QR-коди на боковинах шин - новий метод маркування гумотехнічної продукції
Дивитися всі Статті

QR-коди на боковинах шин - новий метод маркування гумотехнічної продукції

Сучасні покришки давно перестали бути простим шматком гуми, вони представляють собою високотехнологічний продукт, що виконує масу різних функцій.

Завдяки застосуванню складних, багатокомпонентних полімерних сумішей, шини витримують екстремально високі і низькі температури, демонструють разючу міцність і витривалість, а також дозволяють любителям швидкості в повній мірі відчути всю міць спортивних автомобілів. Однак питання моніторингу стану покришок досі залишається невирішеним. Звичайно, існують різні системи маркування, які допомагають відслідковувати стан і місце розташування кожної одиниці. Але в роботі цих систем присутні недоліки.

Нова методика маркування: суть технології

Кардинально нову схему запропонували розробники з німецької компанії 4JET Technologies GmbH, вони створили технологію Scannect QR Codes.

Згідно з цією методикою, кожна зимова, всесезонна або літня покришка (легкова, вантажна, велосипедна або мотоциклетна) повинна бути маркована унікальним набором символів, QR-кодом. Він наноситься на верхній шар компаунда за допомогою лазерної установки і прекрасно витримує знос і деформацію. В результаті, QR-код може легко читатися за допомогою смартфона з встановленим спеціальним додатком.

З огляду на широке поширення QR-кодів в сучасному світі, нанесення рельєфного маркування на боковину шини виглядає цілком природним.

Переваги нового способу маркування

Використання QR-кодів для відстеження стану і місцезнаходження покришок є настільки зручним і практичним, що технологія Scannect була відзначена премією за інноваційність на виставці REIFEN (Німеччина).

Щороку виробники випускають на ринки понад 2 мільярди автомобільних шин, тому використання традиційних методів для точного відстеження кожної одиниці не підходить. Вони вимагають чимало часу і фінансових витрат, а крім того, надають недостатньо точні дані.

Нанесення QR-кодів на кожну шину відкриває наступні переваги:

  •  з'являється можливість організувати швидку інвентаризацію на складі виробника або в магазині;
  •  в коді зашифрована повна інформація про характеристики покришки, що дозволяє швидше і правильніше підібрати гуму для конкретного авто;
  •  стане легше знайти шини на заміну зношеним;
  •  можна відстежувати місцезнаходження гуми, відданої на сезонне зберігання, в оренду або тієї, що встановлена ​​на великогабаритну сільськогосподарську техніку.

Крім зручності для споживачів QR-коди дозволять працівникам маркетингових відділів і служб отримувати більш достовірні дані, щоб точніше реагувати на очікування та побажання клієнтів.

Повсюдне впровадження такого маркування також дозволить спростити процес нанесення логотипу та серійного номера на поверхню шин, так як всі дані будуть вміщені в межі одного невеликого квадрата.

11 червня 2018 р.