Тест зимових шин Auto Zeitung-2020
Дивитися всі Статті

Тест зимових шин Auto Zeitung-2020

Перед початком зимового сезону відомий німецький журнал Auto Zeitung провів комплексний тест популярних на ринку моделей зимових покришок, а також кількох новинок 2020 року. Випробувавши шини у різних дорожніх і погодних умовах, експерти видання дали об'єктивні та суб'єктивні оцінки всім учасникам.

Критерії та учасники випробувань

 

Профільний журнал Auto Zeitung перед зимовим сезоном-2020 протестував чотирнадцять моделей у розмірі 205/55 R16. До тесту ввійшли у тому числі нові зимові шини від Bridgestone, Goodyear і Maxxis, а також недорога відновлена модель. Хоча всі шини були випробувані на сухій, мокрій і засніженій дорозі, Auto Zeitung, на жаль, не включив жодних даних про керованість, а просто надав суб'єктивні оцінки.

Загалом результати підтверджують тенденцію, яку ми спостерігаємо протягом 2020 року, коли Bridgestone Blizzak LM005 здобули беззастережну перемогу, багато в чому завдяки своїм неймовірним характеристикам на мокрій дорозі: покришки зупиняють машину на 3,4 метра раніше другої найкращої шини у рейтингу Continental WinterContact TS860. Ця модель посіла тверде друге місце, а Goodyear UltraGrip 9 + отримали третє місце, що відповідає чудовим характеристикам цих шин.

У тестуванні всього взяли участь 14 моделей шин: Bridgestone Blizzak LM005, Continental WinterContact TS 860, Goodyear UltraGrip 9+, Michelin Alpin 6, Hankook Winter i cept RS2, Dunlop Winter Sport 5, Pirelli Cinturato Winter, Falken Eurowinter HS01, Nexen Winguard Snow G3, Fulda Kristall Control HP2, Maxxis Premitra Snow WP6, Toyo Snowprox S954, Goodride SW608, King Meiler Winter Tact WT81.

Результати в сухих умовах

Гальмування на сухій дорозі виграли Hankook, показавши вражаючу перевагу над наступними кращими шинами Bridgestone. Рейтинг з гальмування на сухій дорозі:

 1.  Hankook Winter i cept RS2.
 2.  Bridgestone Blizzak LM005.
 3.  Nexen Winguard Snow G3.
 4.  Falken Eurowinter HS01.
 5.  Michelin Alpin 6.
 6.  Maxxis Premitra Snow WP6.
 7.  Goodride SW608, Toyo Snowprox S954.
 8.  Pirelli Cinturato Winter.
 9.  Goodyear UltraGrip 9+.
 10.  Continental WinterContact TS 860.
 11.  Dunlop Winter Sport 5.
 12.  Fulda Kristall Control HP2, King Meiler Winter Tact WT81.

Суб'єктивно тестерам сподобалися відчуття від шин Toyo, яка виявилася найшвидшою шиною на сухій дорозі. Друге місце за цим критерієм посіла модель Bridgestone, на третьому відразу три учасники - Falken, Hankook і Goodyear.

Результати тестування на мокрій дорозі

Bridgestone мали величезну перевагу при гальмуванні на мокрій дорозі, зупинивши тестовий автомобіль Golf на 3,4 метра раніше володаря другого місця за цим показником Continental. Шини бренду Toyo відчували труднощі в цьому тесті, вони все ж були майже на 7 метрів попереду відновленої зимової моделі.

 

Рейтинг за мокрим гальмуванням:

1.      Bridgestone.

2.      Continental, Michelin.

3.      Hankook.

4.      Goodyear, Maxxis, Dunlop.

5.      Pirelli.

6.      Falken.

7.      Fulda.

8.      Goodride.

9.      Nexen.

10.  Toyo.

11.  King Meiler.

За суб'єктивною оцінкою керованості також лідирували шини Continental, Bridgestone і Michelin. Загалом рейтинг за керованістю практично не відрізнявся від оцінок гальмування на мокрій дорозі.

Hankook і Bridgestone показали найкращі результати у тестах на аквапланування, що ще більше вражає, якщо врахувати гальмівні характеристики шин. Аутсайдерами цього тесту стали Nexen, Goodride і King Meiler.

Випробування на снігу

У той час як шина Fulda мала труднощі на сухій і мокрій дорозі, вона була вражаючою при гальмуванні на снігу, фінішувавши на одному рівні з трохи застарілими Dunlop WinterSport 5. На снігу показники гальмування такі:

1. Fulda, Dunlop.

2. Continental.

3. Hankook, Bridgestone.

4. Goodyear, Goodride.

5. Michelin.

6. Pirelli.

7. Nexen, Maxxis, Falken.

8. King Meiler.

9. Toyo.

Bridgestone показала також найкращий результат з суб'єктивної керованості на снігу. Трохи відстали від неї, посівши друге місце, Continental і Goodyear. А за зчепленням на снігу випробування виграла модель Goodyear UltraGrip 9 +. Загальна шкала зчеплення на засніженій дорозі:

1. Goodyear.

2. Bridgestone.

3. Hankook, Pirelli.

4. Michelin.

5. Continental.

6. Maxxis.

7. Nexen.

8. Dunlop.

9. Fulda.

10. King Meiler.

11. Falken.

12. Toyo.

13. Goodride.

Інші характеристики

Економічність використання палива - один з обов'язкових показників, які перевіряються тестами. У снігового "експерта" Fulda був і найнижчий опір коченню в тесті. На другому і третьому місцях - Dunlop і Goodyear. Відразу після них - Bridgestone, Continental і Michelin. Останніми за цим критерієм були названі Toyo і Maxxis.

По суб'єктивному комфорту кращими назвали шини Goodyear і Michelin. На третьому місці - на одному рівні Bridgestone, Continental, Hankook і Dunlop. Наприкінці рейтингу - King Meiler і Toyo.

Підсумкові результати тестування

За сукупністю оцінок учасники тестування розподілилися за такою шкалою:

1. Bridgestone Blizzak LM005.

2. Continental WinterContact TS 860.

3. Goodyear UltraGrip 9+.

4. Hankook Winter i cept RS2.

5. Michelin Alpin 6.

6. Dunlop Winter Sport 5.

7. Pirelli Cinturato Winter.

8. Falken Eurowinter HS01, Maxxis Premitra Snow WP6.

10. Fulda Kristall Control HP2.

11. Nexen Winguard Snow G3.

12. Toyo Snowprox S954.

13. Goodride SW608.

14. King Meiler Winter Tact WT81.

 

05 листопада 2020 р.