Робота по створенню шин з вуглецевими нанотрубками триває
Дивитися всі Статті

Робота по створенню шин з вуглецевими нанотрубками триває

Вперше про впровадження одностінних вуглецевих нанотрубок в виробництво автомобільних покришок заговорили кілька років тому. Фахівці OCSiAl, які є творцями унікального наномодифікатора Tuball Tirer, працюють в Новосибірському Академмістечку і впритул займаються налагодженням масового виробництва нового матеріалу.

Вже пройдено аудит і атестацію, за кількома міжнародними стандартами отримані сертифікати DQS і IQNet. Також компанія OCSiAl отримала документи, що підтверджують дотримання стандартів ГОСТів.

shiny

Переваги шин, модифікованих нанотрубками

Згідно з інформацією, отриманою від представників компанії-виробника одностінних вуглецевих нанотрубок, їх наявність в конструкції покришок дозволяє поліпшити цілий спектр найважливіших характеристик виробів:

  • підвищити якість зчеплення з дорожньою поверхнею;
  • знизити опір коченню (що істотно позначиться на обсязі споживаного палива);
  • подовжити експлуатаційний термін.

До недавніх пір проект з використанням нанотрубок для виготовлення шин вважався пілотним та експериментальним, але тепер мова йде про цілком конкретні технології. Вченими була створена особлива гумова суміш, яка дозволить скоротити паливні витрати на 30%. Іншими словами, на одній заправці автомобіль зможе пропрацювати на 30% довше.

Принцип роботи покришок з одностінними нанотрубками полягає в тому, що вони зможуть уникнути перегріву в процесі їзди. Підвищення температури вантажних і легкових шин в процесі роботи - це природне явище. Гума нагрівається, тому стає м'якшою і на продовження руху витрачається більша кількість енергії. Застосування нової технології дозволяє зберегти покришки твердими, отже, вони вимагають меншої кількості енергії і палива.

shiny

Уже створені прототипи нових, вдосконалених моделей і проведено тестування. Отримані дані підтвердили, що наявність нанотрубок в компаунді шин підвищує показники енергоефективності виробів. На наступному етапі модифіковані покришки будуть випробовувати фахівці компанії OCSiAl спільно з представниками шиновиробників.

Майбутнє починається сьогодні

Синтез одностінних вуглецевих нанотрубок, а також оптимізація цього процесу стала справою життя для фізика М. Предтеченского. У співпраці з кількома підприємцями він заснував компанію OCSiAl і працював над тим, щоб максимально масштабувати процес виробництва нанотрубок. Крім того, його метою стало зниження собівартості синтезу, адже саме таким чином вдасться створити нові, економічно вигідні і поліпшені матеріали.

Отримання сертифікатів говорить про те, що компанія здатна визначити і контролювати фактори ризику в процесі виробництва. Також це свідчить про високу якість продукції, турботу про безпеку навколишнього середовища, налагоджену систему безпеки персоналу.

Нова система роботи дозволить масштабувати виробництво настільки, що в рік обсяг експорту збільшиться до 10 тон продукції. Очікується, що головними покупцями будуть європейські, американські, китайські, індійські і корейські компанії.

07 лютого 2018 р.