Сезонна гума, як відомо, має ряд ключових особливостей, які дозволяють їй витримувати навантаження в певних температурних режимах і на певних типах поверхні. Йдеться і про тип протекторного малюнка, і про склад гумової суміші. Наприклад, для теплої пори року необхідно підібрати літні шини, які дозволять отримати максимальний комфорт від керування автомобілем на сухій і мокрій трасі, в різних швидкісних режимах на будь-яких типах дорожнього покриття. Якими ж бувають шини для літа?

Особливості літньої гуми: склад компаунда, протектор і його призначення

Саме цими параметрами літня гума відрізняється від зимових моделей. Компаунд літніх комплектуючих містить спеціальні добавки, які дозволяють зберегти необхідний рівень жорсткості при високих температурах навколишнього середовища і асфальту. Крім того, формула гумової суміші розроблена таким чином, щоб шина не втрачала ключових властивостей при перепадах температур під час випадання опадів. Літні шини роблять стійкими до зносу, вони мають низький опір коченню, що дає непогану економію палива.

Протектор літньої гуми менш виразний і глибокий, ніж у зимових зразків. Тут мало ламелів, та й тип самого малюнка значно відрізняється. Проте, у комплектуючих для літа продумана дренажна система, утворена комплексів каналів і канавок. Вони швидко і ефективно виводять вологу з плями контакту, що дає можливість знизити ризик аквапланування.

Види протектора літніх шин

Виділяють кілька типів протекторного малюнка у літніх шин. У кожного з них своє призначення, особливості та переваги. Протектор літніх шин може бути:

Найчастіше зустрічається найбільш універсальний класичний симетричний протектор. Багато виробників автогуми оснащують свою продукцію саме таким типом малюнка. Він швидко і ефективно виводить вологу з плями контакту, забезпечуючи оптимальну керованість автомобіля в будь-яких погодних умовах. Високі результати продуктивності такої протектор показує і на сухій трасі. Як правило, такі шини відрізняються доступною ціною і підходять для широкого кола споживачів.

Купити літню гуму на авто можна і з направленим малюнком. Основна їхня перевага - висока курсова стійкість на мокрому асфальті навіть в період рясних опадів. Мінусом моделей з таким малюнком є ​​досить низький рівень акустичного комфорту.

На особливу увагу заслуговує асиметричний протектор. При установці таких шин слід уважно стежити, щоб зовнішня і внутрішня сторона відповідали своїм становищем, в іншому випадку покришки будуть швидко зношуватися і доставляти дискомфорт при управлінні транспортним засобом. Ця гума стане відмінним варіантом для автолюбителів, які вважають за краще швидкість і агресивний стиль водіння. Зовнішня сторона таких шин виготовлена ​​з більш жорсткого компаунда, ніж внутрішня, що дає більш впевнене пряме курсування і м'яку маневреність. Крім того, літню гуму з асиметричним протектором відрізняє розвинена дренажна система, яка миттєво очищає пляму контакту від вологи.

Низькопрофільна літня гума: плюси і мінуси

Окремо слід згадати низькопрофільні покришки. Вони відрізняються хорошою курсовою стійкістю і впевненою маневреністю. Крім того, вони практично не гріються. Для любителів швидкої їзди покупка літніх автошин з низьким профілем стане відмінним рішенням.

Справедливо буде назвати і мінуси таких моделей шин. Так, вони не завжди успішно долають дорожнє полотно низької якості, що особливо актуально для українських умов. На великій швидкості шини можуть не витримати наїзд на ями або вибоїни, що призведе не тільки до пошкодження самої автогуми, але і до деформації дисків. Таким чином, низькопрофільні шини підійдуть тільки для рівних доріг хорошої якості.

Типорозміри: на що дивитися при виборі літніх шин

Якщо ви вирішили купити літню гуму, слід пам'ятати, що вибирати її потрібно по типорозміру. Це перший і, мабуть, самий основний параметр, на який слід звернути увагу. Типорозмір включає в себе такі поняття, як:

Дізнатися типорозмір, який підходять конкретно для вашого авто, можна з інформаційних наклейок всередині салону або інструкції по експлуатації авто. Також можна проконсультуватися з фахівцями, щоб дізнатися, який саме розмір покришок потрібен для вашого авто.

Крім того, вся необхідна інформація міститься на боковинах самих покришок. Тут можна побачити відповідне маркування. Наприклад: 185 / 65R15, де 185 вказує на ширину шини в міліметрах, 65 - на відсоток висоти профілю від ширини, R свідчить про те, що перед нами радіальна шина, а 15 - це внутрішній діаметр в дюймах.

Дуже важливо купити літні шини типорозміру, який буде ідеально відповідати параметрам вашого авто і вимогам автовиробника. В іншому випадку, покришки будуть швидко зношуватися, можуть спровокувати поломку транспортного засобу або навіть аварійну ситуацію на дорозі. Найпопулярніші виробники літньої гуми

Сучасний ринок пропонує масу можливостей купити гуму літню в Україні від провідних світових брендів. Широко представлені тут європейські концерни Continental, Michelin, Pirelli. Також можна вигідно придбати шини від азіатських виробників Bridgestone, Yokohama, Hankook. Уваги заслуговують і американські компанії Goodyear, Cooper і багато інших. Всі вони займають лідируючі позиції в галузі і надають продукцію найвищої якості.

Як визначити ступінь зносу літніх шин

Як і будь-яка інша продукція, автомобільні покришки мають властивість зношуватися. І не завжди ціна літніх шин є тут визначальним фактором. Щоб зрозуміти, що протектор став непридатним, слід звернути увагу на спеціальні колірні індикатори, якими оснащені деякі моделі шин. Якщо їх немає, можна самостійно заміряти глибину протектора за допомогою лінійки. Вона повинна становити не менше 1,6 мм. Нарешті, можна відправитися в автосервіс, щоб там на спеціальному обладнанні виміряли глибину канавок і рівномірність зносу шин.

Умови зберігання літньої гуми

Асортимент літніх шин включає безліч моделей для різних погодних і дорожніх умов. Проте, жодна з них не підходить для того, щоб експлуатуватися взимку. Це пов'язано з усіма особливостями даного типу комплектуючих, зазначеними вище. Так що на час холодів шини слід правильно зберігати, щоб вони були готові до нового сезону.

В першу чергу покришки слід очистити від пилу і бруду. Далі їх необхідно просушити і упакувати в спеціалізовані чохли. Оптимально зберігати шини в підвішеному стані, або на спеціальних стелажах. В іншому випадку вони залежуються, і можуть деформуватися і заминатися. У приміщенні, де зберігається гума, має бути сухо і тепло. Якщо ви зберігаєте комплектуючі на стелажах або стопкою, раз на місяць їх потрібно перевертати.

Де міняти гуму

Літня гума в Україні найчастіше змінюється водіями самостійно. Це не самий прийнятний спосіб, оскільки він має ряд недоліків. Ось чому оптимальний варіант - звернутися до професіоналів шиномонтажу або СТО. Довіряти слід тільки перевіреним фахівцям, які гарантовано зроблять все правильно і без помилок. А водії в Києві можуть звернутися в Інфошіну!

✔️ Популярні типорозміри літніх шин

Найпопулярніші типорозміри літніх шин 205/55 R16195/65 R15185/65 R14215/65 R16175/70 R13

✔️ Популярні діаметри літніх шин

Найпопулярніші діаметри літніх шин R13R14R15R16R17R18R19

✔️ Популярні бренди літніх шин

ТОП-5 популярних брендів літніх шин MichelinContinentalGoodyearNokianBridgestone
По розміру
Ширина
Виберіть ширину
Популярні
Всі
Як дізнатися ширину шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 205 є значенням ширини в міліметрах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Профіль
Виберіть профіль
Популярні
Всі
Як дізнатися висоту профілю шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 75 є значенням висоти профілю в процентах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Діаметр
Виберіть діаметр
Популярні
Всі
Як дізнатися діаметр шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 16 є значенням діаметра в дюймах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Скинути фільтри
По авто
Ціна
Вкажіть ціну
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити за нові покришки?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Сезон
Виберіть сезон
Чим відрізняються шини для різних сезонів?

Зимові покришки призначені для використання при температурі повітря нижче +5 градусів за Цельсієм

Літні шини ефективні в період, коли середньодобова температура перевищує +5 градусів Цельсія

Всесезонна гума зможе забезпечити безпеку при температурах не нижче -5 градусів за Цельсієм

×
літні
Бренд
Виберіть виробника
У вас є конкретні вподобання щодо бренду?

У нас представлені товари декількох сотень торгових марок.

Вся продукція сертифікована, на неї поширюється офіційна гарантія від виробника.

Тип автомобіля
Вирішили підібрати шини під конкретний тип авто?

Покришки для різних видів транспортних засобів мають свої особливості, від яких залежить безпека і ходові якості.

Скористайтеся підбором по авто

В такому випадку тип транспортного засобу буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Літні шини

? Як обрати

Як підібрати шини?
1. Подивіться розмір на боковині встановленої шини. Він наведений в такому вигляді: 205/55 R16.
2. Альтернативні варіанти розмірів покришок вказані в керівництві на автомобіль, на стійці кузова, дверях водія, на кришці паливного лючка або «бардачка».
3. Скористайтеся підбирачем по авто або фільтром на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 205/55 R16 91V
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 205/55 R16 91V
Португалія
2021
Артикул: 163711
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
1499 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto HP2 205/55 R16 91V
 • Суперціна
Debica Presto HP2 205/55 R16 91V
Словенія
2021
Артикул: 201408
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини70 дБ
1379 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Kelly HP 195/65 R15 91H
 • Акція
Kelly HP 195/65 R15 91H
Франція
2021
Артикул: 55468
1259 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Kelly
Сертифікований представникКупити шини Michelin Primacy 4 205/55 R16 91W
 • Суперціна
Michelin Primacy 4 205/55 R16 91W
Польща
2021
Артикул: 159320
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини68 дБ
2099 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Michelin
Купити шини Bridgestone Turanza T001 195/65 R15 91V
 • Акція
Bridgestone Turanza T001 195/65 R15 91V
Росія
2021
Артикул: 60076
1579 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Bridgestone
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto HP2 195/65 R15 91H
 • Суперціна
Debica Presto HP2 195/65 R15 91H
Польща
2021
Артикул: 201407
Паливна ефективністьB
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини70 дБ
1279 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Debica Passio 2 175/70 R13 82T
 • Суперціна
Debica Passio 2 175/70 R13 82T
Польща
2021
Артикул: 45137
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніE
Рівень шумності шини70 дБ
1059 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Купити шини Bridgestone Turanza T005 205/55 R16 91W
 • Новинка
Bridgestone Turanza T005 205/55 R16 91W
Польща
2021
Артикул: 159114
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
1789 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Bridgestone
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto UHP 2 225/50 R17 98Y XL FP
Debica Presto UHP 2 225/50 R17 98Y XL FP
Німеччина
2021
Артикул: 144644
Паливна ефективністьB
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
2144 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Continental ContiPremiumContact 6 195/65 R15 91H
 • Новинка
Continental ContiPremiumContact 6 195/65 R15 91H
Чехія
2021
Артикул: 190395
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини71 дБ
1849 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Continental
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 225/55 R17 101Y XL FR
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 225/55 R17 101Y XL FR
Румунія
2021
Артикул: 182367
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини72 дБ
2399 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Continental ContiPremiumContact 6 205/55 R16 91V
 • Новинка
Continental ContiPremiumContact 6 205/55 R16 91V
Чехія
2021
Артикул: 179765
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини71 дБ
2198 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Continental
Сертифікований представникКупити шини Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16 91V
 • Суперціна
Goodyear EfficientGrip Performance 205/55 R16 91V
Туреччина
2021
Артикул: 60561
Паливна ефективністьA
Зчеплення на мокрій поверхніC
Рівень шумності шини70 дБ
1749 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto UHP 2 225/55 R17 101Y XL FP
 • Суперціна
Debica Presto UHP 2 225/55 R17 101Y XL FP
Польща
2021
Артикул: 141167
Паливна ефективністьA
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини71 дБ
1999 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto HP2 205/55 R16 91W
 • Новинка
Debica Presto HP2 205/55 R16 91W
Франція
2021
Артикул: 201409
Паливна ефективністьB
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини70 дБ
1409 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto UHP 2 215/55 R17 98W XL FP
 • Суперціна
Debica Presto UHP 2 215/55 R17 98W XL FP
Словенія
2021
Артикул: 142386
Паливна ефективністьA
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини71 дБ
2029 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto HP2 205/55 R16 91H
 • Суперціна
Debica Presto HP2 205/55 R16 91H
Словенія
2021
Артикул: 201525
Паливна ефективністьB
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини70 дБ
1349 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Debica Passio 2 185/60 R14 82T
 • Суперціна
Debica Passio 2 185/60 R14 82T
Польща
2021
Артикул: 55134
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніC
Рівень шумності шини70 дБ
1099 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Goodyear EfficientGrip Performance 2 205/55 R16 91H
 • Суперціна
Goodyear EfficientGrip Performance 2 205/55 R16 91H
Словенія
2021
Артикул: 200977
Паливна ефективністьB
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини69 дБ
1898 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Debica Passio 2 195/65 R15 91T
 • Суперціна
Debica Passio 2 195/65 R15 91T
Польща
2021
Артикул: 55435
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніC
Рівень шумності шини71 дБ
1199 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Michelin Latitude Tour HP 215/65 R16 98H
 • Суперціна
Michelin Latitude Tour HP 215/65 R16 98H
Італія
2020
Артикул: 56348
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніC
Рівень шумності шини69 дБ
2959 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Michelin
Сертифікований представникКупити шини Goodyear EfficientGrip Performance 205/60 R16 92H
 • Суперціна
Goodyear EfficientGrip Performance 205/60 R16 92H
Польща
2021
Артикул: 60459
Паливна ефективністьA
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини69 дБ
2389 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Michelin Pilot Sport 4 225/45 R17 94Y XL
 • Суперціна
Michelin Pilot Sport 4 225/45 R17 94Y XL
Італія
2021
Артикул: 120660
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніA
Рівень шумності шини71 дБ
2549 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Michelin
Сертифікований представникКупити шини Uniroyal RainExpert 3 SUV 215/65 R16 98H FR
 • Акція
Uniroyal RainExpert 3 SUV 215/65 R16 98H FR
Португалія
2021
Артикул: 104268
2189 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Uniroyal