Найкращі зимові шини 2020 року за версією Tyrereviews
Дивитися всі Статті

Найкращі зимові шини 2020 року за версією Tyrereviews

Спеціалізоване британське видання Tyrereviews провело огляд популярних зимових шин, вибравши і проаналізувавши 10 найкращих моделей. У рейтинг включені зимові шиповані і нешиповані шини, властивості яких були перевірені кількома авторитетними шинними журналами.

 

Випробування зимових шин-2020: основні параметри

Британське видання Tyrereviews провело масштабне дослідження зимових покришок, більшість з яких раніше були протестовані різними експертами з профільних журналів. Всі моделі оцінювалися за сукупністю найбільш важливих критеріїв:

  •  продуктивність і безпека на снігу і льоду;
  •  поведінка на сухій і мокрій дорозі, стійкість до аквапланування;
  •  керованість у різних умовах;
  •  рівень витрати палива;
  •  вартість.

В огляді коротко розглядаються особливості експлуатації, продуктивність та інші параметри зимових покришок на дорогах різних країн Європи та Північної Америки на легкових автомобілях, позашляховиках, а також електрокарах з урахуванням того, що зимові шини призначені не тільки для снігу і льоду і повинні підходити для сухих і вологих дорожніх умов.

Підсумкові результати

Згідно з підсумковими результатами експерти Tyrereviews склали рейтинг і коротку характеристику всіх учасників. Оскільки спочатку оцінювалися тільки покришки, які вже перевірені і полюбилися на ринку, більшість моделей зайняли 1-3 місця, відрізняючись тими чи іншими особливостями. Протестовані зимові шини розподілили за такою шкалою відповідно до зайнятих у рейтингу позицій і прокоментували таким чином:

1. Bridgestone Blizzak LM005.

Позитивні якості: модель відрізняється збалансованим балансом характеристик і відмінним зчепленням під час випробувань на гальмування на мокрій дорозі.

 

Недоліки: середній знос.

1. Michelin X Ice Snow.

Позитивні якості: Michelin X-Ice Snow має поліпшене зчеплення на снігу на 4% і на 8% поліпшене зчеплення на льоду порівняно з попередником, що робить її особливо підходящою шиною для екстремального зимового клімату, де не годяться шипи.

Мінуси: трохи збільшене сухе гальмування.

1. Continental VikingContact 7.

Позитивні якості: продуктивна модель без шипів для снігу, з хорошою керованістю на льоду і високим рівнем зчеплення в умовах мокрої дороги.

Недоліки: не вказані.

1. Nokian Hakkapeliitta R3.

Позитивні якості: Nokian Hakkapeliitta R3 продовжує залишатися провідною нешипованою фрикційною зимовою шиною з відмінною керованістю на снігу, льоду, у сухих і вологих умовах.

Недоліки: не вказані.

1. Michelin X Ice North 4.

Позитивні якості: модель відзначається найвищим рівнем зчеплення на льоду в тестах Test World nordic, з хорошими характеристиками на снігу і коротким гальмівним шляхом на сухій і мокрій дорозі.

Недоліки: Вищий опір коченню, ніж у шин деяких конкурентів.

1. Continental IceContact 3.

Позитивні якості: зимові шини з добре заокругленими шипами, що забезпечує відмінне зчеплення на сухій, мокрій, сніговій і обледенілій дорозі.

1. Bridgestone Blizzak WS90.

Позитивні якості: Bridgestone Blizzak WS90 - поліпшений варіант шин WS80, однієї з найпопулярніших на ринку зимових шин для екстремальних умов.

2. Goodyear UltraGrip Performance +.

Позитивні якості: Goodyear UltraGrip Performance + - це збалансована зимова шина з дуже хорошими характеристиками на снігу, гарним гальмуванням на мокрій дорозі і низькою витратою палива.

Недоліки: злегка збільшений гальмівний шлях на сухій дорозі.

2. Michelin Alpin 6.

Позитивні якості: гарні на сухій, мокрій і засніженій дорозі, з хорошим керуванням і дуже низьким зносом.

Недоліки: дорогі, підвищений шум.

2. Goodyear UltraGrip 9+.

Позитивні якості: мають дуже хороші характеристики на снігу і на мокрій дорозі при низьких витратах палива.

Недоліки: невелика слабкість в сухих умовах.

2. Michelin Pilot Alpin 5.

Позитивні якості: виграли обидва тести, у яких вони брали участь, високий рівень зчеплення у будь-яких умовах, дуже низький знос і низька витрата палива.

Недоліки: дорого.

2. Nokian Hakkapeliitta 9.

Позитивні якості: ця шипована модель стабільно добре показує себе в екстремальних зимових умовах з високим рівнем зчеплення на снігу і льоду.

Недоліки: трохи слабкі в сухих умовах.

3. Hankook Winter i cept RS2.

Позитивні якості: добре збалансована зимова шина за доступною ціною з хорошим зчепленням у будь-яких умовах, особливо на мокрій дорозі.

Мінуси: середня витрата палива.

3. Continental WinterContact TS 860.

Позитивні якості: хоча Continental WinterContact TS860 очікують заміни на TS870, TS860 як і раніше залишається відмінною зимовою шиною із заокругленими краями з хорошим зчепленням на снігу і мокрій дорозі.

Мінуси: трохи слабкі в сухих умовах.

3. Continental WinterContact TS 860 S.

Позитивні якості: зимова шина з точним керуванням і високим рівнем сухого зчеплення.

Негативні особливості: дорого, проблеми з мокрим гальмуванням.

4. Vredestein Wintrac Pro.

Позитивні якості: дуже стабільна зимова шина за хорошою ціною, зі збалансованими характеристиками у будь-яких погодних умовах.

Недоліки: підвищена витрата палива.

4. Dunlop Winter Sport 5.

Позитивні якості: Dunlop WinterSport 5 виповнилося близько 5 років, але вона як і раніше відмінно поводиться на засніжених дорогах з хорошим опором акваплануванню.

Недоліки: збільшене гальмування на сухому покритті.

4. BFGoodrich Winter Gforce 2.

Позитивні якості: недорога зимова шина з відмінними характеристиками на снігу і високою стійкістю до аквапланування.

Недоліки: обмежені сухі характеристики.

4. Kleber Krisalp HP3.

Позитивні якості: недорогі, з відмінними характеристиками на снігу і високою стійкістю до аквапланування.

Мінуси: обмежені характеристики на сухій дорозі.

17 листопада 2020 р.