Тест всесезонних шин Auto Bild-2020
Дивитися всі Статті

Тест всесезонних шин Auto Bild-2020

Фахівці німецького журналу Auto Bild провели комплексне випробування нових і популярних у 2020 році моделей шин, призначених для експлуатації протягом круглого року. Для більшої достовірності і з метою порівняння експерти включили літню і зимову шини, протестувавши їх в аналогічних умовах.

Тестування всесезонних шин: критерії та умови

У тестуванні випробували 14 моделей: Goodyear Vector 4Seasons Gen 3, Continental AllSeasonContact, Michelin CrossClimate +, Vredestein Quatrac, Falken Euro All Season AS210, Hankook Kinergy 4S2, Bridgestone Weather Control A005 EVO, Nexen N Blue 4 Season, Firestone MultiSeason Gen 02, Kleber Quadraxer 2, BFGoodrich g Grip All Season 2, Pirelli Cinturato All Season SF, Maxxis Premitra All Season AP3, Kumho Solus 4S HA32.

Як і у випадку інших всесезонних тестів, у виданні Auto Bild оцінили нові Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 як найкращі всесезонні шини не тому, що вони були видатними у якомусь одному напрямі, а тому, що показали стабільно високі характеристики майже у всіх тестах.

Щодо окремих моделей були зроблені більш докладні висновки і роз'яснення. Наприклад, Continental AllSeasonContact - добре збалансовані за своїми основними характеристиками покришки, а CrossClimate + сильні на сухій дорозі, але на мокрій поверхні вони злегка розчаровують. Водночас Vredestein Quatrac показали відмінні результати у сухих і вологих тестах, а також вони мають найкращим зносом у протестованій групі. Для ознайомлення з більш детальними результатами експерти рекомендують вивчити результати тестування за всіма основними критеріями.

Випробування на сухій дорозі

Як зазвичай, літня еталонна шина мала перевагу при гальмуванні на сухій дорозі, а оптимізована для сухих поверхонь Michelin CrossClimate + опинилася на другому місці. Загальний рейтинг за сухим гальмуванням:

 1.  Літні шини.
 2.  Michelin CrossClimate +.
 3.  Pirelli Cinturato All Season SF.
 4.  Vredestein Quatrac.
 5.  Bridgestone Weather Control A005 EVO, Maxxis Premitra All Season AP3.
 6.  Hankook Kinergy 4S2.
 7.  Firestone MultiSeason Gen 02.
 8.  Goodyear Vector 4Seasons Gen 3.
 9.  Nexen N Blue 4 Season.
 10.  Falken Euro All Season AS210.
 11.  Continental AllSeasonContact.
 12.  BFGoodrich g Grip All Season 2.
 13.  Kleber Quadraxer 2.
 14.  Kumho Solus 4S HA32, зимові шини.

За швидкістю проходження кола шкала така:

1. Літні шини.

2. Bridgestone.

3. Vredestein.

4. Michelin, Hankook.

5. Goodyear, Continental.

6. Firestone.

7. Kumho.

8. Maxxis, Falken.

9. Nexen.

10. Kleber.

11. Pirelli.

12. BFGoodrich.

13. Зимові шини.

Випробування на вологій дорозі

Як нерідко показують тести, деякі всесезонні шини перевершують літні при гальмуванні на мокрій дорозі, у цьому випробуванні лідирували Bridgestone. Загальний рейтинг за гальмуванням в мокрих умовах:

1. Bridgestone.

2. Vredestein.

3. Goodyear.

4. Літні шини, Hankook.

5. Continental.

6. Kumho, Firestone.

7. Michelin.

8. Nexen.

9. BFGoodrich.

10. Pirelli.

11. Kleber.

12. Falken.

13. Maxxis.

14. Зимові шини.

За швидкістю проходження кола на мокрій дорозі учасники тесту розподілилися таким чином:

1. Vredestein.

2. Hankook.

3. Goodyear.

4. Літні шини.

5. Michelin.

6. Bridgestone.

7. Firestone, Continental.

8. Kumho, Falken.

9. Kleber, Nexen, Pirelli.

10. BFGoodrich.

11. Зимові шини.

12. Maxxis.

За прямим акваплануванням референтна літня модель з невеликим відривом випередила Vredestein і Hankook, які з однаковим результатом розділили друге місце. Далі за ними з невеликою різницею у рейтингу розмістилися шини Maxxis і Continental, залишивши інших учасників далеко позаду себе. Найгірше в прямому акваплануванні показали себе Firestone MultiSeason Gen 02.

Випробування у снігу

Різниця між найкращими і гіршими всесезонними шинами при гальмуванні у снігу становила 5,3 метра, при цьому літня шина значно відставала від основної групи. За гальмуванням на сніговій поверхні рейтинг такий:

1. BFGoodrich.

2. Зимові шини, Kleber.

3. Firestone, Kumho, Continental, Hankook.

4. Goodyear, Vredestein.

5. Michelin.

6. Maxxis.

7. Nexen.

8. Falken.

9. Bridgestone.

10. Pirelli.

11. Літні шини.

Kleber і BFGoodrich показали хороші результати у гальмуванні і керованості на снігу. Причому Bridgestone і Pirelli виявилися найгіршими з всесезонних шин в обох тестах.

Інші критерії

Згідно з висновками Auto Bild, прогнозовані показники зносу виявилися незвично високими. Наприклад, нові Vredestein здатні проїхати понад 75 000 км. Друге і третє місця за зносом посіли Goodyear Vector 4Seasons Gen 3 і Michelin CrossClimate +. Найменш стійкими до зносу експерти визнали Kumho Solus 4S HA32.

З урахуванням прогнозованого зносу і вартості покришок були зроблені висновки щодо економічної ефективності всіх моделей. Найбільш вигідними назвали три моделі: Nexen N Blue 4 Season, Falken Euro All Season AS210 и Firestone MultiSeason Gen 02. Замикають рейтинг за економічною ефективністю шини Bridgestone.

За витратою палива в цьому тесті лідирують моделі Bridgestone, Goodyear і Pirelli. Останні - також Kumho Solus 4S HA32.

Цього разу експерти видання тестували зовнішній, а не внутрішній шум. У результаті найбільш тихими виявилися шини Kumho, BFGoodrich і Maxxis. Найбільшим шумом відзначилися зимові шини, з всесезонних - Falken.

Підсумкові результати тесту

За всіма проведеними випробуваннями експерти видання визначили шкалу учасників у порядку від найкращого до найгіршого:

1. Goodyear Vector 4Seasons Gen 3

Плюси: шини демонструють переконливі характеристики у будь-яких погодних умовах. Динамічні у снігу, хороша керованість на мокрій і сухій дорозі, великий пробіг.

Мінуси: не згадуються.

2. Vredestein Quatrac

Плюси: шини зі зразковими характеристиками. Стабільні ходові якості на снігу, найкращий опір акваплануванню, динамічне управління на мокрій дорозі, коротке гальмування, дуже низький знос.

Мінуси: не згадуються.

3. Continental AllSeasonContact

Плюси: переконливі універсальні характеристики з найкращими зимовими якостями і дуже хорошим співвідношенням ціни і якості. Відмінні характеристики аквапланування, точне рульове управління, низький знос, низький опір коченню.

Мінуси: не згадуються.

4. Michelin CrossClimate +

Плюси: всесезонні шини преміум-класу зі збалансованими характеристиками, точним управлінням кермом, низьким зносом і низьким опором коченню.

Мінус: дорого.        

5. Falken Euro All Season AS210

Плюси: збалансовані ходові якості, стабільна поведінка в будь-яку погоду, хороший опір акваплануванню, великий пробіг, невисока ціна.

Мінуси: середнє гальмування на снігу.

6. Firestone MultiSeason Gen 02

Плюси: хороше зчеплення і короткий гальмівний шлях на снігу, динамічна керованість на мокрій дорозі, короткий гальмівний шлях на сухій дорозі, низький знос, дуже хороше співвідношення ціни і якості.

Мінуси: середній опір акваплануванню.

7. Hankook Kinergy 4S2

Плюси: переконливі ходові якості на мокрій дорозі, хороші характеристики на снігу, коротке гальмування на мокрій і сухій дорозі, дуже хороший опір акваплануванню.

Мінуси: середній знос, середній комфорт.

8. Kleber Quadraxer 2

Плюси: шини з кращими ходовими якостями на снігу, коротким гальмівним шляхом на сухій дорозі, низьким рівнем шуму, хорошим пробігом, хорошою ціною.

Мінуси: обмежений опір акваплануванню на вигнутих ділянках.

9. BFGoodrich g Grip All Season 2

Плюси: шини з відмінним проходженням поворотів і хорошим зчепленням, коротким гальмуванням на сухій дорозі, хорошим комфортом, низьким опором коченню.

Мінуси: обертальність на мокрій дорозі.

10. Bridgestone Weather Control A005 EVO

Плюси: спортивна динаміка, коротке гальмування на сухій і мокрій дорозі, кращий опір коченню.

Мінуси: низький знос, помірні характеристики на снігу.

11. Nexen N Blue 4 Season

Плюси: баланс характеристик, коротке гальмування на сухій дорозі, хороший опір акваплануванню, низький рівень шуму, низька ціна.

Мінуси: середнє зчеплення з мокрою дорогою, високий опір коченню.

12. Pirelli Cinturato All Season SF

Плюси: хороший опір акваплануванню, короткий гальмівний шлях на сухій дорозі, низький знос, низький опір коченню.

Мінуси: довгий гальмівний шлях і недостатня повертальність на снігу.

13. Kumho Solus 4S HA32

Плюси: хороші ходові якості у будь-яку погоду, короткий гальмівний шлях на снігу, динамічна керованість на мокрій і сухій дорозі.

Мінуси: високий знос, високий опір коченню.

14. Maxxis Premitra All Season AP3

Плюси: хороші резерви безпеки при акваплануванні, динамічна керованість і короткий гальмівний шлях на сухій дорозі. Мінуси: помірний знос, недостатня обертальність на сухій дорозі, довгий гальмівний шлях на мокрій дорозі.

05 жовтня 2020 р.