Широкі або вузькі автошини: поради Nokian
Дивитися всі Статті

Широкі або вузькі автошини: поради Nokian

Фахівці шинного бренду Nokian охарактеризували різні види автомобільної гуми відповідно до їх ширини і їздових якостей. Широкі і вузькі шини мають різні експлуатаційні характеристики і властивості. Тому водіям рекомендують враховувати різні критерії вибору покришок.

Широкі і вузькі шини: критерії вибору

Фахівці відомої шинної компанії Nokian охарактеризували автомобільні шини відповідно до ширини їх профілю. Представники бренду відповіли на питання, що часто зустрічаються серед автовласників, і пояснили, в якому випадку краще віддати перевагу широким шинам, а коли більше функціональні вузькі.

Серед чинників, які впливають на вибір ширини профілю шин, - якість управління, їздовий комфорт, економія палива, безпека і навіть естетична складова. Тому в Nokian рекомендують враховувати усі перераховані критерії в комплексі.

Широкі шини, на думку водіїв, естетичніші. З цієї причини, саме встановлюючи літні шини , зупиняються на ефектнішому зовні широкому профілі. Ті ж автовласники на зиму зазвичай міняють профіль на вузький - в зимових умовах він більше функціональний і безпечний.

Одно з переваг вузьких покришок - у них значно менше показник опору коченню. Це означає зниження витрату палива, тобто економію.

Поради фахівців Nokian

Інженери компанії Nokian звертають увагу водіїв на те, що при зміні розміру диска на ширший профіль шини має бути зменшений. Така ротація дасть можливість зберегти зовнішній діаметр покришок в потрібному діапазоні. В результаті функціональність шин не знизиться, оскільки вони матимуть в розпорядженні достатнє місце для обертання.

Якщо оцінювати шини з позиції безпеки, кожен з типів покришок заслуговує на увагу. На сухому асфальті краще зберігають баланс і керованість широкі шини за рахунок хорошого зчеплення з дорогою.

Проте аквапланування зазвичай характерніше для широких покришок . Тому, вибираючи зимову або всесезонну гуму, має сенс встановити саме вузькі шини. У Нокіан нагадують, що в екстремальних погодних умовах упевненіше себе почуває вузька гума. Особливо актуально це для слизької поверхні або рихлого снігу.

Варто звернути увагу і на те, що вузькі шини з високим профілем лідирують по продажах. Їх випускають в найбільшій кількості, тому моделі такого типу найдешевші на ринку. Таким чином, низька вартість не означає гіршу якість.

Фахівці фінського бренду звертають увагу споживачів ще і на інший аспект: комфорт водіння і їздові якості визначає не лише ширина профілю, але і його висота. Наприклад, один з чинників, сприяючих підвищенню комфорту водіння, - об'єм повітря, яке циркулює в шинах. Високопрофільні шини за рахунок більшого простору в цьому сенсі більше практичні і зручні, чим низькопрофільні.

При виборі моделі будь-якого з двох типів важливо вивчити рекомендації виробника і дотримуватися їх впродовж усього терміну експлуатації.

17 квітня 2019 р.