Правила зберігання шин

Більшість автовласників міняють шини двічі на рік. Це означає, що питання, як зберігати автомобільну гуму в той період, коли вона не використовується, актуальна практично завжди. Забезпечити максимально тривале збереження і тривалий термін служби покришкам можна, забезпечивши ним якісний догляд в той час, коли вони не використовуються.
Як зберігати шини: основні правила
Гума - невибагливий матеріал. Але проте вона піддається дії вологості, перепадів температур і інших чинників. Передусім перш ніж залишити покришки на зберігання, їх треба ретельно очистити і висушити. Обов'язково перевірити приміщення, в якому вони знаходитимуться: вироби не повинні піддаватися дії сонячних променів, вологи або морозу. Особливо важливо приділити увагу вибору приміщення, готуючи літні шини на зимове зберігання.
Не можна зберігати шини просто неба або під звичайним навісом. Інакше під дією температурних змін і високої вологості властивості гуми можуть погіршати. Інші важливі правила тривалого зберігання :
- не можна тримати поруч паливно-мастильні матеріали, хімічні препарати і інші леткі або токсичні речовини;
- якщо покришки будуть складені одна на одну, заздалегідь їх треба накачати. У іншому випадку можлива деформація. Згори на шини також не можна нічого класти. Спосіб розміщення покришок в першу чергу залежить від того, з дисками вони зберігатимуться або без. Колесо в зібраному виді небажано ставити у вертикальне положення. У тому разі якщо вона спустить, покришка деформуватися через підвищене навантаження від колеса. Якщо по-іншому зібрані колеса зберігати не виходить, час від часу їх треба перевертати, щоб навантаження розподілялося рівномірно.
Найкращі варіанти зберігання шин з дисками:
- підвісивши на гачках або спеціальних кронштейнах;
- стопкою, складеними одну на іншу. Кількість коліс в стопці - 4 -5 шт.
Якщо покришки зберігатимуться без дисків, кращий спосіб їх розташування - вертикально на спеціальних стелажах або в піддоні. Якщо спеціальних пристосувань немає, гуму можна розташовувати прямо на підлозі. Але він має бути рівним, без виступів або інших потенційно небезпечних для гумової поверхні елементів. При такому способі зберігання обов'язково періодично перевертати їх, міняти точку опори і стежити за тим, щоб не порушувалася геометрія коліс.
Підготовка і догляд за гумою під час зберігання
Не лише робочі покришки вимагають певного догляду. Під час відпочинку також виконується певний комплекс заходів. Для цього краще всього використати спеціальну рідину для очищення автомобільної гуми. Після кожного чищення обов'язково ретельно протирати вироби м'якою сукниною і, за необхідності, протирати гліцерином або іншим захисним засобом.
Перш ніж залишити гуму на тривале зберігання, бажано відмітити, які покришки були зняті з передніх і задніх коліс. Це допоможе зробити простіше і швидше заміну на наступний сезон. Звичайно, перш ніж залишити шини на зберігання, треба зробити ретельний огляд кожної з них і визначити, чи годяться вони для подальшої експлуатації.