Результати тестів шин для активних драйверів
Дивитися всі Новини

Результати тестів шин для активних драйверів

Літо – самий час насолодитися швидкісною їздою. Любителів спортивного стилю водіння не зупиняє навіть збільшення цін на паливо. Але для отримання динамічності на дорозі потрібна відповідна автогума. Саме тому авторитетно видання АвтоЦентр провело тести низькопрофільних шин типорозміру 225/45 с посадковим діаметром 17 дюймів. Для цього було відібрано 8 моделей популярних брендів різних цінових категорій.

Результати експертизи

Найкращі результати під час випробовування показали шини Nokian Hakka Black, набравши найбільшу кількість балів (8,7). Вони продемонстрували найкращу керованість на вологій дорозі, а також відмінне зчеплення за будь-яких погодних умов. Ця новинка сезону літо-2018 дуже швидко реагує на повороти керма та має скорочений гальмівний шлях як на сухому, так і на мокрому асфальті.

Разом із нею у переможцях опинилися літні покришки Continental PremiumContact 6 (8,7 балів). Ця модель демонструє миттєві та дуже точні реакції на команди керма. Вона не втрачає керованості навіть на мокрому покритті. Окрім того під час тестування шина показала легкість виконування маневрів та швидке гальмування.

Досить непогані результати в моделі Goodyear EfficientGrip Performance (7,8 балів). Її експлуатаційні характеристики збалансовані та стабільні, незалежно від погодних умов. Також ця шина показала найнижчий опір коченню, тому є економічною. Недалеко від неї «уїхала» покришка Fulda SportControl 2 з результатом 7,7 балів. Вона демонструє високу стійкість до аквапланування та паливну економічність, але програє конкуренткам за курсовою стійкістю.

У колі «середнячків» тесту опинилися шини Nexen NFera SU1 (6,4 бали). Вони швидко очищуються від води на мокрій дорозі, а на сухій не дуже швидко реагують на команди керма. До того ж ця модель програє конкуренткам за динамічністю. Слідом за нею йде покришка Barum Bravuris 3 (6,3 бали), яка демонструє досить середні збалансовані характеристики. Вана важко набирає швидкість та легко маневрує. Але при поворотах на сухому асфальті нерідко зривається у занос. Замикає це коло модель Tigar Syneris з результатом 6,2 бали. Вона впевнено почувається на сухому асфальті, демонструючи середні гальмівні властивості та керованість. А ось на мокрій дорозі стає вже не такою передбачуваною.

Серед аутсайдерів тесту опишилася автогума Accelera PHI, яка взагалі не показала ніяких позитивних результатів й набрала 4,7 балів. А соь недоліків в неї виловилося достатньо: погана керованість на сухому асфальті, нездатність швидко гальмувати, непередбачувана поведінка під час поворотів. Тому її експерти АвтоЦентру не рекомендують взагалі.

Висновки

Якщо зіставити результати, які показали покришки, з їх цінами, то найкращими за цим співвідношенням можна назвати Goodyear EfficientGrip Performance, Continental PremiumContact 6 та Fulda SportControl 2. Вони у тесті отримують 5 «зірочок». Також рекомендована трохи дорожча модель Nokian Hakka Black 2, якій через високу ціну присудили 4 «зірки». Придбати ці шини на вигідних умовах можна у інтернет-магазині Інфошина.

18 квітня 2018 р.