Сезонна гума, як відомо, має ряд ключових особливостей, які дозволяють їй витримувати навантаження в певних температурних режимах і на певних типах поверхні. Йдеться і про тип протекторного малюнка, і про склад гумової суміші. Наприклад, для теплої пори року необхідно підібрати літні шини, які дозволять отримати максимальний комфорт від керування автомобілем на сухій і мокрій трасі, в різних швидкісних режимах на будь-яких типах дорожнього покриття. Якими ж бувають шини для літа?

Особливості літньої гуми: склад компаунда, протектор і його призначення

Саме цими параметрами літня гума відрізняється від зимових моделей. Компаунд літніх комплектуючих містить спеціальні добавки, які дозволяють зберегти необхідний рівень жорсткості при високих температурах навколишнього середовища і асфальту. Крім того, формула гумової суміші розроблена таким чином, щоб шина не втрачала ключових властивостей при перепадах температур під час випадання опадів. Літні шини роблять стійкими до зносу, вони мають низький опір коченню, що дає непогану економію палива.

Протектор літньої гуми менш виразний і глибокий, ніж у зимових зразків. Тут мало ламелів, та й тип самого малюнка значно відрізняється. Проте, у комплектуючих для літа продумана дренажна система, утворена комплексів каналів і канавок. Вони швидко і ефективно виводять вологу з плями контакту, що дає можливість знизити ризик аквапланування.

Види протектора літніх шин

Виділяють кілька типів протекторного малюнка у літніх шин. У кожного з них своє призначення, особливості та переваги. Протектор літніх шин може бути:

Найчастіше зустрічається найбільш універсальний класичний симетричний протектор. Багато виробників автогуми оснащують свою продукцію саме таким типом малюнка. Він швидко і ефективно виводить вологу з плями контакту, забезпечуючи оптимальну керованість автомобіля в будь-яких погодних умовах. Високі результати продуктивності такої протектор показує і на сухій трасі. Як правило, такі шини відрізняються доступною ціною і підходять для широкого кола споживачів.

Купити літню гуму на авто можна і з направленим малюнком. Основна їхня перевага - висока курсова стійкість на мокрому асфальті навіть в період рясних опадів. Мінусом моделей з таким малюнком є ​​досить низький рівень акустичного комфорту.

На особливу увагу заслуговує асиметричний протектор. При установці таких шин слід уважно стежити, щоб зовнішня і внутрішня сторона відповідали своїм становищем, в іншому випадку покришки будуть швидко зношуватися і доставляти дискомфорт при управлінні транспортним засобом. Ця гума стане відмінним варіантом для автолюбителів, які вважають за краще швидкість і агресивний стиль водіння. Зовнішня сторона таких шин виготовлена ​​з більш жорсткого компаунда, ніж внутрішня, що дає більш впевнене пряме курсування і м'яку маневреність. Крім того, літню гуму з асиметричним протектором відрізняє розвинена дренажна система, яка миттєво очищає пляму контакту від вологи.

Низькопрофільна літня гума: плюси і мінуси

Окремо слід згадати низькопрофільні покришки. Вони відрізняються хорошою курсовою стійкістю і впевненою маневреністю. Крім того, вони практично не гріються. Для любителів швидкої їзди покупка літніх автошин з низьким профілем стане відмінним рішенням.

Справедливо буде назвати і мінуси таких моделей шин. Так, вони не завжди успішно долають дорожнє полотно низької якості, що особливо актуально для українських умов. На великій швидкості шини можуть не витримати наїзд на ями або вибоїни, що призведе не тільки до пошкодження самої автогуми, але і до деформації дисків. Таким чином, низькопрофільні шини підійдуть тільки для рівних доріг хорошої якості.

Типорозміри: на що дивитися при виборі літніх шин

Якщо ви вирішили купити літню гуму, слід пам'ятати, що вибирати її потрібно по типорозміру. Це перший і, мабуть, самий основний параметр, на який слід звернути увагу. Типорозмір включає в себе такі поняття, як:

Дізнатися типорозмір, який підходять конкретно для вашого авто, можна з інформаційних наклейок всередині салону або інструкції по експлуатації авто. Також можна проконсультуватися з фахівцями, щоб дізнатися, який саме розмір покришок потрібен для вашого авто.

Крім того, вся необхідна інформація міститься на боковинах самих покришок. Тут можна побачити відповідне маркування. Наприклад: 185 / 65R15, де 185 вказує на ширину шини в міліметрах, 65 - на відсоток висоти профілю від ширини, R свідчить про те, що перед нами радіальна шина, а 15 - це внутрішній діаметр в дюймах.

Дуже важливо купити літні шини типорозміру, який буде ідеально відповідати параметрам вашого авто і вимогам автовиробника. В іншому випадку, покришки будуть швидко зношуватися, можуть спровокувати поломку транспортного засобу або навіть аварійну ситуацію на дорозі. Найпопулярніші виробники літньої гуми

Сучасний ринок пропонує масу можливостей купити гуму літню в Україні від провідних світових брендів. Широко представлені тут європейські концерни Continental, Michelin, Pirelli. Також можна вигідно придбати шини від азіатських виробників Bridgestone, Yokohama, Hankook. Уваги заслуговують і американські компанії Goodyear, Cooper і багато інших. Всі вони займають лідируючі позиції в галузі і надають продукцію найвищої якості.

Як визначити ступінь зносу літніх шин

Як і будь-яка інша продукція, автомобільні покришки мають властивість зношуватися. І не завжди ціна літніх шин є тут визначальним фактором. Щоб зрозуміти, що протектор став непридатним, слід звернути увагу на спеціальні колірні індикатори, якими оснащені деякі моделі шин. Якщо їх немає, можна самостійно заміряти глибину протектора за допомогою лінійки. Вона повинна становити не менше 1,6 мм. Нарешті, можна відправитися в автосервіс, щоб там на спеціальному обладнанні виміряли глибину канавок і рівномірність зносу шин.

Умови зберігання літньої гуми

Асортимент літніх шин включає безліч моделей для різних погодних і дорожніх умов. Проте, жодна з них не підходить для того, щоб експлуатуватися взимку. Це пов'язано з усіма особливостями даного типу комплектуючих, зазначеними вище. Так що на час холодів шини слід правильно зберігати, щоб вони були готові до нового сезону.

В першу чергу покришки слід очистити від пилу і бруду. Далі їх необхідно просушити і упакувати в спеціалізовані чохли. Оптимально зберігати шини в підвішеному стані, або на спеціальних стелажах. В іншому випадку вони залежуються, і можуть деформуватися і заминатися. У приміщенні, де зберігається гума, має бути сухо і тепло. Якщо ви зберігаєте комплектуючі на стелажах або стопкою, раз на місяць їх потрібно перевертати.

Де міняти гуму

Літня гума в Україні найчастіше змінюється водіями самостійно. Це не самий прийнятний спосіб, оскільки він має ряд недоліків. Ось чому оптимальний варіант - звернутися до професіоналів шиномонтажу або СТО. Довіряти слід тільки перевіреним фахівцям, які гарантовано зроблять все правильно і без помилок. А водії в Києві можуть звернутися в Інфошіну!

✔️ Популярні типорозміри літніх шин

Найпопулярніші типорозміри літніх шин 205/55 R16195/65 R15185/65 R14215/65 R16175/70 R13

✔️ Популярні діаметри літніх шин

Найпопулярніші діаметри літніх шин R13R14R15R16R17R18R19

✔️ Популярні бренди літніх шин

ТОП-5 популярних брендів літніх шин MichelinContinentalGoodyearNokianBridgestone
По розміру
Ширина
Виберіть ширину
Популярні
Всі
Як дізнатися ширину шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 205 є значенням ширини в міліметрах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Профіль
Виберіть профіль
Популярні
Всі
Як дізнатися висоту профілю шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 75 є значенням висоти профілю в процентах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Діаметр
Виберіть діаметр
Популярні
Всі
Як дізнатися діаметр шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 16 є значенням діаметра в дюймах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Скинути фільтри
По авто
Ціна
Вкажіть ціну
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити за нові покришки?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Сезон
Виберіть сезон
Чим відрізняються шини для різних сезонів?

Зимові покришки призначені для використання при температурі повітря нижче +5 градусів за Цельсієм

Літні шини ефективні в період, коли середньодобова температура перевищує +5 градусів Цельсія

Всесезонна гума зможе забезпечити безпеку при температурах не нижче -5 градусів за Цельсієм

×
літні
Бренд
Виберіть виробника
У вас є конкретні вподобання щодо бренду?

У нас представлені товари декількох сотень торгових марок.

Вся продукція сертифікована, на неї поширюється офіційна гарантія від виробника.

Тип автомобіля
Вирішили підібрати шини під конкретний тип авто?

Покришки для різних видів транспортних засобів мають свої особливості, від яких залежить безпека і ходові якості.

Скористайтеся підбором по авто

В такому випадку тип транспортного засобу буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Літні шини

? Як обрати

Як підібрати шини?
1. Подивіться розмір на боковині встановленої шини. Він наведений в такому вигляді: 205/55 R16.
2. Альтернативні варіанти розмірів покришок вказані в керівництві на автомобіль, на стійці кузова, дверях водія, на кришці паливного лючка або «бардачка».
3. Скористайтеся підбирачем по авто або фільтром на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Купити шини Premiorri Solazo 175/70 R13 82H
Premiorri Solazo 175/70 R13 82H
Україна
2021
Артикул: 54928
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини72 дБ
639 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Rosava Itegro 175/70 R13 82H
Rosava Itegro 175/70 R13 82H
Україна
Артикул: 127311
673 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Premiorri Solazo 195/65 R15 91H
Premiorri Solazo 195/65 R15 91H
Україна
2020
Артикул: 55476
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
809 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Premiorri Solazo 185/65 R14 86H
Premiorri Solazo 185/65 R14 86H
Україна
2020
Артикул: 61017
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини70 дБ
726 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Rosava Itegro 195/65 R15 91H
Rosava Itegro 195/65 R15 91H
Україна
Артикул: 105875
875 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Белшина Бел-253 175/70 R13 82T
Белшина Бел-253 175/70 R13 82T
Білорусь
Артикул: 87402
780 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Белшина
Купити шини Premiorri Solazo 175/65 R14 82H
Premiorri Solazo 175/65 R14 82H
Україна
2021
Артикул: 60798
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
649 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Rosava Itegro 175/65 R14 82H
Rosava Itegro 175/65 R14 82H
Україна
Артикул: 130911
650 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Rosava Itegro 185/65 R14 86H
Rosava Itegro 185/65 R14 86H
Україна
Артикул: 132263
725 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Сертифікований представникКупити шини Barum Bravuris 5HM 195/65 R15 91T
Barum Bravuris 5HM 195/65 R15 91T
Німеччина
2020
Артикул: 180382
Паливна ефективністьC
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
1322 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Barum
Купити шини Белшина Бел-264 Artmotion 175/65 R14 82H
Белшина Бел-264 Artmotion 175/65 R14 82H
Білорусь
Артикул: 101521
760 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Белшина
Купити шини Rosava Itegro 185/65 R15 88H
Rosava Itegro 185/65 R15 88H
Україна
2020
Артикул: 121129
775 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Premiorri Solazo S Plus 195/65 R15 95V
Premiorri Solazo S Plus 195/65 R15 95V
Україна
2021
Артикул: 186001
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніC
Рівень шумності шини71 дБ
859 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Premiorri Solazo 215/65 R16 98H
Premiorri Solazo 215/65 R16 98H
Україна
Артикул: 60745
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
1112 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Rosava BC-11 175/70 R13 82T
Rosava BC-11 175/70 R13 82T
Україна
Артикул: 60039
645 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Rosava Itegro 185/60 R14 82H
Rosava Itegro 185/60 R14 82H
Україна
2020
Артикул: 132262
665 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Premiorri Solazo 205/60 R16 92V
Premiorri Solazo 205/60 R16 92V
Україна
Артикул: 56006
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
997 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Rosava Itegro 175/70 R14 84H
Rosava Itegro 175/70 R14 84H
Україна
Артикул: 127310
720 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Rosava Itegro 185/70 R14 88H
Rosava Itegro 185/70 R14 88H
Україна
2020
Артикул: 127309
760 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Белшина Бел-261 195/65 R15 91H
Белшина Бел-261 195/65 R15 91H
Білорусь
Артикул: 89041
1058 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Белшина
Купити шини Rosava BC-11 155/70 R13 75T
Rosava BC-11 155/70 R13 75T
Україна
Артикул: 60034
750 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Rosava
Купити шини Premiorri Solazo 185/60 R14 82H
Premiorri Solazo 185/60 R14 82H
Україна
2020
Артикул: 55189
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
700 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Купити шини Premiorri Solazo 205/55 R16 91V
Premiorri Solazo 205/55 R16 91V
Україна
Артикул: 55972
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніB
Рівень шумності шини71 дБ
903 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Premiorri
Сертифікований представникКупити шини Barum Brillantis 2 185/65 R14 86T
Barum Brillantis 2 185/65 R14 86T
Румунія
2019
Артикул: 55211
Паливна ефективністьE
Зчеплення на мокрій поверхніC
Рівень шумності шини70 дБ
1288 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Barum