Масло індустріальне: види і сфери застосування
Практично кожен автовласник відмінно знає, для чого потрібні моторні та трансмісійні масла. Однак, що таке масло індустріальне, і для чого нафтопереробні компанії випускають ці матеріали у величезних обсягах, відомо не всім.
Цей продукт виготовлений з природного вуглеводневої сировини, фактично, з нафти. У величезних масштабах індустріальні масла застосовуються в самих різних виробничих сферах: для змащування деталей верстатів, обладнання та машин.
Існує кілька технологій, які використовуються для отримання таких масел, вони можуть бути об'єднані в три великі групи:
- компаундування;
- дистиляторний спосіб;
- залишкова технологія.
Найбільш популярна в'язкість індустріальних масел, що набули широкого застосування, становить 5-50 мм 2 / с, що є оптимальним параметром для виконання наступних завдань:
- змащення тертьових елементів обладнання (ливарних машин, обробних верстатів, підйомників і ін.);
- підтримання працездатності механізмів з гідравлічними системами;
- використання в механізмах високошвидкісних машин.
Спеціальні масла застосовують в деяких сферах промисловості, пов'язаних з роботою в небезпечних або важких умовах (підвищені навантаження, екстремально висока або низька температура).
Перш ніж купити індустріальне масло, слід врахувати їх основні властивості: рівень щільності і в'язкості, температуру, при якій масло застигає і закипає, а також зольність і колір матеріалу, концентрацію сірки і стійкість до окислення.
Не менш важливою властивістю вважається стійкість масла до утворення піни при виділенні різних газів. Цей параметр необхідно враховувати тим, хто купує масло для гідравлічних систем.
Найбільш популярним індустріальним маслом загального призначення в Україні виступає масло І-40А. Воно володіє прекрасно збалансованими фізичними і хімічними властивостями для забезпечення безперебійної роботи самих різних механізмів. Цей матеріал може бути легко замінений іншим типом масла.
Це легований нафтопродукт без присадок на основі малосірчистого і сірчистого сортів сировини. В магазинах можна побачити два види такого масла: дистиляційну суміш і чистий дистилят. Обидва види масел прекрасно підходять для змащення металевих деталей верстатів з гідравлічною системою управління, для роботи з пресами, легкими і хитними деталями, для виробничих ліній з автоматичними і зубчастими передачами.
Ціна індустріального масла безпосередньо залежить від виробника, характеристик і сфери застосування суміші.