Як підібрати оптимальний тиск в шинах
Дивитися всі Статті

Як підібрати оптимальний тиск в шинах

Автолюбителям відомо, що неправильний тиск в шинах може призвести до негативних наслідків. Тому за даним показником необхідно уважно стежити. При цьому не всі знають, яким же саме повинен бути тиск, щоб шини не піддавалися надмірним навантаженням і зносу. Як же саме підібрати оптимальний тиск, щоб не піддавати ризику гуму і власну безпеку?

Небезпека неправильного тиску

Підбір покришок для автомобіля - непросте завдання. Але крім самого вибору не менш важливою є правильна експлуатація шин. Адже всі характеристики, які виробник надає своїй продукції, найкращим чином проявляють себе при виконанні декількох простих, але дуже важливих правил. Так, важливо уникати надмірного і недостатнього тиску в шинах. Це призведе до зниження паливної економічності, а також спровокує погіршення інших експлуатаційних якостей гуми.

При низькому тиску знижується керованість автомобіля. Особливо сильно це позначається під час використання літніх покришок, розрахованих на великі швидкості. Також підвищується ризик виникнення ефекту аквапланування - спотворена пляма контакту менш продуктивно відводить вологу. Нарешті, недостатній тиск може призвести до разботування, пошкодження самої шини або колісного диска при здійсненні швидкісних маневрів, збільшується ризик пробоїв і появи так званих гриж.

Надмірний тиск також веде до спотворення контактної плями, що негативно позначається на курсовій стійкості. Знижується комфорт руху - шина буквально «ловить» будь-яку нерівність дороги.

Слід зазначити, що неправильний тиск призводить до нерівномірного зносу протектора, скорочуючи таким чином експлуатаційний термін шини. Навіть відносно нова шина при підвищеному або зниженому тиску втрачає свої ключові характеристики, загрожуючи безпеці і самого автомобіля, і водія.

Як визначити оптимальний тиск

На перший погляд все досить просто: наклейка з рівнем тиску присутня практично на кожному транспортному засобі. Її можна побачити на люку бензобака або в районі водійських дверей. Оптимальне значення тиску тут вказується в барах. Ще однією підказкою стане керівництво по експлуатації автомобіля. Тут можна знайти базові відомості з багатьох аспектів, включаючи вказівки про ступінь тиску в шинах.

Ці показники не такі однозначні, слід враховувати деякі важливі деталі. Значення тиску, вказане в інструкції, представлено для «холодної» шини. Це означає, що покришка була в спокої не менше двох годин. У «гарячої» шині, яка проїхала кілька кілометрів, тиск піднімається в середньому на 0,2-0,3 бари. Така різниця є досить суттєвою, так що існує ризик зняття неправильних показань в неостиглої шини.

Наступний момент - ступінь завантаженості автомобіля, наявність причепа і дальність відстані, яку він повинен проїхати. Якщо ви збираєтеся перевозити великий вантаж або відправляєтеся в подорож, фахівці рекомендують збільшити тиск в шинах приблизно на 0,3 бари.

Нарешті, ще одна важлива деталь - накачування шин в міжсезоння, коли температура повітря змінюється протягом доби в межах декількох градусів. В таких умовах рекомендується підкачати шини на 0,1-0,2 бари. При виїзді з теплого гаража на прохолодний асфальт тиск в шинах стабілізується.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви досягнете оптимального тиску і продовжите термін служби ваших шин.

08 червня 2018 р.