Індекс швидкості і навантаження - вибираємо шини правильно
Дивитися всі Статті

Індекс швидкості і навантаження - вибираємо шини правильно

При виборі автомобільних шин необхідно враховувати цілий ряд характеристик і особливостей. Тут і типорозмір, і сезонність, і марка і модель авто. Важливі також і такі значення, як індекс швидкості і навантаження. Встановлюються такі показники шляхом стендових випробувань автогуми - вказуються максимальні величини, розраховані на нову шину і хорошу дорогу, тому в повсякденному використанні автомобіля виробники настійно рекомендують дотримуватися показників швидкості, які на 10-15% нижче гранично допустимих.

Як правильно розшифрувати індекс швидкості

Швидкість в маркуванні має позначення латинськими буквами, де А - нижчий індекс швидкості, а Z - вищий. Розшифровуються такі літери наступним чином:

  • J - до 100 км / год;
  • K, L, M - до 110, 120, 130 км / год відповідно;
  • N - до 140 км / год;
  • P - до 150 км / год;
  • Q і R - до 160-170 км / год;
  • S і T - до 180 і 190 км / год;
  • U, H, V - для спорткарів, швидкісні режими відповідно 200, 210 і 240 км / год;
  • W і Y - зустрічаються рідко, швидкість - до 270 і 300 км / год.

Вантажні та легкові шини  з меншою категорією швидкості, ніж встановлені виробником, використовувати недоцільно, а ось з більшою можна.

Підбір по маркуванню

Нюансів, які потрібно врахувати, щоб вибрати оптимальну автогуму для вашого транспортного засобу, кілька. Так, важливі технічні характеристики автомобіля і рекомендації його виробника. Також потрібно врахувати експлуатаційні особливості і стиль їзди, стан доріг, сезонність.

Якщо правильно визначити індекс швидкості і навантаження, ви забезпечите собі безпечне і комфортне керування автомобілем в будь-яких дорожніх умовах. А ось помилка у виборі призведе до розриву гуми, навіть під час руху - а це потенційна небезпека виникнення аварійної ситуації. Також неправильний вибір шин - це небезпека деформації диска, поломки підвіски і інших проблем, як з самими покришками, так і з автомобілем в цілому.

Щоб забезпечити власний комфорт і безпеку, досить дотримуватися ряду простих рекомендацій, які дозволять подбати про вашу безпеку і комфортному управлінні авто. Так, не слід перевищувати швидкість, допустиму за індексом покришки. Крім того, не слід встановлювати шини з індексом меншим, ніж вам необхідно для продуктивної експлуатації шин.

Установка супершвидкісних спортивних покришок на звичайний автомобіль на думку експертів недоцільна. Водій не зможе скористатися усіма їхніми перевагами через невідповідність технічних характеристик автомобіля і самих шин.

20 лютого 2019 р.