У Michelin з'явилася лінійка паливозберігаючих шин
Дивитися всі Новини

У Michelin з'явилася лінійка паливозберігаючих шин

Французький бренд Michelin виводить на ринок нову лінійку вантажних шин, розроблених спеціально з метою зниження експлуатаційних витрат і підвищення рентабельності роботи автомобіля. Шини Michelin X Multi Energy призначені для регіональних великовантажних перевезень. Проведені дослідження новинок вже підтвердили ефективність цієї розробки, яка забезпечується застосуванням ряду інноваційних технологій.

Michelin X Multi Energy: головні причини і передумови розробки лінійки

Відомий французький бренд Michelin розширює свій асортимент вантажних шин інноваційною лінійкою паливнозберігаючих покришок . Основною передумовою для розробки гуми з функцією збереження палива стала необхідність оптимізації витрат компаній, що займаються вантажоперевезеннями. Згідно із статистичними даними, рентабельність таких підприємств істотно знижується унаслідок високих транспортних витрат. Так, близько 30% із загальних витрат на обслуговування великовантажного транспорту доводиться на паливні витрати. Оптимізувати цю статтю витрат можна, у тому числі використовуючи спеціалізовані економні шини. Так, тільки поліпшивши показники опору кочення, можна добитися економії палива до 30 відсотків.

Поява лінійки спеціалізованих покришок, за повідомленнями розробників Michelin, сприятиме щорічній економії до 5 тонн палива з кожного великовантажного транспортного засобу.

Характеристики і технології

З технічного погляду підвищення паливної економії нових шин в цих моделях досягається завдяки використанню декількох інноваційних технологій, що належать розробникам Michelin. Перша вживана технологія - Infinicoil. Вона полягає в застосуванні сталевого троса завдовжки до 400м, який намотується по колу і ширині каркаса покришки. Роль цього елементу - в підтримці стабільного геометричного положення шини і понизити її деформацію у результаті високих навантажень.

Друга використовувана технологія - Regenion, полягає в застосуванні спеціального дизайну протектора, спрямованого на компенсацію зниження зчіпних властивостей, яке зазвичай відбувається зі збільшенням зносу гуми.

Третя інноваційна технологія, властива всесезонним шинам Michelin X Multi Energy, - використання ультрасучасного металокорду, що має назву Powercoil. Цей елемент відрізняється високим рівнем міцності. Проте одночасно має мінімальну масу. В результаті загальна маса шини знижується без втрати експлуатаційних якостей і показників міцності і витривалості.

Окрім економії палива, розробникам вдалося добитися ряду додаткових позитивних властивостей нової лінійки. Так, на більш високому рівні виявилися показники ходимості і зчіпні властивості покришок. Ці всесезонні шини випускаються у розмірі 315/70 R22, 5. Підвищений рівень паливної економічності, по якому, як продемонстрували тести, ця лінійка лідирує, дозволили їй отримати омологацію у декількох відомих виробників вантажних автомобілів.

12 лютого 2019 р.