити, що порошкові фарби мають більш стійкий результат, ніж фарбування емаллю для металу. Однак, цей процес фарбування слід довірити професіоналам: за технологією необхідні роботи і сушка проводяться в спеціальних камерах.

Зберігання дисків

Для початку зазначимо, що кожна заміна шин на дисках позначається на їх геометрії. Тому оптимальним варіантом буде наявність двох комплектів - для зимових і літніх шин. І звідси логічно випливає питання: а як же зберігати диски поза сезоном?

Диски можна зберігати разом з шинами, не демонтуючи останні. Це набагато зручніше і практичніше. Також слід пам'ятати кілька простих правил. Після того, як ви зняли колесо з машини, добре промийте і очистіть його від пилу і бруду. В обов'язковому порядку просушіть комплектуючі, щоб волога не залишалася на них і не зіпсувала матеріали.

Протріть колеса м'якою тканиною, щоб прибрати можливі мильні розводи і не подряпати метал. Диск слід покрити гідрофобними складами і поліроллю.

Зберігати диски потрібно в підвішеному стані або в спеціальних кейсах, які можна знайти в спеціалізованих магазинах. Якщо ж ви збираєтеся зберігати диск в комплекті з гумою, то їх можна скласти в акуратну стопку або підвісити. У приміщенні не повинно бути надлишку вологи, різких перепадів температур і прямих сонячних променів.

Балансування

Це важливий етап догляду за дисками. Правильно збалансоване колесо дозволить уникнути зносів, подарує чітку і впевнену поведінку автомобіля, забезпечить безпеку руху.

Балансування виконується за допомогою вантажів, які клеються до поверхні диска. Іноді використовується також технологія набивання.

Кріпляться вантажі з зовнішньої сторони, або з внутрішньої - якомога ближче до спиць. У другому випадку застосовуються спеціальні комп'ютерні програми, за допомогою яких можна з'ясувати, в якому місці повинен кріпитися вантаж.

04 червня 2018 р.