Шумність шин : від чого вона залежить?
Дивитися всі Статті

Шумність шин : від чого вона залежить?

Багато водіїв ставлять питання: чи можна понизить шум, який видають шини під час руху. Для цього треба розуміти, які чинники впливають на рівень шумності і які шини відрізняються найбільшим акустичним комфортом.

Шумність шин: причини і чинники впливу

Існує немало критерії, які визначають, з яким рівнем шуму рухатиметься машина. Серед них - численні об'єктивні і суб'єктивні чинники - якість дороги, індивідуальний стиль водіння водія і технічний стан транспортного засобу в цілому. Тому сучасні виробники покришок створюють такі вироби, щоб вони забезпечували акустичний комфорт навіть за несприятливих дорожніх умов.

На рівень шумності впливає ряд чинників - склад гумової суміші, форма і малюнок протектора і використання спеціальних шумоподавляючих технологій.

Головні причини високого рівня шумності при русі:

  • Нова гума: до обкатки виробу шумлять значно сильніше, після того, як профіль рівномірно стиратиметься, рух буде значно тихіший;
  • Використання зимових покришок без шпильок.   Зимові шини із спеціальною будовою, розробленою для підвищення акустичного комфорту, м'якші. Те ж стосується спеціальної літньої гуми - якщо вона має глибший профіль, тому рухається м'якше і тихіше. Стандартні літні покришки часто більше шумні, оскільки мають більш плаский плоскіший і гладкий протектор;
  • Технічні неполадки, які можна усунути, звернувшись до фахівців.

Сам водій не завжди може точно визначити причину виниклого дефекту. Тому необхідно пройти діагностику стану коліс і автомобіля в цілому. Треба пам'ятати і про те, що до підвищення шуму призводить використання покришок не по сезону. Знижується акустичний комфорт при їзді на зимових шинах, особливо з шпильками, по асфальту.

Як знизити шумність шин?

Якщо шумність гуми підвищилася в процесі експлуатації, слід звернув увага на технічний стан коліс і транспортного засобу в цілому. Одна з частих причин - зниження тиску в шинах. Якщо цей показник нижчий номінального, необхідно відрегулювати його.

Друга можлива ситуація - неправильно відрегульований кут установки коліс передньої осі машини. Вирішення цієї проблеми у більшості випадків позбавляє від підвищеного шуму. При зниженні акустичного комфорту шиномонтажних майстерень нерідко рекомендують зробити балансування коліс або інші роботи по поліпшенню їх технічного стану.

Якщо технічні проблеми з шинами виключені, є сенс вибрати гуму, цілеспрямовано розроблену для руху з мінімальним шумом. Такі вироби створюються з використанням м'якшої гумової суміші. Сучасні виробники також оснащують гуму спеціальними каналами для відведення повітря, яке часто стає причиною шуму. Деякі виробники застосовують вспінений поліуретан, а також спеціальні рифлені стінки, що знижують звуковий резонанс під час руху.

Відповідно до рівня шуму виробу позначають спеціальною маркуванням. Найтихіші шини позначаються однією хвилею на бічній частині протектора. Якщо на поверхні протектора три чорні хвилі, значить, показники акустичного комфорту будуть найбільш низькими. Щоб гарантовано придбати нешумні шини, варто заздалегідь проконсультуватися у фахівців і вивчити властивості моделей, представлених у продажу.

25 лютого 2019 р.