Сезонна гума, як відомо, має ряд ключових особливостей, які дозволяють їй витримувати навантаження в певних температурних режимах і на певних типах поверхні. Йдеться і про тип протекторного малюнка, і про склад гумової суміші. Наприклад, для теплої пори року необхідно підібрати літні шини, які дозволять отримати максимальний комфорт від керування автомобілем на сухій і мокрій трасі, в різних швидкісних режимах на будь-яких типах дорожнього покриття. Якими ж бувають шини для літа?

Особливості літньої гуми: склад компаунда, протектор і його призначення

Саме цими параметрами літня гума відрізняється від зимових моделей. Компаунд літніх комплектуючих містить спеціальні добавки, які дозволяють зберегти необхідний рівень жорсткості при високих температурах навколишнього середовища і асфальту. Крім того, формула гумової суміші розроблена таким чином, щоб шина не втрачала ключових властивостей при перепадах температур під час випадання опадів. Літні шини роблять стійкими до зносу, вони мають низький опір коченню, що дає непогану економію палива.

Протектор літньої гуми менш виразний і глибокий, ніж у зимових зразків. Тут мало ламелів, та й тип самого малюнка значно відрізняється. Проте, у комплектуючих для літа продумана дренажна система, утворена комплексів каналів і канавок. Вони швидко і ефективно виводять вологу з плями контакту, що дає можливість знизити ризик аквапланування.

Види протектора літніх шин

Виділяють кілька типів протекторного малюнка у літніх шин. У кожного з них своє призначення, особливості та переваги. Протектор літніх шин може бути:

Найчастіше зустрічається найбільш універсальний класичний симетричний протектор. Багато виробників автогуми оснащують свою продукцію саме таким типом малюнка. Він швидко і ефективно виводить вологу з плями контакту, забезпечуючи оптимальну керованість автомобіля в будь-яких погодних умовах. Високі результати продуктивності такої протектор показує і на сухій трасі. Як правило, такі шини відрізняються доступною ціною і підходять для широкого кола споживачів.

Купити літню гуму на авто можна і з направленим малюнком. Основна їхня перевага - висока курсова стійкість на мокрому асфальті навіть в період рясних опадів. Мінусом моделей з таким малюнком є ​​досить низький рівень акустичного комфорту.

На особливу увагу заслуговує асиметричний протектор. При установці таких шин слід уважно стежити, щоб зовнішня і внутрішня сторона відповідали своїм становищем, в іншому випадку покришки будуть швидко зношуватися і доставляти дискомфорт при управлінні транспортним засобом. Ця гума стане відмінним варіантом для автолюбителів, які вважають за краще швидкість і агресивний стиль водіння. Зовнішня сторона таких шин виготовлена ​​з більш жорсткого компаунда, ніж внутрішня, що дає більш впевнене пряме курсування і м'яку маневреність. Крім того, літню гуму з асиметричним протектором відрізняє розвинена дренажна система, яка миттєво очищає пляму контакту від вологи.

Низькопрофільна літня гума: плюси і мінуси

Окремо слід згадати низькопрофільні покришки. Вони відрізняються хорошою курсовою стійкістю і впевненою маневреністю. Крім того, вони практично не гріються. Для любителів швидкої їзди покупка літніх автошин з низьким профілем стане відмінним рішенням.

Справедливо буде назвати і мінуси таких моделей шин. Так, вони не завжди успішно долають дорожнє полотно низької якості, що особливо актуально для українських умов. На великій швидкості шини можуть не витримати наїзд на ями або вибоїни, що призведе не тільки до пошкодження самої автогуми, але і до деформації дисків. Таким чином, низькопрофільні шини підійдуть тільки для рівних доріг хорошої якості.

Типорозміри: на що дивитися при виборі літніх шин

Якщо ви вирішили купити літню гуму, слід пам'ятати, що вибирати її потрібно по типорозміру. Це перший і, мабуть, самий основний параметр, на який слід звернути увагу. Типорозмір включає в себе такі поняття, як:

Дізнатися типорозмір, який підходять конкретно для вашого авто, можна з інформаційних наклейок всередині салону або інструкції по експлуатації авто. Також можна проконсультуватися з фахівцями, щоб дізнатися, який саме розмір покришок потрібен для вашого авто.

Крім того, вся необхідна інформація міститься на боковинах самих покришок. Тут можна побачити відповідне маркування. Наприклад: 185 / 65R15, де 185 вказує на ширину шини в міліметрах, 65 - на відсоток висоти профілю від ширини, R свідчить про те, що перед нами радіальна шина, а 15 - це внутрішній діаметр в дюймах.

Дуже важливо купити літні шини типорозміру, який буде ідеально відповідати параметрам вашого авто і вимогам автовиробника. В іншому випадку, покришки будуть швидко зношуватися, можуть спровокувати поломку транспортного засобу або навіть аварійну ситуацію на дорозі. Найпопулярніші виробники літньої гуми

Сучасний ринок пропонує масу можливостей купити гуму літню в Україні від провідних світових брендів. Широко представлені тут європейські концерни Continental, Michelin, Pirelli. Також можна вигідно придбати шини від азіатських виробників Bridgestone, Yokohama, Hankook. Уваги заслуговують і американські компанії Goodyear, Cooper і багато інших. Всі вони займають лідируючі позиції в галузі і надають продукцію найвищої якості.

Як визначити ступінь зносу літніх шин

Як і будь-яка інша продукція, автомобільні покришки мають властивість зношуватися. І не завжди ціна літніх шин є тут визначальним фактором. Щоб зрозуміти, що протектор став непридатним, слід звернути увагу на спеціальні колірні індикатори, якими оснащені деякі моделі шин. Якщо їх немає, можна самостійно заміряти глибину протектора за допомогою лінійки. Вона повинна становити не менше 1,6 мм. Нарешті, можна відправитися в автосервіс, щоб там на спеціальному обладнанні виміряли глибину канавок і рівномірність зносу шин.

Умови зберігання літньої гуми

Асортимент літніх шин включає безліч моделей для різних погодних і дорожніх умов. Проте, жодна з них не підходить для того, щоб експлуатуватися взимку. Це пов'язано з усіма особливостями даного типу комплектуючих, зазначеними вище. Так що на час холодів шини слід правильно зберігати, щоб вони були готові до нового сезону.

В першу чергу покришки слід очистити від пилу і бруду. Далі їх необхідно просушити і упакувати в спеціалізовані чохли. Оптимально зберігати шини в підвішеному стані, або на спеціальних стелажах. В іншому випадку вони залежуються, і можуть деформуватися і заминатися. У приміщенні, де зберігається гума, має бути сухо і тепло. Якщо ви зберігаєте комплектуючі на стелажах або стопкою, раз на місяць їх потрібно перевертати.

Де міняти гуму

Літня гума в Україні найчастіше змінюється водіями самостійно. Це не самий прийнятний спосіб, оскільки він має ряд недоліків. Ось чому оптимальний варіант - звернутися до професіоналів шиномонтажу або СТО. Довіряти слід тільки перевіреним фахівцям, які гарантовано зроблять все правильно і без помилок. А водії в Києві можуть звернутися в Інфошіну!

✔️ Популярні типорозміри літніх шин

Найпопулярніші типорозміри літніх шин 205/55 R16195/65 R15185/65 R14215/65 R16175/70 R13

✔️ Популярні діаметри літніх шин

Найпопулярніші діаметри літніх шин R13R14R15R16R17R18R19

✔️ Популярні бренди літніх шин

ТОП-5 популярних брендів літніх шин MichelinContinentalGoodyearNokianBridgestone
По розміру
Ширина
Виберіть ширину
Популярні
Всі
Як дізнатися ширину шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 205 є значенням ширини в міліметрах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Профіль
Виберіть профіль
Популярні
Всі
Як дізнатися висоту профілю шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 75 є значенням висоти профілю в процентах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Діаметр
Виберіть діаметр
Популярні
Всі
Як дізнатися діаметр шини?

Подивіться маркування на вже встановлених шинах або в керівництві до авто.

Розмір вказано так: 205/75 R16 91T, тут 16 є значенням діаметра в дюймах.

Скористайтеся підбором по авто

У цьому випадку відповідний типорозмір шин буде визначено автоматично.

Скинути фільтри
По авто
Ціновий діапазон
Вкажіть ціну
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити за нові покришки?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Сезон
Виберіть сезон
Чим відрізняються шини для різних сезонів?

Зимові покришки призначені для використання при температурі повітря нижче +5 градусів за Цельсієм

Літні шини ефективні в період, коли середньодобова температура перевищує +5 градусів Цельсія

Всесезонна гума зможе забезпечити безпеку при температурах не нижче -5 градусів за Цельсієм

×
літні
Бренд
Виберіть виробника
У вас є конкретні вподобання щодо бренду?

У нас представлені товари декількох сотень торгових марок.

Вся продукція сертифікована, на неї поширюється офіційна гарантія від виробника.

Тип автомобіля
Виберіть тип авто
Вирішили підібрати шини під конкретний тип авто?

Покришки для різних видів транспортних засобів мають свої особливості, від яких залежить безпека і ходові якості.

Скористайтеся підбором по авто

В такому випадку тип транспортного засобу буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Літні шини

? Як обрати

Як підібрати шини?
1. Подивіться розмір на боковині встановленої шини. Він наведений в такому вигляді: 205/55 R16.
2. Альтернативні варіанти розмірів покришок вказані в керівництві на автомобіль, на стійці кузова, дверях водія, на кришці паливного лючка або «бардачка».
3. Скористайтеся підбирачем по авто або фільтром на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 205/55 R16 91V
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 205/55 R16 91V
Португалія
2020
Артикул: 163711
1199 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Barum Brillantis 2 175/70 R13 82T
 • Хіт продажу
Barum Brillantis 2 175/70 R13 82T
Румунія
2019
Артикул: 54942
879 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Barum
Сертифицированный представительКупити шини Michelin Primacy 4 205/55 R16 91W
 • Хіт продажу
Michelin Primacy 4 205/55 R16 91W
Польща
2020
Артикул: 159320
1729 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Michelin
Сертифікований представникКупити шини Fulda EcoControl 185/65 R14 86T
 • Суперціна
Fulda EcoControl 185/65 R14 86T
Артикул: 54018
1046 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Fulda
Сертифицированный представительКупити шини Michelin Primacy 4 205/55 R16 91V S1
 • Хіт продажу
Michelin Primacy 4 205/55 R16 91V S1
Росія
2019
Артикул: 158562
1609 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Michelin
Сертифицированный представительКупити шини Michelin Primacy 4 195/65 R15 91V
 • Хіт продажу
Michelin Primacy 4 195/65 R15 91V
Польща
2020
Артикул: 182905
1389 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковой
Сезон:
літні
Бренд:
Michelin
Сертифікований представникКупити шини Kelly UHP 205/55 R16 91W
 • Хіт продажу
Kelly UHP 205/55 R16 91W
Словенія
2019
Артикул: 165062
1077 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Kelly
Сертифікований представникКупити шини Barum Brillantis 2 185/60 R14 82T
 • Хіт продажу
Barum Brillantis 2 185/60 R14 82T
Чехія
2020
Артикул: 55253
929 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Barum
Сертифікований представникКупити шини Barum Brillantis 2 175/65 R14 82T
 • Хіт продажу
Barum Brillantis 2 175/65 R14 82T
Словаччина
2020
Артикул: 55120
899 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Barum
Сертифікований представникКупити шини Debica Passio 2 175/70 R13 82T
 • Хіт продажу
Debica Passio 2 175/70 R13 82T
Польща
2020
Артикул: 45137
839 грн
Діаметр:
R13
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 185/65 R15 88T
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 185/65 R15 88T
Німеччина
2020
Артикул: 183018
1179 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковой
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto HP2 195/65 R15 91H
 • Новинка
Debica Presto HP2 195/65 R15 91H
Польща
2020
Артикул: 201407
969 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Com Speed 225/70 R15C 112/110R
 • Акція
Gislaved Com Speed 225/70 R15C 112/110R
Словаччина
2020
Артикул: 58421
1969 грн
Діаметр:
R15C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Debica Presto HP2 205/55 R16 91V
 • Новинка
Debica Presto HP2 205/55 R16 91V
Словенія
2020
Артикул: 201408
1099 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Fulda EcoControl HP2 195/65 R15 91H
 • Новинка
Fulda EcoControl HP2 195/65 R15 91H
Артикул: 201999
1161 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Fulda
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 205/60 R16 92H
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 205/60 R16 92H
Німеччина
2020
Артикул: 182360
1489 грн
Діаметр:
R16
Тип Т/З:
легковой
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 225/50 R17 98Y XL FR
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 225/50 R17 98Y XL FR
Німеччина
2020
Артикул: 182368
1789 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковой
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Debica Passio 2 185/60 R14 82T
 • Суперціна
Debica Passio 2 185/60 R14 82T
Польща
2020
Артикул: 55134
839 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Debica
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Ultra Speed 2 225/55 R17 101Y XL FR
 • Новинка
Gislaved Ultra Speed 2 225/55 R17 101Y XL FR
Румунія
2020
Артикул: 182367
1739 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
легковой
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Gislaved Com Speed 215/65 R16C 109/107R
 • Хіт продажу
Gislaved Com Speed 215/65 R16C 109/107R
Румунія
2020
Артикул: 82666
2089 грн
Діаметр:
R16C
Тип Т/З:
легковантажний
Сезон:
літні
Бренд:
Gislaved
Сертифікований представникКупити шини Goodyear EfficientGrip SUV 225/65 R17 102H FP
 • Новинка
Goodyear EfficientGrip SUV 225/65 R17 102H FP
Німеччина
2020
Артикул: 60112
2589 грн
Діаметр:
R17
Тип Т/З:
позашляховик
Сезон:
літні
Бренд:
Goodyear
Сертифікований представникКупити шини Barum Cargo OR56 195/70 R15 97T Reinforced
 • Хіт продажу
Barum Cargo OR56 195/70 R15 97T Reinforced
Чехія
2020
Артикул: 57513
1309 грн
Діаметр:
R15
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Barum
Сертифікований представникКупити шини Kelly HP 185/60 R14 82H
 • Хіт продажу
Kelly HP 185/60 R14 82H
Польща
2020
Артикул: 55179
859 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Kelly
Сертифікований представникКупити шини Kelly HP 185/65 R14 86H
 • Хіт продажу
Kelly HP 185/65 R14 86H
Польща
2020
Артикул: 53907
909 грн
Діаметр:
R14
Тип Т/З:
легковий
Сезон:
літні
Бренд:
Kelly