infoshina.ua
пошук
Пусто
Фрикціонка або ошиповка? Які зимові шини обрати

Фрикціонка або ошиповка? Які зимові шини обрати

Взимку від водія потрібна особлива уважність і обережність. Автомобіль також має бути підготовлений до цього складний сезон. Зокрема, від правильного вибору шин залежатиме безпека і комфорт автовласника. Існує, як відомо, два типу зимової гуми: фрикційна, або «липучка», як її називають в народі, і шипована. Вибрати модель, яка б відповідала ключовим запитам клімату і дорожніх умов, досить складно. Тому слід більш детально вивчити особливості обох варіантів зимових шин.

Які шини використовують частіше в різних країнах світу?

Як відомо, в деяких регіонах використання шин з шипами заборонено згідно із законом. Наприклад, в країнах Центральної Європи, а також в Японії і низці інших держав. Справа в тому, що шипи завдають відчутної шкоди дорожньому полотну, так що, як тільки з'явилася така можливість, їх застосування було заборонено.

З іншого боку в країнах з суворим кліматом, зокрема, в Скандинавії, шипи тільки зміцнили свої позиції. Справа в тому, що проїхати по глибокому пухкому снігу або сильно обледенілій трасі на фрикційних шинах іноді просто неможливо.

Вітчизняна зима може бути досить примхливої ​​і мінливої, так що навіть в рамках одного сезону можуть знадобитися і шиповані шини, і «липучки». У зв'язку з цим виникає питання: що вважати за краще автовласникам, яку   зимову гуму вибрати?

Шини з шипами

Виробники сучасних шипованих шин постійно працюють над тим, щоб зробити шипи максимально ефективними і, разом з тим, безпечними для дорожнього полотна. Невеликі металеві виступи розташовуються на протекторі особливим чином і мають специфічну форму для того, щоб забезпечувати надійне зчеплення під час розгону, їзди і гальмування.

Серед плюсів шипів слід зазначити їх ефективність на крижаному покритті і пухкому снігу. Навіть в таких екстремальних умовах вони дозволяють значно скоротити гальмівний шлях.

Але є і негативні моменти. На мокрих трасах шиповка втрачає всі позитивні властивості, а керованість стає набагато гірше. Шиповані шини гучні, а також збільшують витрату палива.

Фрикційна гума з ламельною сіткою

Саме такий малюнок протектора відповідає за високі зчіпні властивості таких шин . Весь протектор функціонує як одна велика присоска або липучка. Така гума показує відмінні результати на мокрому і сухому асфальті. Особлива гумова суміш, з якої робляться фрікціонкі, дозволяє домогтися високої керованості.

Є у фрикційної гуми і недоліки. На зледенілих трасах і в глибокому снігу ці шини не володіють такою прохідністю, як шиповані шини.

Таким чином, для поїздок в межах міста можна використовувати фрикційну гуму. А ось для більш суворих випробувань, бездоріжжя і сильних зимових опадів краще використовувати шипи.

 

Сподобалося? Поділіться з друзями.
28 грудня 2018 р.