Гонки на вантажівках: екстрим в масштабі
Дивитися всі Статті

Гонки на вантажівках: екстрим в масштабі

Такий незвичний для багатьох вид змагань, як гонки на вантажівках, проводиться вже кілька десятків років. Вперше захід проходив на британській трасі Донінгтон Парк в 1984 році. Він виявився настільки цікавим і успішним в комерційному сенсі, що вже в наступному році (1985) був проведений Чемпіонат Європи FIA.

Спочатку учасникам гонок було дозволено використовувати стандартні тягачі, але в наступні роки автомобілі для подібних гонок були вдосконалені. За рахунок впровадження інноваційних розробок, гоночні вантажівки стали більш потужними, більше тисячі кінських сил. Також змінився регламент змагань, були внесені пункти, які контролюють характеристики авто (показники безпеки, рівень шкідливих викидів).

В результаті, автомобілі, які беруть участь в сучасних змаганнях, досить віддалено нагадують свої прототипи. Це високотехнологічні і модифіковані транспортні засоби, що демонструють чудову стійкість, керованість і маневреність. Крім того, за рахунок рідинного охолодження гальмівної системи і спеціальної гуми, вони гарантують глядачам надзвичайно ефектне видовище.

Роль компанії Goodyear в історії гонок на вантажівках

Всесвітньо відомий виробник шин вніс чималий внесок в популяризацію цього виду змагань. Цього року Гудієр вже втретє стане ексклюзивним постачальником покришок для двох десятків команд-учасників. Компанія надасть гонщикам модель Goodyear Truck Racing в розмірі 315 / 70R22.5. Ці вантажні покришки були спроектовані безпосередньо для Чемпіонату Європи FIA ETRC.

Для створення дизайну даної моделі фахівці виробника задіяли свій багаторічний досвід, найсучасніші технології і грандіозні технічні можливості. Прототипи були випробувані на тестових трасах і в лабораторіях, тому кінцевий результат дійсно вражає.

Виріб виконаний відповідно до самих останніх стандартів якості, які регламентують такі характеристики як:

  •  опір коченню;
  •  зчеплення з мокрим дорожнім полотном;
  •  рівень шуму при їзді.

Шина в повній мірі відповідає високим вимогам, що пред'являються до гоночних покришок.

Трохи історії: як це було

15 років тому, в 2003 році, при організації Європейського Чемпіонату компанія Гудієр була запрошена в якості спонсора. Виробник погодився і скористався нагодою, щоб отримати нову технічну інформацію про особливості роботи вантажних шин. Нові відомості послужили базою при роботі над наступними моделями.

У Goodyear склали трьохетапний план співпраці:

  1. Відшліфовування стандартних вантажних покришок для рульової осі.
  2. Виготовлення міцного компаунда, який забезпечив би відмінні зчіпні характеристики з мокрою і сухою трасою.
  3. Проектування спеціального дизайну протектора і його використання для масового випуску шин.

Всі етапи були успішно здійснені і в 2004 році компанія приступила до випуску гоночних шин Marathon RHS-RC.

2006 рік був ознаменований запуском покришки Truck Racing. Модель ґрунтувалася на базі вантажної гуми Goodyear Regional RHS, але її каркас і малюнок були оптимізовані, а компаунд отримав нові компоненти.

Сьогодні виробник продовжує удосконалювати і модернізувати Truck Racing, щоб гарантовано забезпечити пілотам перемогу, а глядачам - задоволення від видовища.

29 червня 2018 р.