infoshina.ua
пошук
Пусто
Витрата автомобільного масла: скільки купувати і коли міняти

Витрата автомобільного масла: скільки купувати і коли міняти

Автомастило необхідне двигуну, щоб металеві деталі при контакті не деформувалися і не стиралися. Масла бувають мінеральними, напівсинтетичними і повністю синтетичними. Крім того, мастила диференціюються за рівнем в'язкості, видам моторів, призначенням, кількістю та якістю присадок, вартості та іншими параметрами.

В'язкість або густота виступає однією з найважливіших характеристик автомастила, так як вказує, при якій температурі зможе працювати двигун. Для класифікації мастил за цим критерієм розроблені кілька систем, але в умовах клімату нашої країни більшість автолюбителів роблять вибір на користь універсальних напівсинтетичних масел.

Заміна моторного масла є однією з обов'язкових процедур, які автовласник повинен виконувати регулярно. Він може здійснювати заміну самостійно або звертатися до фахівців, і знання норм витрати масла допоможе йому в обох випадках. Розуміючи, скільки рідини споживає двигун його транспортного засобу, він може правильно розрахувати запас масла і вчасно провести чергове техобслуговування. Крім того, знання норми дозволить автолюбителю проконтролювати правильність виконання робіт, якщо він звернеться в сервісний центр.

Скільки масла споживає двигун?

Підбираючи масло, потрібно враховувати не тільки рекомендації виробника авто, але також вік транспортного засобу, його зношеність, інтенсивність використання і завантаженість. Вибравши мастило, необхідно визначити норму споживання двигуна. В середньому, для машин з двигуном 1,8-2,5 л, випущених в країнах СНД, потрібно близько 3,5 л олії. При заміні мастила спочатку заливають 3 л, а залишок додають через короткий проміжок часу.

Для іномарок потрібно більше масла - орієнтовно 4,3 л. Заливка здійснюється таким же методом: спочатку більша частина масла, потім залишок.

Для легкового авто 100-200 мл олії вистачає на 15-25 тис. км. Але тут немає точних цифр, адже значення має цілий список факторів:

  •  індивідуальний характер їзди кожного водія;
  •  вид автомастила;
  •  справність двигуна;
  •  час року (сезон);
  •  стан дорожнього покриття в регіоні.

Все це безпосередньо впливає на термін використання масла. Якщо мотор споживає все більше і більше мастила, тобто, періоди заміни масла скорочуються, то причиною може бути поломка самого двигуна. До такого ж ефекту може призвести використання неякісного масла, зіпсований ущільнювач, маслоз'ємні і компресійні кільця, що вийшли з ладу.

Автомобільні масла можуть продаватися в самій різній тарі з різним об'ємом: в невеликих пляшках і каністрах (до 1 л), в середніх за розміром ємностях (3-6 л), а також у великих каністрах (10-20 л) і навіть цистернах ( 200 л). При виборі упаковки варто орієнтуватися на тип і марку свого автомобіля, на рекомендації автовиробника, що стосуються кількості масла, що заливається, а також на інтенсивність експлуатації транспортного засобу.

Сподобалося? Поділіться з друзями.
02 листопада 2018 р.