Захист дисків: вибираємо правильну фарбу
Дивитися всі Поради

Захист дисків: вибираємо правильну фарбу

Автомобільні диски, як і будь-яка інша деталь, рано чи пізно приходять в непридатність. Вони також вимагають ремонту і фарбування. Сьогодні існує кілька видів фарб: порошкова, акрилова, гумова. Кожна з них має свої особливості і переваги експлуатації. Так що ж вибрати саме для вашого автомобіля? Спробуємо розібратися.

Які фарби використовують сьогодні

Порошкова фарба свою популярність здобула завдяки довговічності і стійкості. До переваг також можна віднести екологічність і економічність. Безсумнівним плюсом є можливість нанесення на практично будь-який метал дисків. Але є і мінуси - необхідність наявності спеціального обладнання, де фарба наноситься і розплавляється при температурі 200 градусів. Також слід зауважити, що якісно обробити алюмінієві диски порошковою фарбою досить складно.

Наноситься порошкова фарба в кілька етапів:

  • повне видалення старого покриття за допомогою піскоструйного апарату;
  • знежирення поверхні;
  • нанесення грунтовки;
  • фарбування в спеціальній камері.

Висихає така фарба близько 24 годин. Використання порошкової фарби актуальне при великих виробничих поставках.

Наступний вид покриття - акрил. Зручність такої фарби полягає в застосуванні аерозолів або фарбопульта. Позитивними аспектами тут є повний захист дисків від атмосферних опадів та дорожніх реагентів. Фарба сохне буквально 10-15 хвилин, але і тримається разом з тим не дуже довго.

Вартість такої фарби, як правило, невисока. Технологія нанесення включає процес шліфування, спрямований на очищення дисків від старого покриття. Далі – безперервне розмішування фарби в балоні протягом 3 хвилин для досягнення однорідного кольору покриття і безпосередньо розпорошення.

Гумова фарба використовується найчастіше любителями тюнінгу. Основною відмінністю цього покриття є преображення диска після нанесення. Широку популярність гумова фарба отримала завдяки своїй універсальності, бо вона тримається довгий час на металі, дереві або пластику. Розрізняють декілька типів такого покриття: матове, глянцеве, флуоресцентне, металеве.

Серед плюсів гумової фарби можна відзначити широку колірну гамму, стійкість до опадів і ультрафіолету, високу економічність і жаростійкість. До переваг відноситься також зручне нанесення цієї фарби. Розпилення слід виконувати в два-три тонких шари, щоб поверхня була рівна і гладка.

Відмінні риси фарб

Для звичайних автомобілістів відмінним варіантом стане акрилова фарба, тому що собівартість її низька, колірна гамма широка і захисні властивості на гідному рівні. У разі обробки дисків для додання їм стильного і спортивного вигляду актуальною виявиться гумова фарба, завдяки якій перетворюється весь автомобіль. Нанесення двох останніх цілком допустимо при кімнатній температурі.

Порошкова фарба володіє більш потужними властивостями, ніж акрилова, але застосування її у власному гаражі за допомогою підручного обладнання неможливо. Без допомоги фахівців тут ніяк не обійтися. Обов'язково слід пам'ятати про правила безпеки, бо акрилова і порошкова фарба вогненебезпечні, а деякі виділяють шкідливий запах.

13 червня 2018 р.