Пусто
Шини для веганів – так, вони існують!
Дивитися всі Поради

Шини для веганів – так, вони існують!

Концепція розумного споживання сьогодні дуже затребувана, а веганство стає дедалі популярнішим. Та не всі замислювалися над тим, що бути веганом – це не просто відмовитися від м'яса, це дещо більше. shiny​Перш за все, люди, які переходять на цей спосіб життя, відмовляються від використання товарів тваринного походження. І стосується це не тільки їжі, але й речей. Наприклад, для вегана носити хутряні шуби та шкіряні чоботи – святотатство. Та не всі знають, що до списку неприйнятних товарів потрапляють також шини.

Чому так сталося?

Тим, хто глибоко у темі, пояснювати нічого не треба. Але ті, хто лише робить перші кроки на своєму веганскому шляху, не завжди здогадуються, що не всі шини можна використовувати. Це пояснюється тим, що для їх виготовлення використовується стеаринова кислота. Вона виконую роль пом'якшувача полімерної суміші. І що тут такого, це ж самісінька хімія, скажете ви. Та будете неправі, бо отримують цю кислоту саме з тваринних жирів. Найчастіше використовується баранячий жир, у якому вміст стеаринової кислоти – до 30%.

Після того, як веган дізнається цю страшну правду, життя його вже ніколи не буде, як раніше. Та що ж йому тепер робити з цим знанням – відмовитися від водіння авто? На щастя, такі жертви не потрібні, бо завжди є альтернатива. Сьогодні світові лідери з виготовлення шин активно переходять на рослинні жири, і навіть при цьому виграють. Адже вміст стеаринової кислоти, наприклад, у маслі какао – 34%. Непогана альтернатива баранячому жиру, чи не так?

Де шукати веганські шини?

Багато які шинні виробники у останні часи переходять на рослинні жири при отриманні стеаринової кислоти. Наприклад, це точно можна сказати про продукцію брендів Goodyear та Dunlop. Сировиною для цього в них служить пальмове, кокосове, або рапсове масло. Також слід зауважити, що діоксид вуглецю у компаундах цих виробників теж має біогенне походження – його добувають з золи рисового лушпиння.

Та не тільки лідери ринку сумлінно підходять до цього питання. Серед китайських брендів також є ті, хто використовую рослинні жири. Серед них – компанія Kenda, в якої виключно всі шини – веганські.

Загалом, якщо пошукати більше інформації, можливо знайдуться ще виробники, що використовують подібний підхід у роботі. Це відкриває для ваганів широкі можливості та вселяє надію, що в майбутньому список цих торгових марок пошириться.

Дещо на додаток

Для людини, що ступила на шлях розумного споживання, важливо не тільки знати, що при виготовленні продукту, що вона споживає, не постраждала жодна тварина. Важливо також замислюватися, який внесок вона робить у навколишнє середовище. І тут знову є питання до шин. Як відомо, вони виділяють мікрочастинки у повітря та воду, які можуть впливати на стан довкілля. Та гарна новина у тому, що шині найбільш відомих брендів не виділяють шкідливих речовин. Це стосується продукції торгових марок Bridgestone, Continental, Cooper, Goodyear, Hankook, Kumho, Michelin, Pirelli, Sumitomo, Toyo та Yokohama.

11 грудня 2017 р.