Універсальне масло: склад, характеристики, рекомендації з вибору

Підбираючи масло для конкретного типу автомобільного движка, слід розуміти, що не кожна масляна суміш підійде для догляду і за бензиновим, і за дизельним мотором. Фактично, для кожного виду двигуна потрібно масло з конкретним набором присадок. У той час як для звичайного автовласника це не є великою проблемою, для тих, хто розпоряджається цілим автопарком, означає зростання витрат на обслуговування авто. Універсальне масло допоможе спростити догляд за великим парком, де присутні вантажні та легкові автомобілі, автобуси і спецтехніка.

Які масла називають універсальними і чому

За рахунок спеціального складу подібні масляні суміші підходять практично для будь-яких моторів.

Потрібно відзначити, що основа в усіх видах масел однакова: синтетична, напівсинтетична або мінеральна. Відмінності полягають тільки в присадках і активних компонентах. У складі універсальних масел пакет присадок продуманий настільки, що прекрасно справляється з процесами, що проходять як в моторах на бензині, так і в дизельних агрегатах.

Фахівці рекомендують міняти універсальне масло не рідше, ніж через кожні 4 тис. км пробігу. Це актуально для України, так як тут простежується тенденція використання низькоякісного дизеля. При цьому, в європейських країнах ця цифра трохи інша - 5-6 тис. км пробігу. Це пов'язано з тим, що при використанні масла з універсальними властивостями з'являється окис, яка шкодить двигуну і може прискорити його знос.

У тому випадку, коли автомобіліст не впевнений в якості палива, йому, можливо, варто перейти на дизельне масло. Воно містить високоефективні присадки і компоненти, які призначені для нейтралізації подібних процесів.

Перш ніж купити масло універсальне, варто розібратися з маркуванням таких сумішей. Масла, які надходять в США, Канаду і Мексику, сертифікують за стандартом ACEA. Вони отримують подвійне маркування з такими ж категоріями, що і дизельні або бензинові масла (S і C). На упаковці універсальних сумішей можна побачити символи SF / CC, SG / CD, SJ / SF-4 та інші.

Але тут зазначені початкові літери дозволяють встановити пріоритетне використання олії для того чи іншого типу мотора.

Купити олію універсальну легко можна як в звичайному магазині, так і в інтернеті з адресною доставкою або до найближчого пункту видачі.

 

Фільтри
В` язкість
ВИБЕРІТЬ в`язкість

Є три параметра густини: SAE, API, ACEA.

За SAE виділяють три види - зимові (мають маркування W на каністрі), літні і всесезонні. Зимові діляться на шість класів: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W, де цифра означає температуру, при якій потрібно використовувати масло. Літні масла мають 5 класів за температурним режимом - від 20 до 60. Всесезонні об`єднують характеристики зимових і літніх.

За API масла класифікуються за експлуатаційними властивостями двигуна: для бензинових, енергозберігаючих і дизельних.

За ACEA виділяють типи масел за видом транспортного засобу.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Призначення
ВИБЕРІТЬ Призначення

Виділяють моторні та трансмісійні масла.

Моторне використовується при змазуванні тертьових елементів і застосовується на передньопривідних і задньопривідних автомобілях, мостах, а так само для гідропідсилювача керма і в коробці передач.

Трансмісійне масло має підвищену в`язкість, використовується для коробок передач, роздавальних коробок, головних передач провідних мостів, зубчастих і ланцюгових передач всіх видів. Його не можна змішувати з моторним.

При виборі масла слід орієнтуватися на рекомендації автовиробника.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

×
Універсальне масло
Бренд
ВИБЕРІТЬ ВИРОБНИКА
У вас є конкретні вподобання щодо бренду?

У нас представлені товари багатьох торгових марок.

Вся продукція сертифікована, на неї поширюється офіційна гарантія від виробника.

Ємність
Виберіть ємність
Норма витрати автомастила

Будь-який мотор (і бензиновий, і дизельний) потребує мастильної рідини, яка уповільнює знос контактуючих деталей. Масла можуть бути різними за складом і характеристикам, тому так важливо підібрати мастило, яке підходить для конкретного типу транспортного засобу.

Скільки масла купити

Більшість двигунів легкових автомобілів споживають близько 100-200 мл автомастила за кожні - 15-20 тис. км. При цьому, разова доза заливки в мотор об'ємом 1,8-2,5 л повинна становити близько 3,5 л. Це актуально для вітчизняних авто. У двигуни іномарок заливають більше мастила - близько 4,3 л.

Заміна масла повинна проводитися регулярно через рівні проміжки часу. Для зручності автовласників масла продаються в різних по ємності каністрах: від бутлів менше 1 л до цистерн на 200 л.

Специфікація ACEA
Специфікація API
Специфікація API
Особливості специфікації API

За стандартом API все автомастила розділені на три категорії:

  • мастила для бензинових двигунів;
  • рідини для моторів на дизелі;
  • масла, що дозволяють економніше використовувати бензин.

Про приналежність мастила до тієї чи іншої категорії можна судити по маркуванню. Мастила першої групи позначені буквою S, другої - літерою С, третьої - буквами ЕС.
Крім того, на етикетках можуть бути приведені індекси, які мають вигляд SM, SH, SG. Це вказівка ​​якості мастила - чим далі друга буква від початку алфавіту, тим більш високі експлуатаційні характеристики має масло.
Також існують універсальні мастила, які підходять для різних типів авто (на бензинових і дизельних моторах). Вони маркуються двома літерами S/С.

Ціна
ВКАЖІТЬ ЦІНУ
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Тип двигуна
ВИБЕРІТЬ тип двигуна

За типом двигуна розрізняють масла по API для бензинових (маркування S), дизельних (маркування C) і універсальні. Так, масло з маркуванням API SN / CJ - універсальне для бензинових і дизельних двигунів.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Тип основи масла
ВИБЕРІТЬ Тип основи масла

Масла виготовляють на синтетичный, напівсинтетичній і мінеральній основі.

Синтетичне - для всіх типів двигунів, відмінно працює в будь-яких температурних режимах, довго служить. Напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних двигунів, підходить для холодів, не розшаровується. Мінеральне - для карбюраторних двигунів, використовується в поєднанні з присадками.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Універсальні масла

? Як обрати
  1. Підбирайте масло по типу двигуна і за хімічним складом. Мінеральне підійде для авто з карбюраторним двигуном, напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних. Синтетичне масло є універсальним і підійде для двигуна будь-якого типу.
  2. Важлива в`язкість масла, від якої залежить рівень перегріву двигуна. Для літнього періоду підійде більш густе, взимку - з меншим ступенем в`язкості, найкраще - мінеральне або синтетичне.
  3. Враховуйте марку автомобіля при виборі масла.
  4. Скористайтеся системою фільтрів на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Купити масло Mobil Agri Super 15W-40 (20л)
Mobil Agri Super 15W-40 (20л)
Артикул: 171335
2044 грн
В'язкість:
15W-40
Місткість:
20 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Мінеральне
Бренд:
Mobil
Купити масло Mobil Agri Extra 10W-40 (20л)
Mobil Agri Extra 10W-40 (20л)
Артикул: 171345
2602 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
20 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil