Коли варто переходити на літню гуму?
Дивитися всі Новини

Коли варто переходити на літню гуму?

Перші теплі дні наводять автомобілістів на думку про перехід на літню гуму. Проте раннє потепління не завжди означає прихід справжньої весни. Тому питання, коли переходити на літні шини, стає актуальним з самого початку березня.

Чому важливо вчасно замінити гуму?

Зимові шини функціональні і зручні, але виключно в період морозів і засніжених доріг. Якщо своєчасно не замінити їх відповідними літніми покришками, водій ризикує значно втратити в керованості, зносостійкості і паливній економічності.

Зимові покришки розраховані на рух на засніженій або обмерзлій поверхні дороги. Відповідно склад гуми, конструкція покришок і малюнок протектора створюються з урахуванням цих умов. Перед шинами літнього призначення стоять інші завдання: вони мають бути максимально легкими, стійкими, забезпечувати баланс і маневреність, а також мати захист від перегрівання при високих температурах. Літні шини містять значно менше каучуку, що дозволяє виробам краще функціонувати в жарку погоду.

Якщо не дотримуватися рекомендованого графіку заміни шин є ризик зниження функціональності гуми і швидшого її зношування. Так, якщо на літо не замінити гуму, зимові покришки до закінчення сезону можуть виявитися непридатними. Для шипованої гуми їзда по сухому асфальту особливо шкідлива: за короткий проміжок часу є ризик втрати великої кількості шпильок. Показники шуму також перевищують норму, якщо використати зимові покришки не в сезон.

Коли краще міняти гуму?

Закон не передбачає конкретних термінів, в які необхідно встановлювати на автомобіль літній комплект. У нім вказується тільки, що гума повинна відповідати сезону. Тому слід передусім орієнтуватися на кліматичні і погодні умови, які з року в рік можуть відрізнятися.

Основний принцип, по якому робиться заміна шин на літні, - середньодобова температура. Цей показник може несуттєво відрізнятися в різних випадках. Так, якщо зимова гума нешипована, варто дочекатися, поки припиняться нічні заморозки, а постійний показник денної температури досягне показника у 10 градусів. Якщо зимові покришки з шпильками, рекомендують робити їх заміну дещо раніше, оскільки вони не розраховані на рух по сухій дорозі і швидко втрачають свою функціональність.

В середньому кращий період для установки літніх покришок на більшій території країни доводиться на кінець березня - початок квітня. Заздалегідь варто вивчити прогноз погоди, щоб переконатися, що заморозки не передбачаються.

Деякі водії вважають за краще в перехідний період використати всесезонні покришки, розраховані на демісезонну погоду. Проте це означає додаткові витрати на шиномонтаж і купівлю гуми.

Плануючи установку торішніх літніх покришок , необхідно переконатися, що вони ще придатні для використання впродовж цілого сезону. Якщо гума вже занадто зношена, вона стає небезпечною. У такому разі краще віддати перевагу новим покришкам. Гарантовано відповісти на питання, чи можна використати старі шини, можуть фахівці після проведення спеціальної експертизи.

06 березня 2019 р.