Як підібрати гуму для сімейного автомобіля
Дивитися всі Поради

Як підібрати гуму для сімейного автомобіля

У сучасному світі універсальні товари не користуються попитом, адже набагато практичніше купувати одяг, взуття або автомобіль з конкретними характеристиками і вузькою спеціалізацією. На автомобільному ринку ця тенденція проявилася в тому, що виробники створюють окремі транспортні засоби для тих, хто закоханий в швидкість, для мандрівників, для водіїв, які пересуваються виключно по міських вулицях або ж для тих, хто цінує безпеку і керованість вище всіх інших якостей.

В результаті, в автосалонах в достатку представлені седани і купе, хетчбеки і пікапи, позашляховики і кросовери, а також високошвидкісні компактні і середньорозмірні легкові автомобілі.

Які шини потрібні сімейному авто

Традиційно сімейними називають транспортні засоби на 5 або 7 місць (з трьома рядами сидінь). Це економічні, комфортабельні авто з відмінною прохідністю. У цю категорію можна включити універсали, мінівени, позашляховики і кросовери.

Для цих автомобілів не підійде спортивна і динамічна гума, так як шини для сімейних авто повинні мати зовсім інший набір характеристик:

  •  більш високий профіль;
  •  м'який і плавний хід;
  •  високий акустичний комфорт;
  •  хороша опірність акваплануванню;
  •  висока «чіпкість», тобто досить висока щільність зчеплення з трасою.

Слід зазначити, що тут недоречні занадто високі швидкісні індекси, тому зимова та літня гума для сімейних авто не відрізняється динамічністю.

Зазвичай такий транспорт використовують для поїздок в магазини і школи по міських вулицях, регулярних коротких подорожей на роботу і для рідкісних вилазок на природу. В цілому, покришки такого класу відрізняються міцністю, витривалістю і довговічністю, але не підходять для виконання різких маневрів і обгонів.

Нерідко покришки для сімейних автомобілів називають «турінговими» або гумою комфорт-класу. В асортименті багатьох виробників можна знайти шини зі словом «Touring» в назві. Вся ніша була умовно названа «Performance». Однак, строго кажучи, будь-яка стандартна легкова шина з ненаправленим малюнком і досить широким розмірним рядом вже може бути віднесена до групи Пефоманс.

Кращі шини для сімейних авто

Цікаво, що в останні роки на ринку все частіше з'являються покришки для сімейних автомобілів з більш вузькою адаптацією, наприклад, з приставками «Sport Touring» або «Grand Touring» в назвах. Це не означає, що дану гуму можна використовувати для гоночних змагань. Просто шини Спорт Турінг динамічніші, ніж звичайні покришки комфорт-класу, а Гранд Турінг характеризуються більш високою стійкістю до зносу.

В інтернет магазині Інфошина представлений відмінний вибір турінгових шин різних виробників.

Одна з найбільших шинних компаній, Bridgestone пропонує модель Saetta Touring 2 з відмінним ресурсом і високою плавністю ходу.

Також хорошим прикладом можна вважати Cooper CS5 Grand Touring, Sincera Touring SN-211 або Dunlop SP Touring R1 від не менш відомого виробника Goodyear.

06 червня 2018 р.