Накачування шин азотом - плюси і мінуси

Всі ми знаємо, що підтримка оптимального тиску всередині покришки - обов'язкова умова для її нормальної роботи. Від цього залежить не тільки комфорт їзди, а й безпека. Довгі роки для таких цілей використовували повітряний насос, але сьогодні з'явилася відносно нова послуга - підкачка азотом.
Втім, погано з нею знайомі тільки в країнах колишнього СНД, а ось для європейських водіїв це давно не рідкість, вони активно завантажують його в легкові та вантажні шини. Вперше це було використано на Формулі-1, щоправда, тоді застосовували азотно-повітряну суміш. Зрозуміло, як і у всякого нововведення, у накачування шин азотом є свої прихильники і противники. І щоб розібратися, хто з них правий, варто вислухати аргументи обох сторін.
Переваги підкачування азотом
Серед плюсів цієї методики можна виділити такі:
безпека - через знижений коефіцієнт розширення тиск усередині покришки змінюється пропорційно;- інертність - з повітрям всередину шини надходить безліч сторонніх речовин, тоді як азот чистий і до того ж неохоче вступає в реакції, тому виключає ризик появи іржі;
- стабільність тиску - азот майже не реагує на температурні коливання;
- зниження ризику витоку;
- повільніший знос порівняно з накачуванням повітрям;
- поліпшення керованості - машина стає більш передбачуваною, знижується ризик пробуксовування;
- підвищення маневреності.
Варто зазначити, що азот легший за повітря, тому накачані ним покришки теж важать менше за ті, в які закачано повітря. Це надає автомобілю плавності ходу. Одним словом, переваг чимало, однак чому ж досі всі не перейшли на азот? Річ у тім, що у противників цього методу підкачки теж є свої доводи.
Мінуси накачування азотом
Головний аргумент проти для багатьох - це те, що для здійснення процедури потрібно їхати в спеціалізований сервіс. Або ж купувати балон з азотом і возити його з собою, що не завжди безпечно і зручно. У той час, як повітряний насос завжди в багажнику і не займає багато місця. Послуга накачування обходиться недешево, тому далеко не всі вважають за доцільне переплачувати за азот.
Ще один вагомий аргумент - у складі повітря тепер є досить високий вміст азоту, близько 78%. То чи варто переплачувати, і чи виправдана така витрата? Висновок кожен робить сам, але не варто забувати, що саме сторонні домішки можуть стати причиною руйнування колеса зсередини. Тому застосовувати азот має сенс уже хоча б через його чистоту. Що ж стосується інших плюсів, то багато хто взагалі вважає їх міфами. Так, шини справді стають легшими, і тиск у них зберігається більш стабільно, але це не завжди виправдовує грошові вкладення. Втім, вартість послуги підкачки азотом з кожним роком стає все більш доступною, тому і доцільність використання цієї послуги зростає. Особливо якщо ви використовуєте дорогі покришки, які хотілося б зберегти в робочому стані якомога довше.


