Стан літніх шин - поради з перевірки
Дивитися всі Поради

Стан літніх шин - поради з перевірки

Зовсім скоро починається літній сезон. Для водіїв це, зокрема, означає заміну автопокришок. Як і будь-яка інша гума, даний тип комплектуючих вимагає постійної уваги. Це дозволить забезпечити комфорт і безпеку управління в будь-яких погодних умовах на дорожньому покритті будь-якої якості. Як же правильно стежити за станом літніх шин ? Фахівці дають кілька порад.

Надійне кріплення

Важливо стежити не тільки за станом шин, але і за дисками. Так, експерти рекомендують провести повторну затяжку колісних болтів. Робити це потрібно приблизно через 200 кілометрів пробігу, оскільки під час роботи затиск слабшає. Повторна підтяжка повинна виконуватися за допомогою спеціального ключа. Найчастіше така процедура потрібна на стандартних сталевих дисках.

Очищення протектора

Щоб шини служили довше, протектор слід періодично очищати від каменів і грудок бруду. Дрібні осколки міцно вклинюються в поверхню шини і самостійно не випадають під час руху. Вони можуть завдати шкоди гумі і привести до швидкого зносу або проколів.

Крім того, тверді включення в протекторі створюють додатковий шум під час руху, що негативно позначається на якості водіння. Іноді для очищення протектора слід вдатися до допомоги фахівців.

Запаска - запорука успіху

На початку сезону слід перевірити тиск і глибину канавок протектора запасний покришки. Тиск повітря в запасний шині слід тримати на більш високому рівні, так як з часом воно має тенденцію до зниження.

Корисним буде мати при собі спеціальний ремонтний комплект. Він дозволить швидко нейтралізувати прокол, якщо ви опинилися далеко від цивілізації, а запаски немає. Завдяки такому комплекту ви зможете закрити утворилося в гумі отвір і доїхати до найближчої майстерні в помірному режимі.

Слідкуйте за тиском в шинах

Вимірювати тиск в шинах рекомендується приблизно раз в три тижні. Знижений тиск веде до збільшення витрати палива і зниження керованості. Якщо ви збираєтеся завантажувати автомобіль, збільште тиск на 10-15% від стандартного показника.

Щоб стежити за станом тиску в шинах, корисним буде мати під рукою спеціальний датчик. Визначитися з вибором і установкою пристрою допоможуть фахівці. Вони ж вкажуть на правильний рівень тиску в автопокришках. Цих показників потрібно буде дотримуватися в майбутньому.

Зміна місць

Ця проста маніпуляція сприятиме рівномірному зносу протектора шин . Міняти покришки місцями фахівці рекомендують через кожні 8000 кілометрів пробігу в режимі нормальних навантажень, а також якщо різниця в зносі перевищує 2 мм. Наприклад, якщо передні шини автомобіля мають глибину протектора 6 мм, а задні 7 мм, їх можна поміняти місцями. Проводити заміну слід, орієнтуючись на тип малюнка протектора. Наприклад, до асиметричному малюнку є певні вимоги, яких слід дотримуватися.

21 лютого 2019 р.