Автомобільні моторні масла: види, призначення, рекомендації по вибору

Правильно підібране і якісне моторне масло має таке ж значення, як хороший бензин. Тому при проходженні техобслуговування ремонтники приділяють пильну увагу підбору і заміні масла. Фактично, саме автомасло для двигуна допомагає йому (двигуну) працювати краще і довше.

Головним завданням моторних масел стає формування масляної плівки на поверхні деталей, що труться. Таким чином, зводиться до мінімуму стирання і деформація цих елементів двигуна, а значить, деталі відмінно функціонують протягом тривалого часу. Однак відповідальність за вибір і своєчасну заміну масла лежить, все ж, на автовласнику. Тому йому необхідно розбиратися в видах і способах застосування мастильних сумішей. Сьогодні купити моторне масло в Україні можна як в звичайних магазинах, так і на інтернет-порталах з доставкою.

Яким буває моторне масло

За типом основи масла можуть бути:

Перший вид (синтетичне автомасло для двигуна) багато експертів називають найкращим вибором для будь-якого автомобіля. У порівнянні з іншими типами масел, синтетичні можуть працювати при дуже низьких температурах і не так гостро реагують на спеку (не чутливі до перегріву). Також вони мають більш тривалий термін експлуатації і меншу в'язкість.

Головним же недоліком стає вартість: купити масло для двигуна на синтетичній основі може далеко не кожен водій.

Напівсинтетичні масла - це мінеральне масло, насичене різними присадками синтетичного походження. Така суміш істотно дешевше чистої синтетики, але і за властивостями поступається їй. Однак є золотою серединою з гідними характеристиками і прийнятною вартістю. Купити моторне масло такого типу обирає більшість автомобілістів.

Самим недорогим з усіх стає мінеральне масло. Його виробляють з речовин, які утворюються при обробці нафти. Це тягуче масло, яке найкраще підходить транспортним засобам, які пройшли більше 150 тис. км.

До недоліків мінеральних масел варто віднести їх недовговічність: експерти рекомендують міняти таке мастило при проходженні кожних 9-10 тис. км. Ще одним мінусом виступає низька опірність перегріву.

Існує ще один тип масляних сумішей: промивні масла. Вони збагачені різними промивальним присадками і застосовуються тоді, коли потрібно не просто замінити основне масло, але також змінити його тип. Промивні масла заливають всього один раз, а потім утилізують.

Дизельне і бензинове моторне масло

Залежно від того, для яких моторів призначене масло, воно може бути дизельним або бензиновим.

У згоді з американським інститутом нафти «API», вони маркуються таким чином:

В європейських країнах поширена інша система маркування: «ACEA», введена асоціацією європейських виробників. Вона також передбачає наявність основної літери (A, B, E) і цифр (1, 2, 3, 4,5). Тут буквами позначений тип мотора, а цифрами - якість масла. Чим вище цифра, тим більше повні експлуатаційні характеристики отримує масло.

В'язкість масел

Незважаючи на те, що зазначена вище інформація дуже важлива, тільки на її підставі не вийде вибрати і купити масло для двигуна моторне. Необхідно ще врахувати ступінь густоти суміші або її в'язкість.

Для літнього періоду фахівці рекомендують застосовувати більш густі масла, які здатні зберегти свої властивості в спеку. Але при їзді в холодну пору року такі суміші швидко густішають, тому потрібні інші, зимові.

Сезонність легко встановити за інформацією на етикетці: напис SAE (30, 40 або 50) говорить про те, що цю суміш можна використовувати при температурі від 0 до +30, +45 або +50 відповідно.

У той же час, на каністрах з менш густим, не в'язким маслом можна побачити напис SAE (0, 5, 10, 15 або 20) W. Це означає, що такі масла підходять для зимової погоди з температурою повітря 10-40, 10- 35, 5-25, 0-20 нижче нуля або від +15 до -15 відповідно.

Для любителів універсальних рішень існують всесезонні масла з помірною густотою. Вони маркуються символами SAE 5W-40, 5W-30, 10W-30, 10W-40,15W-40 або 20W-50. Це означає, що такі суміші залишаються працездатними в діапазонах температур від +35 до -30, від +30 до -35, від +30 до -30, від +35 до -30, від +40 до -20 або від +45 до -15 відповідно.

 

Фільтри
В` язкість

Є три параметра густини: SAE, API, ACEA.

За SAE виділяють три види - зимові (мають маркування W на каністрі), літні і всесезонні. Зимові діляться на шість класів: 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W, де цифра означає температуру, при якій потрібно використовувати масло. Літні масла мають 5 класів за температурним режимом - від 20 до 60. Всесезонні об`єднують характеристики зимових і літніх.

За API масла класифікуються за експлуатаційними властивостями двигуна: для бензинових, енергозберігаючих і дизельних.

За ACEA виділяють типи масел за видом транспортного засобу.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Призначення
ВИБЕРІТЬ Призначення

Виділяють моторні та трансмісійні масла.

Моторне використовується при змазуванні тертьових елементів і застосовується на передньопривідних і задньопривідних автомобілях, мостах, а так само для гідропідсилювача керма і в коробці передач.

Трансмісійне масло має підвищену в`язкість, використовується для коробок передач, роздавальних коробок, головних передач провідних мостів, зубчастих і ланцюгових передач всіх видів. Його не можна змішувати з моторним.

При виборі масла слід орієнтуватися на рекомендації автовиробника.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

×
Моторні мастила
Бренд
Ємність
Норма витрати автомастила

Будь-який мотор (і бензиновий, і дизельний) потребує мастильної рідини, яка уповільнює знос контактуючих деталей. Масла можуть бути різними за складом і характеристикам, тому так важливо підібрати мастило, яке підходить для конкретного типу транспортного засобу.

Скільки масла купити

Більшість двигунів легкових автомобілів споживають близько 100-200 мл автомастила за кожні - 15-20 тис. км. При цьому, разова доза заливки в мотор об'ємом 1,8-2,5 л повинна становити близько 3,5 л. Це актуально для вітчизняних авто. У двигуни іномарок заливають більше мастила - близько 4,3 л.

Заміна масла повинна проводитися регулярно через рівні проміжки часу. Для зручності автовласників масла продаються в різних по ємності каністрах: від бутлів менше 1 л до цистерн на 200 л.

Специфікація ACEA
Класифікація масел по стандарту ACEA

Щоб правильно підібрати мастильну рідину для конкретного типу транспорту, потрібно вміти читати маркування на упаковці масла.
Згідно зі специфікацією ACEA (європейський стандарт), всі мастила розділені на групи:

  1. Для легкових авто, мікроавтобусів, фургонів, невеликих вантажівок.
  2. Матеріали з каталізаторами (відновлюють відпрацьовані гази).
  3. Для моторів на дизелі, які інтенсивно використовуються.

Крім того, існує поділ на 3 класи. Масла першого класу маркують буквами А / В, другого - С, третього - Е. Ці мастила призначені для бензинових двигунів, високофорсованих моторів (бензинові та дизельні) і для дизельних двигунів відповідно.

Специфікація API
Особливості специфікації API

За стандартом API все автомастила розділені на три категорії:

  • мастила для бензинових двигунів;
  • рідини для моторів на дизелі;
  • масла, що дозволяють економніше використовувати бензин.

Про приналежність мастила до тієї чи іншої категорії можна судити по маркуванню. Мастила першої групи позначені буквою S, другої - літерою С, третьої - буквами ЕС.
Крім того, на етикетках можуть бути приведені індекси, які мають вигляд SM, SH, SG. Це вказівка ​​якості мастила - чим далі друга буква від початку алфавіту, тим більш високі експлуатаційні характеристики має масло.
Також існують універсальні мастила, які підходять для різних типів авто (на бензинових і дизельних моторах). Вони маркуються двома літерами S/С.

Ціна
ВКАЖІТЬ ЦІНУ
Від:
до:
Точно знаєте, скільки готові заплатити?

Задайте цей параметр за допомогою двох «повзунків» і побачите варіанти які підходять.

Тип двигуна

За типом двигуна розрізняють масла по API для бензинових (маркування S), дизельних (маркування C) і універсальні. Так, масло з маркуванням API SN / CJ - універсальне для бензинових і дизельних двигунів.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Тип основи масла
ВИБЕРІТЬ Тип основи масла

Масла виготовляють на синтетичный, напівсинтетичній і мінеральній основі.

Синтетичне - для всіх типів двигунів, відмінно працює в будь-яких температурних режимах, довго служить. Напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних двигунів, підходить для холодів, не розшаровується. Мінеральне - для карбюраторних двигунів, використовується в поєднанні з присадками.

Скористайтеся системою фільтрів. В такому випадку тип масла буде визначено автоматично.

Скинути фільтри

Масла

? Як обрати
  1. Підбирайте масло по типу двигуна і за хімічним складом. Мінеральне підійде для авто з карбюраторним двигуном, напівсинтетичне - для карбюраторних і інжекторних. Синтетичне масло є універсальним і підійде для двигуна будь-якого типу.
  2. Важлива в`язкість масла, від якої залежить рівень перегріву двигуна. Для літнього періоду підійде більш густе, взимку - з меншим ступенем в`язкості, найкраще - мінеральне або синтетичне.
  3. Враховуйте марку автомобіля при виборі масла.
  4. Скористайтеся системою фільтрів на нашому сайті.

Товарів з цим набором фільтрів не знайдено. Для скидання фільтрів, будь ласка натисніть "Скинути фільтри" і спробуйте задати інші параметри.

Купити масло Mobil Super 3000 X1 5W-40 (4л)
Mobil Super 3000 X1 5W-40 (4л)
Артикул: 166958
1074 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло General Motors Dexos2 5W-30 (5л)
General Motors Dexos2 5W-30 (5л)
Артикул: 172933
2 оцінки
1081 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
General Motors
Купити масло General Motors 10W-40 (5л)
General Motors 10W-40 (5л)
Артикул: 172950
1 оцінка
808 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
General Motors
Купити масло ELF Evolution 700 STI 10W-40 (5л)
ELF Evolution 700 STI 10W-40 (5л)
Артикул: 172182
1 оцінка
882 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Mobil Delvac MX Extra 10W-40 (20л)
Mobil Delvac MX Extra 10W-40 (20л)
Артикул: 171351
1 оцінка
3032 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
20 л
Тип двигуна:
Дизель,Турбодизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло Mobil Ultra 10W-40 (4л)
Mobil Ultra 10W-40 (4л)
Артикул: 171085
577 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло Subaru Motor Oil SN 5W-30 (4л)
Subaru Motor Oil SN 5W-30 (4л)
Артикул: 172945
1 оцінка
1777 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Subaru
Купити масло Aral HighTronic M 5W-40 (4л)
Aral HighTronic M 5W-40 (4л)
Німеччина
Артикул: 172171
1119 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло ELF Evolution 700 STI 10W-40 (4л)
ELF Evolution 700 STI 10W-40 (4л)
Артикул: 172181
1 оцінка
773 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Mobil Super 2000 X1 10W-40 (4л)
Mobil Super 2000 X1 10W-40 (4л)
Артикул: 170478
1 оцінка
777 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло Total Quartz INEO ECS 5W-30 (4л)
Total Quartz INEO ECS 5W-30 (4л)
Артикул: 172874
1 оцінка
1029 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Total
Купити масло Nissan Motor Oil 5W-40 (5л)
Nissan Motor Oil 5W-40 (5л)
Артикул: 172937
1 оцінка
1033 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Турбодизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Nissan
Купити масло Shell Helix HX8 5W-40 (4л)
Shell Helix HX8 5W-40 (4л)
Артикул: 171814
1 оцінка
878 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Shell
Купити масло Shell Helix HX7 10W-40 (4л)
Shell Helix HX7 10W-40 (4л)
Артикул: 171808
1 оцінка
950 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Shell
Купити масло Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30 (5л)
Elf Evolution Full-Tech FE 5W-30 (5л)
Артикул: 176817
1 оцінка
1431 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Mobil Delvac XHP Extra 10W-40 (4л)
Mobil Delvac XHP Extra 10W-40 (4л)
Артикул: 171104
1 оцінка
887 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло ELF Evolution 900 SXR 5W-40 (4л)
ELF Evolution 900 SXR 5W-40 (4л)
Артикул: 172191
1 оцінка
951 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
4 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Aral Blue Tronic 10W-40 (5л)
Aral Blue Tronic 10W-40 (5л)
Німеччина
Артикул: 172158
1 оцінка
1004 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло Aral HighTronic 5W-40 (5л)
Aral HighTronic 5W-40 (5л)
Німеччина
Артикул: 172163
1 оцінка
1398 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло Aral Blue Tronic 10W-40 (20л)
Aral Blue Tronic 10W-40 (20л)
Німеччина
Артикул: 172159
1 оцінка
3464 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
20 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
Aral
Купити масло ELF Evolution 700 STI 10W-40 (1л)
ELF Evolution 700 STI 10W-40 (1л)
Артикул: 173389
1 оцінка
370 грн
В'язкість:
10W-40
Місткість:
1 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Напівсинтетичне
Бренд:
ELF
Купити масло Nissan SN Strong Save X 5W-30 (1л)
Nissan SN Strong Save X 5W-30 (1л)
Артикул: 172939
1 оцінка
520 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
1 л
Тип двигуна:
Дизель,Турбодизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Nissan
Купити масло Mobil 1 ESP Formula 5W-30 (1л)
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 (1л)
Артикул: 171089
1 оцінка
528 грн
В'язкість:
5W-30
Місткість:
1 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Mobil
Купити масло Total Quartz INEO MC3 5W-40 (5л)
Total Quartz INEO MC3 5W-40 (5л)
Артикул: 179706
1 оцінка
1093 грн
В'язкість:
5w-40
Місткість:
5 л
Тип двигуна:
Дизель,Бензин
Тип основи масла:
Синтетичне
Бренд:
Total