Знижки від Інфошини: робимо все, щоб ви вчасно змінили гуму
Дивитися всі Статті

Знижки від Інфошини: робимо все, щоб ви вчасно змінили гуму

Кожен автовласник безліч разів чув про те, як важливо вчасно міняти шини при зміні сезонів. Однак мало хто розуміє, яких наслідків можуть чекати в разі зволікання або ігнорування правил. Напередодні Дня Всіх Святих Інфошина полякає вас автомобільними страшилками і порадує знижкою: 2% на весь асортимент покришок.

Специфіка літніх і зимових шин

Покришки з різною сезонною приналежністю істотно відрізняються одна від одної за багатьма параметрами: дизайном протектора, складом і властивостями полімеру, рівнем прохідності, реакцією на перепади температур.

Якщо літні шини виготовлені з досить щільного (жорсткого) компаунда, то зимові покришки можуть похвалитися певною м'якістю (еластичністю). Літній полімер містить спеціальні термостійкі присадки, які захищають його від перегріву і зберігають керованість авто на стабільно високому рівні в спеку. Однак природною властивістю каучуку (основний компонент гуми) є затвердіння при зниженні температури. Тобто, коли стрілка термометра опускається нижче +5 - +7 градусів за Цельсієм, літні покришки не можуть забезпечити достатньо щільного зчеплення з дорожньою поверхнею.

У нових погодних умовах їзда буде безпечною і комфортною тільки в тому випадку, якщо покришки виготовлені з морозостійкого компаунда зі спеціальними еластомерами і пластифікаторами. До речі, це можуть бути як зимові, так і літні шини. Однак слід розуміти, що коли настануть справжні холоди, автомобіль повинен бути «взутий» тільки в зимову гуму.

Важливою особливістю зимових шин є рельєфний протектор з великою кількістю зацепних крайок, ламелями і глибокими дренажними каналами. Покришки для бездоріжжя і особливо складних типів місцевості додатково можуть бути оснащені металевими шипами.

При зміні шин необхідно одночасно змінювати всі чотири колеса, а не тільки покришки на провідній осі.

Що буде, якщо їздити взимку на літній гумі

Коли компаунд не витримує «мінус» і твердне, він просто втрачає контакт з дорогою, не може адаптуватися до нерівностей, ефективно і швидко реагувати на команди керма.

В результаті, водій може зіткнутися з такими наслідками:

  •  втрата управління на етапі розгону або гальмування;
  •  складності з входженням в повороти і маневруванням (парковка, лавірування в потоці, екстрене гальмування);
  •  ковзання на льоду і снігу, замети, пробуксовка;
  •  швидкий вихід з ладу літніх покришок, не призначених для експлуатації в холодну пору року;
  •  підвищений ризик виникнення аварійної ситуації.

В результаті втрати керування і зіткнення можуть бути пошкоджені важливі деталі автомобіля, можлива деформація дисків, псування майна і будівель. При найбільш сумному результаті можуть бути заподіяні травми водієві, пасажирам або іншим учасникам дорожнього руху.

Так як в Україні немає закону, який зобов'язував би автомобілістів міняти покришки при зміні сезону, відповідальність лягає на плечі самих українців.

Будьте відповідальними, заздалегідь підбирайте гуму в Інфошині, скористайтеся знижкою в 2% і замовляйте шини з доставкою до вашого міста!

27 жовтня 2020 р.