Пусто
Коли зміна типорозміру шин обґрунтована?
Дивитися всі Новини

Коли зміна типорозміру шин обґрунтована?

Багато водіїв вважають за краще періодично міняти розмір шин. Зміна типорозміру автомобільних покришок може бути обумовлене сезонністю, міркуваннями зручності або іншими чинниками. Але слід пам'ятати про те, що після заміни шини мають бути максимально близькі до параметрів, які рекомендує виробник.

Причини і наслідки зміни розміру

Один з найважливіших чинників, які впливають на вирішення водіїв встановити шини іншого розміру, – зміна пір року. Саме у зв'язку з яскраво вираженою сезонністю одні і ті ж шини можуть проявляти себе абсолютно по-різному. Літні шини зручніші і практичні, якщо вони ширші і нижчі. Ширші покришки дозволяють зберігати хороше зчеплення на сухій дорозі і збільшують швидкість реакції автомобіля на дії рулюючи. А в зимовий період, у тому числі на слизькій дорозі, практичні вузькі покришки з вищим профілем. Вони ж краще за себе проявляють на поворотах і часто значно економічніше з позиції витрати палива.

Значну зміну розміру покришок надає певний вплив на функціональність автомобіля і якість руху. Це може привести до некоректного відображення свідчень спідометра. Ще один можливий наслідок такої заміни – зниження тягових і гальмівних властивостей транспортного засобу, що у свою чергу негативно впливає на комфорт і безпеку руху. Водій повинен брати до уваги, що нові шини іншого розміру можуть привести до зниження динаміки розгону і збільшенню витрати палива. Зазнає зміни і індекс навантаження машини.

Некоректно підібрані покришки можуть привести до збоїв в роботі автомобільних електронних систем.

Як правильно міняти типорозмір покришок?

У більшості випадків зниження функціональних характеристик автомобіля і коліс  виникає при неправильному підборі розміру покришок. Тому необхідно дотримуватися декілька правив.  Найважливіша вимога, на якій наполягають виробники шин, – при зміні розміру підбирати виріб з параметрами, максимально близькими до заводських. Будь-який типорозмір, що виходить за межі рекомендацій компанії-виробника, вважається непідходящим. Вибираючи конкретні марки покришок, варто віддавати перевагу тим компаніям, які рекомендує виробник.

Параметри, рекомендовані розробником, можна знайти в інструкції з експлуатації. Інколи ця інформація вказується на внутрішній стороні дверець водія. Допомогти в рішенні цього питання можуть також в центрі технічного обслуговування.

Вирішивши змінити покришки на гуму іншого типорозміру, варто переконатися, що це не зробить негативного впливу на механічні властивості або габарити авто.

Найважливіша властивість нових шин – відповідність їх параметрів діаметру і ширині обода колісного диска. Ще один важливий параметр – достатня кількість простору в місці установки колеса. Якщо в зимовий період планується використання ланцюгів протиковзання, необхідний додатковий простір. У будь-якому випадку автомобільні і шинні виробники не рекомендують змінювати розмірність гуми за відсутності необхідності такої заміни. Якщо в цьому є потреба, не варто відступати від рекомендацій заводу-виробника.

01 квітня 2019 р.