Сезонна гума, як відомо, має ряд ключових особливостей, які дозволяють їй витримувати навантаження в певних температурних режимах і на певних типах поверхні. Йдеться і про тип протекторного малюнка, і про склад гумової суміші. Наприклад, для теплої пори року необхідно підібрати літні шини, які дозволять отримати максимальний комфорт від керування автомобілем на сухій і мокрій трасі, в різних швидкісних режимах на будь-яких типах дорожнього покриття. Якими ж бувають шини для літа?

Особливості літньої гуми: склад компаунда, протектор і його призначення

Саме цими параметрами літня гума відрізняється від зимових моделей. Компаунд літніх комплектуючих містить спеціальні добавки, які дозволяють зберегти необхідний рівень жорсткості при високих температурах навколишнього середовища і асфальту. Крім того, формула гумової суміші розроблена таким чином, щоб шина не втрачала ключових властивостей при перепадах температур під час випадання опадів. Літні шини роблять стійкими до зносу, вони мають низький опір коченню, що дає непогану економію палива.

Протектор літньої гуми менш виразний і глибокий, ніж у зимових зразків. Тут мало ламелів, та й тип самого малюнка значно відрізняється. Проте, у комплектуючих для літа продумана дренажна система, утворена комплексів каналів і канавок. Вони швидко і ефективно виводять вологу з плями контакту, що дає можливість знизити ризик аквапланування.

Види протектора літніх шин

Виділяють кілька типів протекторного малюнка у літніх шин. У кожного з них своє призначення, особливості та переваги. Протектор літніх шин може бути:

Найчастіше зустрічається найбільш універсальний класичний симетричний протектор. Багато виробників автогуми оснащують свою продукцію саме таким типом малюнка. Він швидко і ефективно виводить вологу з плями контакту, забезпечуючи оптимальну керованість автомобіля в будь-яких погодних умовах. Високі результати продуктивності такої протектор показує і на сухій трасі. Як правило, такі шини відрізняються доступною ціною і підходять для широкого кола споживачів.

Купити літню гуму на авто можна і з направленим малюнком. Основна їхня перевага - висока курсова стійкість на мокрому асфальті навіть в період рясних опадів. Мінусом моделей з таким малюнком є ​​досить низький рівень акустичного комфорту.

На особливу увагу заслуговує асиметричний протектор. При установці таких шин слід уважно стежити, щоб зовнішня і внутрішня сторона відповідали своїм становищем, в іншому випадку покришки будуть швидко зношуватися і доставляти дискомфорт при управлінні транспортним засобом. Ця гума стане відмінним варіантом для автолюбителів, які вважають за краще швидкість і агресивний стиль водіння. Зовнішня сторона таких шин виготовлена ​​з більш жорсткого компаунда, ніж внутрішня, що дає більш впевнене пряме курсування і м'яку маневреність. Крім того, літню гуму з асиметричним протектором відрізняє розвинена дренажна система, яка миттєво очищає пляму контакту від вологи.

Низькопрофільна літня гума: плюси і мінуси

Окремо слід згадати низькопрофільні покришки. Вони відрізняються хорошою курсовою стійкістю і впевненою маневреністю. Крім того, вони практично не гріються. Для любителів швидкої їзди покупка літніх автошин з низьким профілем стане відмінним рішенням.

Справедливо буде назвати і мінуси таких моделей шин. Так, вони не завжди успішно долають дорожнє полотно низької якості, що особливо актуально для українських умов. На великій швидкості шини можуть не витримати наїзд на ями або вибоїни, що призведе не тільки до пошкодження самої автогуми, але і до деформації дисків. Таким чином, низькопрофільні шини підійдуть тільки для рівних доріг хорошої якості.

Типорозміри: на що дивитися при виборі літніх шин

Якщо ви вирішили купити літню гуму, слід пам'ятати, що вибирати її потрібно по типорозміру. Це перший і, мабуть, самий основний параметр, на який слід звернути увагу. Типорозмір включає в себе такі поняття, як:

Дізнатися типорозмір, який підходять конкретно для вашого авто, можна з інформаційних наклейок всередині салону або інструкції по експлуатації авто. Також можна проконсультуватися з фахівцями, щоб дізнатися, який саме розмір покришок потрібен для вашого авто.

Крім того, вся необхідна інформація міститься на боковинах самих покришок. Тут можна побачити відповідне маркування. Наприклад: 185 / 65R15, де 185 вказує на ширину шини в міліметрах, 65 - на відсоток висоти профілю від ширини, R свідчить про те, що перед нами радіальна шина, а 15 - це внутрішній діаметр в дюймах.

Дуже важливо купити літні шини типорозміру, який буде ідеально відповідати параметрам вашого авто і вимогам автовиробника. В іншому випадку, покришки будуть швидко зношуватися, можуть спровокувати поломку транспортного засобу або навіть аварійну ситуацію на дорозі. Найпопулярніші виробники літньої гуми

Сучасний ринок пропонує масу можливостей купити гуму літню в Україні від провідних світових брендів. Широко представлені тут європейські концерни Continental, Michelin, Pirelli. Також можна вигідно придбати шини від азіатських виробників Bridgestone, Yokohama, Hankook. Уваги заслуговують і американські компанії Goodyear, Cooper і багато інших. Всі вони займають лідируючі позиції в галузі і надають продукцію найвищої якості.

Як визначити ступінь зносу літніх шин

Як і будь-яка інша продукція, автомобільні покришки мають властивість зношуватися. І не завжди ціна літніх шин є тут визначальним фактором. Щоб зрозуміти, що протектор став непридатним, слід звернути увагу на спеціальні колірні індикатори, якими оснащені деякі моделі шин. Якщо їх немає, можна самостійно заміряти глибину протектора за допомогою лінійки. Вона повинна становити не менше 1,6 мм. Нарешті, можна відправитися в автосервіс, щоб там на спеціальному обладнанні виміряли глибину канавок і рівномірність зносу шин.

Умови зберігання літньої гуми

Асортимент літніх шин включає безліч моделей для різних погодних і дорожніх умов. Проте, жодна з них не підходить для того, щоб експлуатуватися взимку. Це пов'язано з усіма особливостями даного типу комплектуючих, зазначеними вище. Так що на час холодів шини слід правильно зберігати, щоб вони були готові до нового сезону.

В першу чергу покришки слід очистити від пилу і бруду. Далі їх необхідно просушити і упакувати в спеціалізовані чохли. Оптимально зберігати шини в підвішеному стані, або на спеціальних стелажах. В іншому випадку вони залежуються, і можуть деформуватися і заминатися. У приміщенні, де зберігається гума, має бути сухо і тепло. Якщо ви зберігаєте комплектуючі на стелажах або стопкою, раз на місяць їх потрібно перевертати.

Де міняти гуму

Літня гума в Україні найчастіше змінюється водіями самостійно. Це не самий прийнятний спосіб, оскільки він має ряд недоліків. Ось чому оптимальний варіант - звернутися до професіоналів шиномонтажу або СТО. Довіряти слід тільки перевіреним фахівцям, які гарантовано зроблять все правильно і без помилок. А водії в Києві можуть звернутися в Інфошіну!

По розміру
Ширина
Як дізнатися ширину шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 205 є значенням ширини в міліметрах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Профіль
Як дізнатися висоту профілю шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 75 є значенням висоти профілю в процентах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Діаметр
Як дізнатися діаметр шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 16 є значенням діаметра в дюймах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Скинути фільтри
По авто
Ціновий діапазон
Вкажіть ціну
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити за нові покришки?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Сезон
Виберіть сезон
Чим відрізняються шини для різних сезонів?

Зимові покришки призначені для використання при температурі повітря нижче +5 градусів за Цельсієм

Літні шини ефективні в період, коли середньодобова температура перевищує +5 градусів Цельсія

Всесезонна гума зможе забезпечити безпеку при температурах не нижче -5 градусів за Цельсієм

×
літні
Бренд
Виберіть виробника
У вас є конкретні вподобання щодо бренду?

У нас представлені товари декількох сотень торгових марок.

Вся продукція сертифікована, на неї поширюється офіційна гарантія від виробника.

Тип автомобіля
Виберіть тип авто
Вирішили підібрати шини під конкретний тип авто?

Покришки для різних видів транспортних засобів мають свої особливості, від яких залежить безпека і ходові якості.

Скористайтеся підбором по авто

В такому випадку тип транспортного засобу буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Літні шини

? Як обрати

Як підібрати шини?
1. Подивіться розмір на боковині встановленої шини. Він наведений в такому вигляді: 205/55 R16.
2. Альтернативні варіанти розмірів покришок вказані в керівництві на автомобіль, на стійці кузова, дверях водія, на кришці паливного лючка або «бардачка».
3. Скористайтеся підбирачем по авто або фільтром на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Купити шини Rosava Itegro 185/70 R14 88H
 • Суперціна
Rosava Itegro 185/70 R14 88H
Україна
2019
Артикул: 127309
880 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Com Speed 225/70 R15C 112/110R
 • Хіт продажу
Gislaved Com Speed 225/70 R15C 112/110R
Словаччина
2019
Артикул: 58421
1739 грн
Діаметр:
R15C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Купити шини Rosava TRL-501 155/70 R13 75N
 • Суперціна
Rosava TRL-501 155/70 R13 75N
Україна
2019
Артикул: 140726
569 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Zeetex CT2000 225/70 R15C 112/110S
 • Хіт продажу
Zeetex CT2000 225/70 R15C 112/110S
Китай
2018
Артикул: 146780
1337 грн 1324 грн
Діаметр:
R15C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Zeetex
Купити шини Rosava TRL-501 165/70 R13 79N
 • Суперціна
Rosava TRL-501 165/70 R13 79N
Україна
2019
Артикул: 140725
559 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Zeetex CT2000 195/70 R15C 104/102R
 • Хіт продажу
Zeetex CT2000 195/70 R15C 104/102R
Китай
2019
Артикул: 160683
1118 грн 1107 грн
Діаметр:
R15C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Zeetex
Купити шини Delinte DV2 225/70 R15C 112/110S
 • Акція
Delinte DV2 225/70 R15C 112/110S
Китай
2018
Артикул: 180062
1361 грн 1347 грн
Діаметр:
R15C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Delinte
Купити шини Rosava BC-44 195/80 R14C 106/104Q
 • Суперціна
Rosava BC-44 195/80 R14C 106/104Q
Україна
2019
Артикул: 82697
1199 грн
Діаметр:
R14C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Rosava BC-44 205/80 R14C 109/107Q
 • Суперціна
Rosava BC-44 205/80 R14C 109/107Q
Україна
2019
Артикул: 82698
1307 грн
Діаметр:
R14C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 245/45 R17 99Y XL FR
 • Хіт продажу
Gislaved Ultra Speed 245/45 R17 99Y XL FR
Словаччина
2018
Артикул: 58429
1799 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Купити шини Bridgestone Alenza 001 225/60 R18 100H
 • Хіт продажу
Bridgestone Alenza 001 225/60 R18 100H
Японія
2019
Артикул: 163278
3189 грн
Діаметр:
R18
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Bridgestone
Сертифікований представникКупити шини Continental ContiPremiumContact 6 225/50 R17 94V FR
 • Хіт продажу
Continental ContiPremiumContact 6 225/50 R17 94V FR
Португалія
2019
Артикул: 141883
2959 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Continental
Сертифікований представникКупити шини Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV 255/50 R19 103W MO FP
 • Суперціна
Goodyear Eagle F1 Asymmetric SUV 255/50 R19 103W MO FP
США
2016
Артикул: 105638
3998 грн
Діаметр:
R19
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Купити шини Zeetex SU1000 285/60 R18 120H
 • Хіт продажу
Zeetex SU1000 285/60 R18 120H
Індонезія
2019
Артикул: 127286
2309 грн 2286 грн
Діаметр:
R18
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Zeetex
Сертифікований представникКупити шини Uniroyal Rain Sport 3 255/45 R18 103Y XL
 • Суперціна
Uniroyal Rain Sport 3 255/45 R18 103Y XL
Німеччина
2019
Артикул: 104072
3298 грн
Діаметр:
R18
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Uniroyal
Сертифікований представникКупити шини Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 SUV 285/40 R21 109Y XL AO FP
 • Суперціна
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 SUV 285/40 R21 109Y XL AO FP
Німеччина
2019
Артикул: 123673
6589 грн
Діаметр:
R21
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 205/55 R17 95V XL
 • Хіт продажу
Gislaved Ultra Speed 205/55 R17 95V XL
Франція
2018
Артикул: 125119
1959 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Goodyear Eagle LS2 225/50 R17 94H AO ISI
 • Суперціна
Goodyear Eagle LS2 225/50 R17 94H AO ISI
Німеччина
2019
Артикул: 104264
2209 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Continental ContiEcoContact 5 225/50 R17 94V
 • Хіт продажу
Continental ContiEcoContact 5 225/50 R17 94V
Франція
2019
Артикул: 57974
2998 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Continental
Сертифікований представникКупити шини Continental ContiPremiumContact 6 235/65 R19 109W
 • Хіт продажу
Continental ContiPremiumContact 6 235/65 R19 109W
Словаччина
2018
Артикул: 147497
4398 грн
Діаметр:
R19
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Continental
Сертифікований представникКупити шини Goodyear EfficientGrip SUV 275/60 R20 115H
 • Суперціна
Goodyear EfficientGrip SUV 275/60 R20 115H
Німеччина
2019
Артикул: 124331
5549 грн
Діаметр:
R20
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Continental ContiSportContact 5P 285/45 R21 109Y FR MO
 • Хіт продажу
Continental ContiSportContact 5P 285/45 R21 109Y FR MO
Чехія
2018
Артикул: 108869
7198 грн
Діаметр:
R21
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Continental
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto UHP 205/50 R17 93W XL FP
 • Суперціна
Debica Presto UHP 205/50 R17 93W XL FP
Франція
2016
Артикул: 104193
1349 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Купити шини Kumho Ecsta PS91 245/40 R18 97Y XL
 • Суперціна
Kumho Ecsta PS91 245/40 R18 97Y XL
Корея
2018
Артикул: 174440
2114 грн
Діаметр:
R18
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Kumho/Zetum