Автомобільні масла для трансмісій і різних видів двигунів

Існує досить багато видів автомобільних масел, які призначені для виконання певних функцій в тому чи іншому типі двигуна внутрішнього згоряння. Також в каталозі інтернет магазину автомастил представлені засоби для трансмісій. Придбати їх можна з доставкою в будь-яке місто.

Щоб підібрати і купити автомобільні масла, які напевно підійдуть вашому автомобілю, слід вивчити рекомендації автовиробника. Однак іноді рекомендовані характеристики являють собою не точні значення, а деякий діапазон, що включає кілька параметрів. Як же вибрати автомастила в такому випадку? Щоб зорієнтуватися в широкому асортименті автомобільних масел, варто розібратися в їх різновидах і навчитися читати маркування.

Як вибрати автомобільні масла в Україні: класифікація масел для ДВЗ

Першою ознакою, за якою фахівці поділяють масла, це їх основа:

 1. Синтетичними називають масла, основу яких складають синтезовані хімічним методом речовини. Вони мають напис «Fully Synthetic» на упаковці і мають властивість захищати і очищати двигун. Крім того, вони відмінно поєднуються з різноманітними присадками. Масла з такою основою не схильні до застигання при похолоданні (в певному температурному діапазоні) і прекрасно зберігають свої характеристики в спеку.
 2. Напівсинтетичні масла являють собою щось середнє між синтетичними і мінеральними. Такі автомастила (ціна їх нижче, ніж вартість «синтетики») поєднують в собі характеристики цих двох видів матеріалів, але фактично, це мінеральна основа, присмачена безліччю присадок. На їх упаковці можна знайти напис ( «Semi-Synthetic»).
 3. Мінеральні ( «Mineral») масла - це речовини на мінеральній основі, яку отримують при перегонці нафти. Багато автовласників відзначають, що властивості цих масел істотно поступаються синтетичним аналогам. До недоліків відносять нестійку роботу при підвищенні температури і застигання в мороз. Крім того, через реакції з повітрям (закипання) в двигуні накопичуються осадові речовини (шлаки).

Перед тим, як відправитися в магазин автомастил, варто також дізнатися, на які категорії поділяються масла за типом силових агрегатів. Масла бувають:

Не менш важливим є вміння розрізняти масла по в'язкісно-температурним властивостям.

Детальніше про різні види автомастил

Незважаючи на те, що загальноприйнята класифікація залежно від сфери застосування включає тільки три позиції (дизельне, бензинове і турбоване масло), існують і різні підгрупи. Багато в чому це пов'язано з тим, що автовиробники стали використовувати двигуни з турбонаддувом. В результаті, здійснюється продаж автомастил з різними складами і присадками, які сприяють збереженню працездатності масел в моторах з конкретним видом палива. Завданням подібних присадок стає запобігання застиганняюі спінювання в турбо-моторах.

Щоб купити автомасла для бензинового мотора, слід вибирати продукт, маркований літерою S ( «Service»), а для дизельних призначені масла з позначкою С ( «Commercial»). Якщо в маркуванні дизельного масла вказана цифра 2 або 4, то цей продукт призначений для дво- або чотиритактного мотора.

Для застосування в бензинових і дизельних двигунах можна купити автомастила універсального типу, класифікація таких продуктів має вигляд SF / CC, SG / CD.

В'язкість і стійкість до перепадів температур має істотний вплив на вибір моторного масла.

Існує кілька стандартів, які регламентують густоту автомастила. Один з найбільш поширених - SAE, який вказує, при якій температурі масло працює найкраще. Згідно з цим стандартом, позначення масла включає набір цифр і букв. Наприклад, масло 10W-40 призначене для холодної пори року (W-зима), його не слід використовувати при температурі, менше -10 градусів, а також в спеку +40 градусів. Порушення рекомендацій щодо нижнього і верхнього температурного порогу може призвести до втрати корисних властивостей масла.

Для літнього сезону призначені автомастила (ціна їх не набагато відрізняється від вартості зимових сумішей) без додаткового буквеного маркування, наприклад, позначення SAE 30, де 30 - це максимально допустима температура.

За стандартом API масляні суміші розрізняються залежно від експлуатаційних властивостей двигуна (бензинові, енергозберігаючі, дизельні), а по системі ACEA масла класифіковані за типом двигунів з урахуванням видів транспортних засобів.

Якщо ж ви прийшли в магазин автомастил за сумішшю для трансмісії, то варто знати про два види таких масел:

Ці масла призначені для змащення різних з'єднань, які присутні як в ручних коробках, так і в АКПП. Хороша трансмісійна рідина може бути використана для догляду за механізмами рульового управління, провідними мостами і роздаточними коробками.

 

Фільтри
В` язкість

Є три параметра густини: SAE, API, ACEA.

За SAE виділяють три види - зимові (мають маркування W на каністрі), літні і всесезонні. Зимові діляться на шість класів: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W, де цифра означає температуру, при якій потрібно використовувати масло. Літні масла мають 5 класів за температурним режимом - від 20 до 60. Всесезонні об`єднують характеристики зимових і літніх.

За API масла класифікуються за експлуатаційними властивостями двигуна: для бензинових, енергозберігаючих і дизельних.

За ACEA виділяють типи масел за видом транспортного засобу.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Призначення

Виділяють моторні та трансмісійні масла.

Моторне використовується при змазуванні тертьових елементів і застосовується на передньопривідних і задньопривідних автомобілях, мостах, а так само для гідропідсилювача керма і в коробці передач.

Трансмісійне масло має підвищену в`язкість, використовується для коробок передач, роздавальних коробок, головних передач провідних мостів, зубчастих і ланцюгових передач всіх видів. Його не можна змішувати з моторним.

При виборі масла слід орієнтуватися на рекомендації автовиробника.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Бренд
Ємність
Норма витрати автомастила

Будь-який мотор (і бензиновий, і дизельний) потребує мастильної рідини, яка уповільнює знос контактуючих деталей. Масла можуть бути різними за складом і характеристикам, тому так важливо підібрати мастило, яке підходить для конкретного типу транспортного засобу.

Скільки масла купити

Більшість двигунів легкових автомобілів споживають близько 100-200 мл автомастила за кожні - 15-20 тис. км. При цьому, разова доза заливки в мотор об'ємом 1,8-2,5 л повинна становити близько 3,5 л. Це актуально для вітчизняних авто. У двигуни іномарок заливають більше мастила - близько 4,3 л.

Заміна масла повинна проводитися регулярно через рівні проміжки часу. Для зручності автовласників масла продаються в різних по ємності каністрах: від бутлів менше 1 л до цистерн на 200 л.

Специфікація ACEA
Класифікація масел по стандарту ACEA

Щоб правильно підібрати мастильну рідину для конкретного типу транспорту, потрібно вміти читати маркування на упаковці масла.
Згідно зі специфікацією ACEA (європейський стандарт), всі мастила розділені на групи:

 1. Для легкових авто, мікроавтобусів, фургонів, невеликих вантажівок.
 2. Матеріали з каталізаторами (відновлюють відпрацьовані гази).
 3. Для моторів на дизелі, які інтенсивно використовуються.

Крім того, існує поділ на 3 класи. Масла першого класу маркують буквами А / В, другого - С, третього - Е. Ці мастила призначені для бензинових двигунів, високофорсованих моторів (бензинові та дизельні) і для дизельних двигунів відповідно.

Специфікація API
Особливості специфікації API

За стандартом API все автомастила розділені на три категорії:

 • мастила для бензинових двигунів;
 • рідини для моторів на дизелі;
 • масла, що дозволяють економніше використовувати бензин.

Про приналежність мастила до тієї чи іншої категорії можна судити по маркуванню. Мастила першої групи позначені буквою S, другої - літерою С, третьої - буквами ЕС.
Крім того, на етикетках можуть бути приведені індекси, які мають вигляд SM, SH, SG. Це вказівка ​​якості мастила - чим далі друга буква від початку алфавіту, тим більш високі експлуатаційні характеристики має масло.
Також існують універсальні мастила, які підходять для різних типів авто (на бензинових і дизельних моторах). Вони маркуються двома літерами S/С.

Ціна
ВКАЖІТЬ ЦІНУ
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Тип двигуна

За типом двигуна розрізняють масла по API для бензинових (маркування S), дизельних (маркування C) і універсальні. Так, масло з маркуванням API SN / CJ - універсальне для бензинових і дизельних двигунів.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Тип основи масла

Масла виготовляють на синтетичный, напівсинтетичній і мінеральній основі.

Синтетичне - для всіх типів двигунів, відмінно працює в будь-яких температурних режимах, довго служить. Напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних двигунів, підходить для холодів, не розшаровується. Мінеральне - для карбюраторних двигунів, використовується в поєднанні з присадками.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Масла

? Як обрати
 1. Підбирайте масло по типу двигуна і за хімічним складом. Мінеральне підійде для авто з карбюраторним двигуном, напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних. Синтетичне масло є універсальним і підійде для двигуна будь-якого типу.
 2. Важлива в`язкість масла, від якої залежить рівень перегріву двигуна. Для літнього періоду підійде більш густе, взимку - з меншим ступенем в`язкості, найкраще - мінеральне або синтетичне.
 3. Враховуйте марку автомобіля при виборі масла.
 4. Скористайтеся системою фільтрів на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Купити масло Mobil Super 3000 X1 5W-40 (4л)
Mobil Super 3000 X1 5W-40 (4л)
Артикул: 166958
920 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло General Motors Dexos2 5W-30 (5л)
General Motors Dexos2 5W-30 (5л)
Артикул: 172933
2 оцінки
831 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
General Motors
Купити масло General Motors Dexos2 5W-30 (4л)
General Motors Dexos2 5W-30 (4л)
Артикул: 172934
2 оцінки
769 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
General Motors
Купити масло Ford Formula F 5W-30 (5л)
Ford Formula F 5W-30 (5л)
Артикул: 172929
1 оцінка
1163 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Ford
Купити масло General Motors 10W-40 (5л)
General Motors 10W-40 (5л)
Артикул: 172950
1 оцінка
700 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
General Motors
Купити масло IDEMITSU 5W-30 SN/GF-5 (4л)
IDEMITSU 5W-30 SN/GF-5 (4л)
Артикул: 174537
7 оцінок
813 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
IDEMITSU
Купити масло Aral Blue Tronic 10W-40 (4л)
Aral Blue Tronic 10W-40 (4л)
Німеччина
Артикул: 171820
1 оцінка
701 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло ELF Evolution 700 STI 10W-40 (5л)
ELF Evolution 700 STI 10W-40 (5л)
Артикул: 172182
1 оцінка
752 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Mobil Delvac MX Extra 10W-40 (20л)
Mobil Delvac MX Extra 10W-40 (20л)
Артикул: 171351
1 оцінка
2545 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
20 л
Тип двигуна:
Дизель,Турбодизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло Subaru Motor Oil SN 5W-30 (4л)
Subaru Motor Oil SN 5W-30 (4л)
Артикул: 172945
1 оцінка
1289 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Subaru
Купити масло Mobil Ultra 10W-40 (4л)
Mobil Ultra 10W-40 (4л)
Артикул: 171085
516 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло Toyota ATF WS (4л)
Toyota ATF WS (4л)
Артикул: 175900
1 оцінка
1185 грн
В'язкість:
ATF
Місткість:
4 л
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Toyota
Купити масло Aral HighTronic M 5W-40 (4л)
Aral HighTronic M 5W-40 (4л)
Німеччина
Артикул: 172171
908 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло Elbrus Нигрол (1л)
Elbrus Нигрол (1л)
Артикул: 174525
1 оцінка
232 грн
В'язкість:
140
Місткість:
1 л
Тип основи масла:
Мінеральне
Бренд:
Elbrus
Купити масло Mobil Super 2000 X1 10W-40 (4л)
Mobil Super 2000 X1 10W-40 (4л)
Артикул: 170478
1 оцінка
620 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло ELF Evolution 700 STI 10W-40 (4л)
ELF Evolution 700 STI 10W-40 (4л)
Артикул: 172181
1 оцінка
634 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Eni I-Sint 5W-40 (4л)
Eni I-Sint 5W-40 (4л)
Артикул: 172974
1 оцінка
672 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Eni
Купити масло Nissan Motor Oil 5W-40 (5л)
Nissan Motor Oil 5W-40 (5л)
Артикул: 172937
1 оцінка
855 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Турбодизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Nissan
Купити масло Aral HighTronic F 5W-30 (4л)
Aral HighTronic F 5W-30 (4л)
Німеччина
Артикул: 172194
1 оцінка
912 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло Castrol Magnatec 5W-40 A3/B4 (4л)
Castrol Magnatec 5W-40 A3/B4 (4л)
Артикул: 171262
920 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Castrol
Купити масло Castrol Edge LL 5W-30 (5л)
Castrol Edge LL 5W-30 (5л)
Артикул: 172966
2 оцінки
1494 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Castrol
Купити масло Mobil ATF 3309 (1л)
Mobil ATF 3309 (1л)
Артикул: 171360
1 оцінка
377 грн
В'язкість:
ATF
Місткість:
1 л
Тип основи масла:
Мінеральне
Бренд:
Mobil
Купити масло Shell Helix HX7 10W-40 (4л)
Shell Helix HX7 10W-40 (4л)
Артикул: 171808
1 оцінка
675 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Shell
Купити масло Total Quartz INEO ECS 5W-30 (4л)
Total Quartz INEO ECS 5W-30 (4л)
Артикул: 172874
1 оцінка
856 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Total