Легковантажні шини
Експлуатація малотоннажних вантажних автомобілів вимагає правильного вибору шин. Установка легкових покришок на автомобілі даної категорії - це дуже груба помилка, яка може привести до непоправних наслідків. Основна відмінність легковантажних шин - це здатність витримувати навантаження до 1,5 тонн на одне колесо, завдяки посиленій конструкції.
Практично всі легковантажні автомобілі призначаються для комерційного використання в міських умовах, тому головна вимога до шин для мікроавтобусів та інших видів цього транспорту - це поєднання великої вантажопідйомності з високими показниками швидкісних навантажень.
Особливості легковантажних шин
Хорошу легковантажну гуму відрізняє склад гумової суміші. У компаунд для цього виду покришок входять сучасні високоякісні матеріали з оптимальним співвідношенням сажі і діоксиду кремнію. Така формула дозволяє забезпечити надійне зчеплення з дорогою, низький опір коченню для зниження витрати палива. Спеціальна гума для легких вантажівок забезпечує коротший гальмівний шлях у важкого автомобіля.
Найпопулярнішими легковантажними шинами є моделі для бусів, маршруток, газелей, автомобілів УАЗ. Що стосується затребуваних брендів в даному сегменті, можна виділити Premiorri, Michelin, Gislaved, Barum і Continental. Ці марки відомі по всьому світу завдяки високій якості продукції, надійності і безпеці кожної випущеної з конвеєра одиниці.
Типи легковантажних шин
Виходячи з умов експлуатації, легковантажні шини розрізняють за такими ознаками:
- здатність витримати навантаження до 1500 кг на колесо;
- пристосованість до швидкісної експлуатації;
- робота в умовах міських доріг;
- маневреність і хороша керованість.
Крім того, шини для мікроавтобусів повинні бути пристосовані до частих гальмувань, руху в умовах пробок, на малих швидкостях, з частою зміною режиму руху. Важливий також розподіл ваги, тому розрізняють покришки по типу осі: рульова, ведуча, універсальна.
Малюнок протектора на легковантажних шинах частіше за все не такий контрастний, як на легкових або позашляхових. Проте, для кожної пори року є свої варіанти покришок, так що серед малотоннажних також виділяють літні, зимові та всесезонні шини. Нарешті, важливу роль при визначенні покришок грає типорозмірність і посадковий діаметр. В даному сегменті це діапазон від R14 до R16.
Як вибрати легковантажні шини
Щоб автошини служили довго, необхідно точно визначити ті умови, в яких буде працювати ваш мікроавтобус: перевозити вантажі або пасажирів, на яких дорогах, в яких погодних умовах. Чи достатньо буде всесезонного комплекту, або необхідні будуть два набори шин: зимовий і літній.
Не варто також забувати, що легковантажні шини бувають без камер і камерними, діагональними і радіальними. Визначити це можна за маркуванням на самій гумі.
Також при покупці важливо знати, що ви купуєте дійсно якісний брендований товар. На нього обов'язково повинна надаватися заводська гарантія.
І звичайно, враховуйте всі рекомендації виробника автомобіля, на який ви підбираєте гуму. Якщо ж у вас все-таки виникли труднощі, звертайтеся за консультаціями до фахівців.