«Зелені» шини стануть ще більш затребуваними
Дивитися всі Статті

«Зелені» шини стануть ще більш затребуваними

Нещодавно опубліковані дані аналітиків ResearchAndMarkets говорять про те, що світовий ринок «зелених» шин активно розвивається. Крім того, в майбутньому ця тенденція не тільки збережеться, але і посилиться.

У своєму прогнозі фахівці відзначили, що до 2022 року обсяг реалізованих на ринку екологічних покришок виросте до 104 млрд. доларів. Для порівняння, в 2016 році цей показник склав близько 57 млрд. доларів.

Таким чином, аналітики оцінили середній темп зростання ринку за найближчі п'ять років (з 2017 по 2022), вони стверджують, то мова йде про приріст в 10.7% за кожен рік.

Причини популярності «зелених» шин

Збільшення попиту на екологічні покришки можна пояснити зростанням популярності різних природоохоронних заходів в країнах, де ринкова економіка тільки формується.

Що ж стосується європейських країн, що розвиваються, то тут доходи населення і стандарти маркування постійно підвищуються, тому попит на «зелені» шини також постійно зростає.

Як повідомляють аналітики, протягом 2016 року велика частина виготовлених виробниками екологічних покришок припала на сегмент гуми для легкових автомобілів . Це пояснюється зростаючою популярністю електрокарів і гібридних автомобілів.

Хто займається створенням «зелених» шин

Традиційно, головними гравцями цього ринку залишаються найбільші шинні компанії:

 • Michelin;
 •  Goodyear;
 •  Tire and Rubber;
 •  Continental;
 •  Bridgestone;
 •  Hankook;
 •  Pirelli;
 •  Kumho Tires;
 •  ZC Rubber;
 •  Cheng Shin Rubber;
 •  Nokian Tires.

За прогнозами аналітиків, в найближчі роки найбільш великі розміри отримає європейський ринок «зелених» шин. Однак самий швидкий розвиток очікує Азіатсько-Тихоокеанський регіон, так як в ньому постійно збільшується транспортний парк і ростуть доходи населення.

Зараз багато компаній займаються створенням альтернативних матеріалів для виготовлення екологічних шин. Вже існують технології виробництва синтетичного каучуку з рослинної сировини (кульбаба, гваюла), а недавно фахівці підприємства «Синтез-Каучук» здійснили черговий прорив. Ними був створений поліізопрен нового покоління, який є найбільш близьким синтетичним аналогом натурального каучуку.

Розробка нового матеріалу зайняла у співробітників дослідницького центру кілька десятиліть. Вони застосовували найрізноманітніші каталітичні системи, але найуспішнішими виявилися системи, засновані на з'єднаннях титану і неодиму.

В кінці 2017 року були проведені дослідно-промислові випробувальні заходи, які дали підтвердження найсміливішим очікуванням. Новий метод синтезу дійсно доцільний для всієї галузі виробництва синтетичних каучуків і безсумнівно має широкі перспективи.

Зараз на базі «Синтез-Каучука» новий матеріал виготовляють в промислових масштабах. Він реалізується під торговими марками СКІ-5 (використовується для виробництва шин і різних гумотехнічних виробів) і СКІ-5ПМ (знайшов застосування у виробництві товарів для харчової промисловості і медицини).

Незважаючи на успіх багаторічних досліджень, розробка нових способів і технологій отримання синтетичного каучуку в промислових обсягах буде продовжена.

07 червня 2018 р.